W ścisłym centrum stolicy Dolnego Śląska, przy ul. Sikorskiego, tuż nad rzeką Odrą powstaje największy projekt typu mixed-use we Wrocławiu i jeden z największych tego typu w Polsce. Zanim podjęto decyzję o realizacji tej wielkiej inwestycji, która zmieni obraz tej części centrum Wrocławia i panoramę miasta, rozważano kilka różnych koncepcji zagospodarowania tego terenu.
Oto kilka różnych projektów koncepcyjnych. Tak mógł wyglądać ten wielofunkcyjny kompleks:
Ostatecznie inwestor, Cavatina Holding zdecydował się wybrać projekt, który jest aktualnie realizowany. Jego autorem jest architekt Piotr Jasiński wraz z zespołem w składzie: Elżbieta Czaderska, Filip Knapczyk, Adam Derlatka, Eliza Lulińska, Mariola Koczwara.
W skład Quorum wejdą dwa wieżowce: 140-metrowy i 73-metrowy. Wyższa wieża będzie drugim co do wysokości obiektem w stolicy Dolnego Śląska (po Sky Tower). Wielofunkcyjny kompleks Quorum obejmie w sumie pięć budynków, integrując przestrzenie usługowe, biurowe i mieszkaniowe. Docelowo Quorum zaoferuje 92 tys. mkw. powierzchni wysokiej klasy biur oraz przestrzeń usługowo-handlową i 341 mieszkań.
Architektura kompleksu sprawi, że ze wspólnej podstawy wyrastać będą wieże. Na najwyższej, trzydziestej piątej kondygnacji jednej z nich znajdować się będzie taras widokowy, z którego odwiedzający będą mogli podziwiać wyjątkową panoramę Wrocławia i okolic.
Wieża biurowa, która sięgnie 140 metrów stanie się drugim najwyższym budynkiem stolicy Dolnego Śląska. W parterze obiektów Quorum od strony wschodniej, północnej i zachodniej znajdą się lokale usługowe. Na podium całego kompleksu oraz na poziomie czwartej kondygnacji zaprojektowano także dostępne dla wszystkich pracowników i mieszkańców tarasy oraz zielone przestrzenie.
Ponadto od południowej strony budynku D, po przeciwnej stronie ulicy, powstaną ogólnodostępne tereny zielone i deptak. W całym kompleksie przewidziano ok. 1,5 tys. miejsc postojowych.