REKLAMA
Znaleziono 10000 wyników
Indyjski gigant z branży motoryzacyjnej zbuduje fabrykę w Żaganiu artykuł
Pokaż artykuł
Indyjski gigant z branży motoryzacyjnej zbuduje fabrykę w Żaganiu
To już pewne – międzynarodowy koncern branży motoryzacyjnej zainwestuje w Żagańskiej Strefie Gospodarczej. Mowa o firmie CEFA Poland, będącej częścią grupy Samvardhana Motherson International, która jest światowym liderem w zakresie rozwoju i produkcji komponentów dla przemysłu motoryzacyjnego. Dokonała ona właśnie zakupu terenów inwestycyjnych o powierzchni ponad 9 hektarów w Żagańskiej Strefie Gospodarczej. Powstanie tu nowoczesny zakład produkcyjny, który będzie specjalizował się w wytwarzaniu plastikowych elementów wnętrz samochodów, takich jak deski rozdzielcze, dla wiodących marek motoryzacyjnych.
Włoska firma Savino Del Bene nowym najemcą w gdańskim Panattoni Park Tricity East VIartykuł
Pokaż artykuł
Włoska firma Savino Del Bene nowym najemcą w gdańskim Panattoni Park Tricity East VI
Włoska firma Savino Del Bene, która świadczy usługi transportu multimodalnego na całym świecie, jest nowym najemcą w Panattoni Park Tricity East VI. W obiekcie będzie użytkowała 8000 mkw. powierzchni magazynowo-biurowej. W negocjacjach najemcę reprezentowała firma doradcza Newmark Polska.
Japońska firma rozbuduje w woj. opolskim fabrykę rdzeni e-silników do aut hybrydowych i elektrycznychartykuł
Pokaż artykuł
Japońska firma rozbuduje w woj. opolskim fabrykę rdzeni e-silników do aut hybrydowych i elektrycznych
Kolejna inwestycja zagraniczna w województwie opolskim. Japońska firma Mitsui High-Tec rozbuduje pod Brzegiem fabrykę rdzeni e-silników do aut hybrydowych i elektrycznych. Generalnym wykonawcą inwestycji jest firma Atlas Ward z Wrocławia.
Grupa Żywiec otworzyła nową linię do produkcji puszek w Browarze Elblągartykuł
Pokaż artykuł
Grupa Żywiec otworzyła nową linię do produkcji puszek w Browarze Elbląg
Grupa Żywiec uruchomiła nowoczesną linię do produkcji puszek napojowych w Browarze Elbląg. Dzięki tej inwestycji nowa linia, o wydajności 60 tys. puszek na godzinę, dwukrotnie zwiększy swoje obecne zdolności produkcyjne, co czyni ją najszybszą w Grupie Żywiec. Ponadto umożliwi produkcję wszystkich wariantów puszek napojowych stosowanych do pakowania produktów Grupy, co pozwoli zaspokoić niemal 20 proc. rynkowego zapotrzebowania na piwo w puszkach w GŻ.
Grupa Energa inwestuje w kolejne instalacje OZE w Polsceartykuł
Pokaż artykuł
Grupa Energa inwestuje w kolejne instalacje OZE w Polsce
Grupa Energa inwestuje w kolejne instalacje OZE. Mowa o farmach fotowoltaicznych oraz farmie wiatrowej, które Energa Wytwarzanie nabędzie od firmy Greenvolt. Właśnie podpisano przyrzeczoną umowę przeniesienia udziałów, dotyczącą zespołu farm fotowoltaicznych Opalenica o łącznej mocy 22 MW.
Kolejna wielka inwestycja obok Kraków Airport?artykuł
Pokaż artykuł
Kolejna wielka inwestycja obok Kraków Airport?
Spółka Nowe Centrum Administracyjne (NCA), należąca do grupy kapitałowej Krakowskiego Parku Technologicznego, rozpoczęła procedurę administracyjną dla inwestycji usługowej na ponad 5-hektarowej działce w Balicach, sąsiadującej z Międzynarodowym Portem Lotniczym Kraków Airport im. Jana Pawła II. Proces uzyskania decyzji środowiskowej dla planowanego kompleksu budynków o funkcji usługowej toczy się w krakowskim urzędzie od kwietnia 2026 roku.
Zwolnienia grupowe u znanego producenta IT w Łodziartykuł
Pokaż artykuł
Zwolnienia grupowe u znanego producenta IT w Łodzi
Kolejne zwolnienia w branży IT w Polsce. Tym razem w Łodzi. Międzynarodowa, dobrze znana kierowcom firma TomTom, obecna na łódzkim rynku od 2008 roku, poinformowała łódzki urząd pracy o planowanym zwolnieniu 45 pracowników, co stanowi kolejny etap redukcji zatrudnienia po ubiegłorocznych zwolnieniach 200 osób.
Nowe miejsca pracy. Hapag-Lloyd powiększa Knowledge Center w Gdańskuartykuł
Pokaż artykuł
Nowe miejsca pracy. Hapag-Lloyd powiększa Knowledge Center w Gdańsku
Kolejna zagraniczna firma stawia na Gdańsk. Hapag-Lloyd, jeden ze światowych liderów logistyki morskiej, zatrudni w swoim biurze w Gdańsku-Oliwie do końca tego roku 100 specjalistów. Trwa rekrutacja.
Developer Murapol planuje budowę osiedla Murapol UniverCity w Łodzi, na terenie dawnej hali Expo przy ul. Stefanowskiego [FILM+WIZUALIZACJE]artykuł
Pokaż artykuł
Developer Murapol planuje budowę osiedla Murapol UniverCity w Łodzi, na terenie dawnej hali Expo przy ul. Stefanowskiego [FILM+WIZUALIZACJE]
Jeden z największych deweloperów w Polsce, firma Murapol planuje budowę osiedla Murapol UniverCity w Łodzi, na terenie dawnej hali Expo przy ul. Stefanowskiego. W pierwszym etapie inwestycja obejmie 389 mieszkań, a rozpoczęcie prac budowlanych przewidziano na lipiec 2026 roku.
Warszawa inwestuje w kulturęartykuł
Pokaż artykuł
Warszawa inwestuje w kulturę
Warszawa konsekwentnie inwestuje w rozwój infrastruktury kulturalnej – od budowy nowych scen i siedzib instytucji po modernizacje istniejących obiektów i rewitalizację zabytków. W całym mieście trwają lub rozpoczynają się projekty, które mają poprawić warunki pracy twórców i dostępność oferty kulturalnej dla mieszkańców. Planowana jest także budowa nowego budynku teatralnego dla Teatru Ateneum.
Strategiczna inwestycja: Port Gdynia podwoi przepustowość terminala paliwowegoartykuł
Pokaż artykuł
Strategiczna inwestycja: Port Gdynia podwoi przepustowość terminala paliwowego
Kolejna ważna, strategiczna dla Polski inwestycja w Trójmieście. Port Gdynia podwoi przepustowość terminala paliwowego. Jego rozbudowę i modernizację przeprowadzi polska firma Budimex S.A. z Warszawy.
[Poznań] Unidevelopment S.A. zrealizuje kolejne etapy Osiedla Czarnieckiegoartykuł
Pokaż artykuł
[Poznań] Unidevelopment S.A. zrealizuje kolejne etapy Osiedla Czarnieckiego
Spółka Unidevelopment S.A. podpisała przedwstępną umowę zakupu nieruchomości w poznańskiej dzie...
[Wrocław] Wypożyczalnia aut elektrycznych: miasto wreszcie podpisze umowę z wykonawcąartykuł
Pokaż artykuł
[Wrocław] Wypożyczalnia aut elektrycznych: miasto wreszcie podpisze umowę z wykonawcą
W czwartek 16 lutego magistrat podpisze z firmą Enigma umowę na realizację wypożyczalni samocho...
[Wrocław] Motocykliści będą jeździć po buspasach? Urzędnicy mówią "nie"artykuł
Pokaż artykuł
[Wrocław] Motocykliści będą jeździć po buspasach? Urzędnicy mówią "nie"
Wrocławska radna chciałaby, żeby motocykliści mogli jeździć po buspasach. Urzędnicy sprzeciwiają się...
[Polska] Pozytywne relacje podstawąartykuł
Pokaż artykuł
[Polska] Pozytywne relacje podstawą
Współpraca pomiędzy deweloperem a mieszkańcami bywa różna. Jednak coraz częściej inwestorzy wychodzą...
Wrocław: Lokum Porto – Lokum Deweloper chce zbudować przy Odrze prawie 20 budynków z niemal 1 500 lokalamiartykuł
Pokaż artykuł
Wrocław: Lokum Porto – Lokum Deweloper chce zbudować przy Odrze prawie 20 budynków z niemal 1 500 lokalami
Wrocławski deweloper przygotowuje się do realizacji inwestycji na pięciohektarowym terenie dawnej gi...
[Warszawa] Kowalczyka 3 i 5inwestycja
Pokaż inwestycję
[Warszawa] Kowalczyka 3 i 5
Warszawa, Białołęka, Kowalczyka 3
[Poznań] Qubus Hotel i Biurowiecinwestycja
Pokaż inwestycję
[Poznań] Qubus Hotel i Biurowiec
Poznań, Grunwald, Głogowska 25
Działka róg Dąbrowskiego i Bystrzyckiejinwestycja
Pokaż inwestycję
Działka róg Dąbrowskiego i Bystrzyckiej
Polanica-Zdrój, Dąbrowskiego 1
Kamienice Grzybowska 47 i 47ainwestycja
Pokaż inwestycję
Kamienice Grzybowska 47 i 47a
Warszawa, Grzybowska 47
REKLAMA