Poznań: AMW znów szuka kupca na teren usługowy przy lotnisku. Ostatnio nie było chętnychźródło: Agencja Mienia Wojskowego

Poznań: AMW znów szuka kupca na teren usługowy przy lotnisku. Ostatnio nie było chętnych

Mariusz Bartodziej
Mariusz Bartodziej
REKLAMA
Nikt nie zainteresował się nieruchomością przy ulicy 3 Pułku Lotniczego, a przynajmniej nie za przy cenie prawie 8 milionów złotych. Wojsko mimo to nie obniża oczekiwań.
Agencja Mienia Wojskowego ogłosiła 30 lipca drugi przetarg na sprzedaż nieruchomości przy ul. 3 Pułku Lotniczego/Stefanii Wojtulanis-Karpińskiej, obok Portu Lotniczego Poznań-Ławica. Odbędzie się 9 października. Cena wywoławcza wynosi 7 mln 820 tys. zł netto.
O pierwszym postępowaniu pisaliśmy w kwietniu. Zainteresowani musieli wówczas liczyć się z takim samym minimalnym wydatkiem jak teraz. Nikt jednak nie wpłacił wymaganego wadium, dlatego AMW odwołała licytację zaplanowaną na 18 czerwca.
Agencja Mienia Wojskowego

Półtora hektara pod usługi

REKLAMA
Powierzchnia sprzedawanej działki nr 163/15 wynosi 1,5528 ha. Znajduje się na niej sześć budynków o łącznej pow. zabudowy 1 924 mkw.: dwa magazyny (39 i 96 mkw.), warsztat (472 mkw.), kotłownia (504 mkw.) oraz obiekt biurowo-sztabowy (96 mkw.) wraz z hydrofornią (185 mkw.).
Budynki wybudowane częściowo w technologii tradycyjnej, a częściowo w uprzemysłowionej. [...] Wykazują znaczne zużycie techniczne i są przewidywane do rozbiórki – informuje wojsko.
Teren jest przeznaczony w studium uwarunkowań i kierunków zagospodarowania przestrzennego pod zabudowę usługową. Bezpośrednio na działce nie ma dostępu do wody, prądu i kanalizacji.
Więcej zdjęć w galerii.

Komentarze (0)

Napisz komentarz
REKLAMA