Wrocław: Quorum – Cavatina ruszy z budową pierwszej planowanej wieży nad Odrą. Będzie nowy taras widokowy  źródło: materiały inwestora

Wrocław: Quorum – Cavatina ruszy z budową pierwszej planowanej wieży nad Odrą. Będzie nowy taras widokowy

WIZUALIZACJE
https://img.investmap.pl/user/2/229091_%s.jpg
Mariusz Bartodziej
Quorum
adresWrocław, Sikorskiego 13, 26-32
inwestorCavatina Holding S.A.
projektantCavatina Holding S.A.
REKLAMA
Deweloper zrealizuje przy ulicy Sikorskiego wielofunkcyjny kompleks sięgający ponad 30 kondygnacji. Pierwszy powstanie wieżowiec mieszkalny z około 330 lokalami. W pozostałych budynkach będzie dostępne ok. 80 tys. mkw. powierzchni biurowej.
Cavatina Holding S.A. otrzymała 25 sierpnia pozwolenie na budowę budynków biurowo-usługowych A i B oraz mieszkalno-usługowego C przy ul. Sikorskiego 13 na wrocławskim Szczepinie, nad rzeką. Powstaną na działce nr 2/2 o powierzchni 1,858 ha. Po drugiej stronie drogi, przy Sikorskiego 26-32 (parcele nr 9/3 i 9/4 o łącznej pow. 1,0632 ha), planuje jeszcze czwarty obiekt (D) – biurowy. Wszystkie będą stanowiły jeden kompleks o nazwie Quorum. Deweloper odpowiada też za projekt i generalne wykonawstwo.
Cavatina rozpocznie budowę od 24-kondygnacyjnego budynku mieszkalnego, w IV kwartale tego roku (następne w kolejności są biurowce A i B). Pomieści około 330 mieszkań, głównie dwupokojowych (dostępne będą także kawalerki oraz lokale trzy- i czteropokojowe). Metraże wyniosą 30-70 mkw. Deweloper zaplanował na podium tereny zielone, a na 11 kondygnacji pomieszczenia wspólne. Ich funkcje dopasuje do potrzeb lokatorów.
fot. Jakub Zazula

Liczne biura, lokale przy bulwarze i punkt widokowy

Wysokość budowli składających się na Quorum będzie zróżnicowana: 4, 8, 20, 24, 31 i 35 kondygnacji. Powierzchnia biurowa kompleksu to ok. 80 000 mkw. GLA. Do tego dojdą lokale usługowe w parterze obiektów od strony wschodniej, północnej i zachodniej oraz dwupoziomowa strefa o takiej funkcji w najwyższym budynku. Na jego ostatniej kondygnacji Cavatina zaplanowała taras widokowy, a na podium całego kompleksu (czwarta kondygnacja) przestrzeń dostępną dla wszystkich pracowników i mieszkańców, przeznaczoną na tarasy i zieleń. Ponadto od południowej strony budynku D (mieszczącego się po przeciwnej stronie ulicy) powstaną ogólnodostępne tereny zielone oraz deptak. W garażach znajdzie się 1 500 miejsc postojowych.
Kompleks budynków usytuowany jest w ścisłym centrum Wrocławia przy samym nabrzeżu Odry, której bulwary stanowić będą strefę odpoczynku i rekreacji i jeden z głównych atutów inwestycji – mówi nam przedstawiciel inwestora. – Wzdłuż bulwarów planowany jest szereg lokali usługowych, również o funkcjach gastronomicznych z ogródkami z widokiem na rzekę.
Zdjęcia i wizualizacje są dostępne w galerii.

Komentarze (31)

Napisz komentarz
nikt(gość)
Paskudztwo i obrzydliwstwo.
Ralf Sz(gość)
@
Simon44
(gość)
A po ile za m2 te mieszkania?
Mieszkania wejdą w skład tworzonej przez Cavatinę platformy mieszkań na wynajem Resi Capital. Metraże wahają się między 30 mkw. a 70 mkw.
Simon44(gość)
A po ile za m2 te mieszkania?
Madzia DW(gość)
To ostateczny projekt czy coś się jeszcze może zmienić?
Ufo(gość)
Tylko to powinna być strefa wolna od wolactwa.
Ślązak(gość)
@
Ralf Sz
(gość)
Elektrociepłownia, pocieszę Cię, Cavatina ma w planach również bardzo dużą inwestycję na........wspomnianym przez Ciebie NADODRZU -> Nadodrze Project - 60 tys GLA (pow najmu) - inwestycja planowana (start) na 2024 rok. Pozdrawiam.
W którym konkretnie miejscu ma być ten projekt na Nadodrzu?
Ralf Sz(gość)
Elektrociepłownia, pocieszę Cię, Cavatina ma w planach również bardzo dużą inwestycję na........wspomnianym przez Ciebie NADODRZU -> Nadodrze Project - 60 tys GLA (pow najmu) - inwestycja planowana (start) na 2024 rok. Pozdrawiam.
Ralf Sz(gość)
INFO! -> Najwyższa wieża będzie miała 140 metrów do dachu.
Wrocławski(gość)
Nie rozumiem o co ci chodzi? Piszesz:   "może by tak odnowić północ miasta? Bo to nie tylko chodzi o sukces projektu, chodzi też o nastroje w dzielnicach, które powinny być odnowione dawno temu, a teraz ktoś im buduje biurowce za ładne pieniądze na samej granicy".  No ok. Ale co, oczekujesz, że zrobi to ten inwestor? Wyręczyć ma w tym miasto, remontując wszystkie te zaniedbane kamienice, podwórka, chodniki? Wybrał akurat Sikorskiego i Szczepin - to też bardzo dawniej zaniedbany kawałek Wrocławia - zagospodarowuje, zabudowuje go.
Elektrociepłownia(gość)
@
niezła faza
(gość)
Cień na rynek :D KILOMETR w linii PROSTEJ od rynku.To nie wiem jaki by wysoki musiał być żeby mieć kilometrowej długości cień.
Nie będę powtarzał, już to wyjaśniłem jakiemuś agresywnemu zerojedynkowcu. Jak to jest rozumieć tylko najbardziej podstawowe znaczenie wszystkich słów? Chcę, na pożegnanie, powiedzieć że jestem bezrobotnym człowiekiem bez magistra, bez doświadczenia, bez żadnej wiedzy o budownictwie, nie znającego języka polskiego ponad podstawy szkolne. Nie musicie mi odejmować rozumu, sam przyznaję, że jestem nieudacznikiem a ten projekt jest piękny na obrazku. Cieszy Cię to, że jestem głupi? Może się spotkamy, to będziesz się czuł jeszcze lepiej? Życzę powodzenia.

Najnowsze artykuły

Nowy Rynek w Poznaniu wynajęty przez Allegro
Ponad 26 tys. mkw. – właśnie taką powierzchnię w budynku D poznańskiego kompleksu biurowego Nowy Ryn...
Primark otworzy sklep w Katowicach
Sieć sklepów Primark poinformowała o zamiarze otwarcia swojego kolejnego sklepu w Polsce. Tym razem...
Hotel Wieniawa przy ulicy Gajowickiej przestaje być izolatorium dla chorych na CoVid-19
Należący do Polskiego Holdingu Hotelowego (PHH) Hotel Wieniawa we Wrocławiu od wtorku, 19 stycznia 2...
Postępują prace przy budowie S3 zadanie III, odcinek Bolków – Kamienna Góra [FILM]
W 2021 roku Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad będzie kontynuowała realizację prac na trz...
Poznaliśmy oferty na opracowanie dokumentacji dla małej obwodnicy Trzebnicy
Trzy firmy złożyły oferty w przetargu na opracowanie dokumentacji małej obwodnicy Trzebnicy w ciągu...
Warszawa: biurowe plany Skanski
Szwedzka firma Skanska, działająca od 1887 roku, inwestuje w całej w Polsce, a jej flagowymi inwesty...
Warszawa: Trwa budowa apartamentowca Puławska 186 [FILM + ZDJĘCIA]
Nowy budynek przy stacji metra Wilanowska sięgnie szesnastu pięter. Znajdzie się w nim około 200 lok...
Racibórz: ARP E-Vehicles uruchomiła produkcję autobusów elektrycznych [ZDJĘCIA]
ARP E-Vehicles, spółka z Grupy Kapitałowej ARP SA, uruchomiła w Raciborzu produkcję autobusów z napę...
Jawor: Tak działa fabryka baterii samochodowych Mercedes-Benz w Jaworze [FILM]
Z końcem września 2020 roku w polskiej fabryce Mercedesa zlokalizowanej w Jaworze na Dolnym Śląsku r...
Politechnika Wrocławska remontuje zabytkową klinikę [FILM + ZDJĘCIA + WIZUALIZACJE]
Powstały w 2015 roku wydział matematyki doczeka się w tym roku swojego miejsca. Znajdzie się w nim m...