REKLAMA
Znaleziono 10000 wyników
Stabłowice zyskają Centrum Aktywności Lokalnej i bibliotekę publicznąartykuł
Pokaż artykuł
Stabłowice zyskają Centrum Aktywności Lokalnej i bibliotekę publiczną
Wrocławskie Stabłowice od lat czekały na nowoczesne miejsce kultury i spotkań. Władze miasta potwierdziły, że jest już grunt oraz decyzja o zmianie miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego. To otwiera drogę do budowy Centrum Aktywności Lokalnej (CAL) i nowej biblioteki publicznej, które to inwestycje wywalczyli sobie mieszkańcy tej części stolicy Dolnego Śląska.
Otwarto kolejne 27 km autostrady A2 w kierunku granicy z Białorusią [FILM]artykuł
Pokaż artykuł
Otwarto kolejne 27 km autostrady A2 w kierunku granicy z Białorusią [FILM]
Kierowcy mogą już korzystać z kolejnych prawie 27 km autostrady A2 pomiędzy węzłami Łukowisko i Biała Podlaska. Inwestor, Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad (GDDKiA) szacuje, że do końca czerwca 2026 r. odda do ruchu pozostałą części trasy, od węzła Siedlce Wschód do węzła Łukowisko.
Wybrano wykonawcę obwodnicy Pisza, w woj. warmińsko-mazurskimartykuł
Pokaż artykuł
Wybrano wykonawcę obwodnicy Pisza, w woj. warmińsko-mazurskim
Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad (GDDKiA) wybrała najkorzystniejszą ofertę w przetargu na projekt i budowę obwodnicy Pisza w ciągu dróg krajowych nr 58 i 63. Realizacją zainteresowanych było aż 15 wykonawców, spośród których komisja przetargowa wskazała firmę Budimex. Wartość kontraktu wyniesie 161,65 mln zł.
Miasto Kraków współpracuje z GDDKiA dla rozwoju miejskiego układu drogowegoartykuł
Pokaż artykuł
Miasto Kraków współpracuje z GDDKiA dla rozwoju miejskiego układu drogowego
Przedstawiciele Gminy Miejskiej Kraków oraz Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad podpisali list intencyjny dotyczący budowy jezdni dodatkowych pomiędzy węzłami autostrady A4 „Kraków–Skawina” i „Kraków Południe”. Powstaną one w ramach rozbudowy obwodnicy Krakowa, a docelowo mają się stać drogami miejskimi.
NAPOLLO uzyskało pozwolenie na użytkowanie dla kolejnego etapu osiedla przy ul. Hemara w Warszawieartykuł
Pokaż artykuł
NAPOLLO uzyskało pozwolenie na użytkowanie dla kolejnego etapu osiedla przy ul. Hemara w Warszawie
NAPOLLO, deweloper działający od blisko dwóch dekad na rynku nieruchomości, uzyskał pozwolenie na użytkowanie dla II etapu Miasteczka Brzeziny, inwestycji mieszkaniowej realizowanej przy ul. Hemara na Zielonej Białołęce w Warszawie. Kameralne osiedle wyróżnia się niską zabudową, dużą ilością zieleni oraz rozbudowaną przestrzenią wspólną zaprojektowaną z myślą o codziennym komforcie mieszkańców.
Dwa wielkie, znane banki wchodzą do .KTW II. Kompleks biurowy w centrum Katowic umacnia pozycję finansowego hubuartykuł
Pokaż artykuł
Dwa wielkie, znane banki wchodzą do .KTW II. Kompleks biurowy w centrum Katowic umacnia pozycję finansowego hubu
Do grona najemców parteru .KTW II dołączyły Bank Pekao S.A. oraz Erste Bank Polska, potwierdzając rosnącą atrakcyjność kompleksu dla instytucji finansowych. To kolejny sygnał, że .KTW – położony w bezpośrednim sąsiedztwie Spodka i Strefy Kultury – staje się jednym z najważniejszych punktów usługowych i biznesowych w centrum Katowic.
W stolicy Podkarpacia powstaje nowy, wielki kompleks apartamentowy [FILM+WIZUALIZACJE]artykuł
Pokaż artykuł
W stolicy Podkarpacia powstaje nowy, wielki kompleks apartamentowy [FILM+WIZUALIZACJE]
W liczącym blisko 200 tysięcy mieszkańców Rzeszowie, jednym z najszybciej rozwijających się miast w Polsce, powstają Apartamenty Parkowe Res Tower - 144 luksusowe apartamenty mieszczące się w jednym z najnowocześniejszych budynków w stolicy Podkarpacia (zaledwie 1,5 km od Rzeszowskiego Rynku).
Budimex rozpocznie budowę kolejnego odcinka drogi ‎ekspresowej S10 pod Szczecinemartykuł
Pokaż artykuł
Budimex rozpocznie budowę kolejnego odcinka drogi ‎ekspresowej S10 pod Szczecinem
Budimex uzyskał decyzję o zezwoleniu na realizację inwestycji drogowej (ZRID) dla odcinka nr 1 drogi ekspresowej S10 Szczecin – Piła, pomiędzy węzłami „Szczecin Kijewo” i „Szczecin Zdunowo”. Otwiera to drogę do rozpoczęcia prac budowlanych na kolejnym fragmencie jednej z najważniejszych inwestycji drogowych realizowanych obecnie w północno-zachodniej Polsce.
W woj. zachodniopomorskim powstaje obwodnica Stargardu, w ciągu DK20 [FILMY]artykuł
Pokaż artykuł
W woj. zachodniopomorskim powstaje obwodnica Stargardu, w ciągu DK20 [FILMY]
W woj. zachodniopomorskim, w północno-zachodniej części Polski, powstaje obwodnica Stargardu w ciągu DK20. Inwestycja jest realizowana w formule projektuj i buduj. Trasa o długości 4,5 km ma być gotowa w drugiej połowie 2027 roku.
Rozpoczynają się przygotowania do przebudowy poznańskiej Arenyartykuł
Pokaż artykuł
Rozpoczynają się przygotowania do przebudowy poznańskiej Areny
Poznańska hala Arena znów ma być miejscem, w którym będzie można organizować wydarzenia sportowe oraz koncerty i widowiska. Spółka Poznańskie Inwestycje Miejskie ogłosiła postępowanie, które wyłoni autora Programu Funkcjonalno-Użytkowego i koncepcji dla tego wymagającego przebudowy obiektu.
Poczta Polska w Radomiu się modernizuje - nowy depot już działaartykuł
Pokaż artykuł
Poczta Polska w Radomiu się modernizuje - nowy depot już działa
Poczta Polska kilka miesięcy temu rozpoczęła realizację projektu, którego celem jest pozyskanie i uruchomienie tzw. depotów przejściowych. Są to mniejsze obiekty operacyjne z funkcją obsługi danego miasta lub regionu, które stanowią jednocześnie ostatni etap procesu przed doręczeniem przesyłki. Działalność rozpoczęła pierwsza placówka tego typu w Radomiu, zlokalizowana przy ul. Stefana Okrzei 17/21. Nowa inwestycja pozwoli na poprawę jakości obsługi klientów i terminowości dostarczania przesyłek.
[Rzeszów] Szeregówki, ul. Kornela Makuszyńskiegoinwestycja
Pokaż inwestycję
[Rzeszów] Szeregówki, ul. Kornela Makuszyńskiego
Rzeszów, Drabinianka, Kornela Makuszyńskiego
KOGENERACJA S.A. podpisała kolejną umowę na dofinansowanie budowy nowej, wielkiej elektrociepłowni pod Wrocławiemartykuł
Pokaż artykuł
KOGENERACJA S.A. podpisała kolejną umowę na dofinansowanie budowy nowej, wielkiej elektrociepłowni pod Wrocławiem
27 maja br. Zarząd Zespołu Elektrociepłowni Wrocławskich KOGENERACJA z Grupy PGE S.A. podpisał z Narodowym Funduszem Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej (NFOŚiGW) kolejną umowę na dofinansowanie budowy elektrociepłowni w Siechnicach. Kwota udzielonego finansowania preferencyjnego w ramach zawartej umowy wynosi 50 mln zł. Wartość kontraktu podpisanego na realizację inwestycji w Siechnicach wynosi 1 mld 160 mln zł.
Niemiecka firma Bosch rozbuduje swoją fabrykę automotive pod Wrocławiemartykuł
Pokaż artykuł
Niemiecka firma Bosch rozbuduje swoją fabrykę automotive pod Wrocławiem
Kolejna duża inwestycja z branży automotive w Aglomeracji Wrocławskiej. Niemiecki koncern Robert Bosch zainwestuje ponad 100 milionów złotych w rozbudowę swojej fabryki systemów hamulcowych, która zlokalizowana jest tuż przy granicy Wrocławia w miejscowości Mirków w gminie Długołęka.
Rozwój polskiego sektora B+R sprawia, że o inżynierów jest trudniej niż kiedykolwiekartykuł
Pokaż artykuł
Rozwój polskiego sektora B+R sprawia, że o inżynierów jest trudniej niż kiedykolwiek
Polskie firmy co roku wydają ok. 20 mld zł na badania i rozwój. Dzięki inwestycjom tworzą nowe produkty lub doskonalą te, które już istnieją. Ogromny udział w tym procesie mają inżynierowie ośrodków badawczo-rozwojowych (B+R), których doświadczenie i talent są w cenie. O tych jest jednak dzisiaj wyjątkowo trudno.
Polski sektor budowalny zmierza w kierunku modelu zachodniego, gdzie więcej się wynajmuje, niż sprzedajeartykuł
Pokaż artykuł
Polski sektor budowalny zmierza w kierunku modelu zachodniego, gdzie więcej się wynajmuje, niż sprzedaje
Sytuacja finansowa firm budowlanych w Polsce jest dobra (30%) lub stabilna (46%), a 22% ankietowanych ocenia ją jaką trudną. Największe wyzwania stanowią rosnące koszty materiałów budowlanych (70%), sprzętu (65%) oraz jego dostępność (63%). Coraz niższa rentowność i spadek koniunktury sprawiają, że firmy zdecydowanie bardziej kontrolują koszty i szukają efektywnych finansowo rozwiązań. Wybór pada na najem.
Zakończyła się modernizacja sortowni w Zakładzie Utylizacyjnym w Gdańskuartykuł
Pokaż artykuł
Zakończyła się modernizacja sortowni w Zakładzie Utylizacyjnym w Gdańsku
Pełna automatyzacja procesu sortowania, odzyskiwanie dwa razy więcej surowców ze wszystkich odpadów trafiających na instalację oraz gwarancja spełnienia wyśrubowanych norm dotyczących poziomów recyklingu przez gminy – to tylko niektóre z efektów zakończonej właśnie modernizacji sortowni odpadów w gdańskim Zakładzie Utylizacyjnym. Generalny wykonawca zastosował separatory optyczne AUTOSORT firmy TOMRA Sorting, które odpowiadają za ilość i jakość frakcji materiałowych przeznaczanych do recyklingu.
Na Dolnym Śląsku powstaje ostatni odcinek drogi S3 od Bolkowa do granicy państwa w Lubawce [ZDJĘCIA]artykuł
Pokaż artykuł
Na Dolnym Śląsku powstaje ostatni odcinek drogi S3 od Bolkowa do granicy państwa w Lubawce [ZDJĘCIA]
W ostatnich dniach, na budowie drogi ekspresowej S3, pomiędzy Bolkowem i granicą państwa w Lubawce rozpoczęły prace związane z układaniem masy bitumicznej. Pierwsze efekty widać już na trasie głównej pomiędzy Bolkowem a Sadami Górnymi oraz na budowanym węźle Kamienna Góra Południe. Warunki atmosferyczne pozwalają prowadzić prace na wszystkich możliwych frontach robót.
Deweloperzy chętniej kończą rozpoczęte już budowy niż zaczynają realizować nowe inwestycjeartykuł
Pokaż artykuł
Deweloperzy chętniej kończą rozpoczęte już budowy niż zaczynają realizować nowe inwestycje
Listopad był kolejnym złym miesiącem w sektorze budownictwa mieszkaniowego – wynika z najnowszych danych GUS. Liczba inwestycji rozpoczynanych przez deweloperów spadła o prawie 43% (r/r). Przez 11 miesięcy br. deweloperzy zaczęli budować o 45 tysięcy mniej mieszkań niż w analogicznym okresie przed rokiem. To znaczy, że za dwa lata najpewniej znacznie trudniej będzie o gotowe, a do tego nowe mieszkanie.
Renoma powiększa ofertę gastronomicznąartykuł
Pokaż artykuł
Renoma powiększa ofertę gastronomiczną
Renoma, z portfela Globalworth Poland, powiększa grono najemców. W najbardziej rozpoznawalnym przedwojennym budynku handlowym Wrocławia zostanie otwarta francuska piekarnia Vincent.
REKLAMA