REKLAMA
Znaleziono 6546 wyników
Dolny Śląsk: Rusza nabór na dotacje dla samorządów poszkodowanych powodziąartykuł
Pokaż artykuł
Dolny Śląsk: Rusza nabór na dotacje dla samorządów poszkodowanych powodzią
Rozpoczął się nabór w Wojewódzkim Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej (WFOŚiGW) we Wrocławiu na dotacje interwencyjne dla samorządów, straży pożarnych i centrów zarządzania kryzysowego. Suma środków dla gmin z woj. dolnośląskiego, którymi dysponuje na teraz WFOŚiGW we Wrocławiu, wynosi 17 mln złotych. Samorządy mogą przeznaczyć środki na refinansowanie poniesionych dotąd kosztów, jak i na bieżące wydatki m.in. na zakup agregatów prądotwórczych, osuszaczy, worków na piasek, bieżące zabezpieczenia budynków oraz likwidowanie skutków powodzi w obiektach ochrony środowiska i gospodarki wodnej.
12 mln złotych dla Stoen Operator na budowę magazynów energii w Warszawieartykuł
Pokaż artykuł
12 mln złotych dla Stoen Operator na budowę magazynów energii w Warszawie
Stoen Operator otrzymał ponad 12 milionów złotych dofinansowania z Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. Dotację ze środków Funduszu Modernizacyjnego stołeczny operator systemu dystrybucyjnego przeznaczy na realizację projektu „Budowa rozproszonego systemu magazynowania w sieci Stoen Operator na potrzeby stabilizacji parametrów sieci dystrybucyjnej”.
W Poznaniu rusza budowa największego teatru muzycznego w Polsce [WIZUALIZACJE]artykuł
Pokaż artykuł
W Poznaniu rusza budowa największego teatru muzycznego w Polsce [WIZUALIZACJE]
W dniu 30 maja bieżącego roku podpisano umowę z generalnym wykonawcą jednej z najważniejszych inwestycji kulturalnych w Polsce. W Poznaniu powstanie nowoczesny Teatr Muzyczny, który będzie największym tego typu obiektem w kraju. Generalnym wykonawcą inwestycji wybrano firmę Dekpol Budownictwo.
Niemcy blokują budowę wielkiej, strategicznej inwestycji w Polsceartykuł
Pokaż artykuł
Niemcy blokują budowę wielkiej, strategicznej inwestycji w Polsce
Wojewódzki Sąd Administracyjny w Warszawie tymczasowo wstrzymał wykonanie decyzji środowiskowej związanej z realizacją inwestycji budowy głębokowodnego terminala kontenerowego w Świnoujściu. Należy jednak podkreślić, iż postanowienie sądu ma charakter tymczasowy i nie oznacza definitywnego wstrzymania przedsięwzięcia, które posiada kluczowe znaczenie dla polskiej gospodarki.
Amerykański gigant stawia na Katowice! Rusza produkcja sensorów dla zaawansowanych dronówartykuł
Pokaż artykuł
Amerykański gigant stawia na Katowice! Rusza produkcja sensorów dla zaawansowanych dronów
Katowice zyskały kolejnego nowego, prestiżowego inwestora i nowe miejsca pracy w jednej z branż przyszłości. Amerykańska firma L3Harris Technologies uruchomiła zakład produkcyjny, który ma wzmocnić pozycję Polski w europejskim przemyśle obronnym i skrócić czas dostaw zaawansowanych systemów sensorycznych.
Modernistyczny biurowiec ZETO w centrum Wrocławia ma nowego właściciela [ZDJĘCIA]artykuł
Pokaż artykuł
Modernistyczny biurowiec ZETO w centrum Wrocławia ma nowego właściciela [ZDJĘCIA]
Jedna z ikon architektonicznych powojennej architektury Wrocławia, modernistyczny biurowiec dawnych Zakładów Elektronicznej Techniki Obliczeniowej ZETO ma nowego właściciela. Budynek zbudowano w latach w latach 1967-1969 według projektu wrocławskich architektów Anny i Jerzego Tarnawskich. ZETO to jedna z ostatnich pamiątek po czasach, kiedy Wrocław był wielkim centrum komputerowym.
TAURON z ponad pół miliarda złotych dofinansowania na bateryjne magazyny energiiartykuł
Pokaż artykuł
TAURON z ponad pół miliarda złotych dofinansowania na bateryjne magazyny energii
TAURON zakwalifikował się do otrzymania blisko 538 mln zł dofinansowania z Funduszu Modernizacyjnego operowanego przez Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej na budowę 11 bateryjnych magazynów energii. Warunkiem otrzymania środków będzie, m.in. zawarcie do końca b.r. umów o dofinansowanie dla poszczególnych projektów.
Rusza rozbudowa Muzeum Powstania Warszawskiego [WIZUALIZACJE]artykuł
Pokaż artykuł
Rusza rozbudowa Muzeum Powstania Warszawskiego [WIZUALIZACJE]
Sale warsztatowe, audytorium oraz przestrzenie wystawiennicze i magazynowe powstaną w nowym pawilonie Muzeum Powstania Warszawskiego. Podpisano umowę na realizację nowoczesnego budynku wzdłuż ul. Towarowej.
Rusza budowa Muzeum Westerplatte w Gdańsku. Kamień węgielny wmurowany [WIZUALIZACJE]artykuł
Pokaż artykuł
Rusza budowa Muzeum Westerplatte w Gdańsku. Kamień węgielny wmurowany [WIZUALIZACJE]
Na Westerplatte w sobotę, 25 kwietnia, wmurowano kamień węgielny pod budowę Muzeum Westerplatte i Wojny 1939 – nowego oddziału Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku. To oficjalny początek jednej z najważniejszych inwestycji muzealnych w Polsce. W uroczystości uczestniczyli przedstawiciele rządu, w tym minister kultury Marta Cienkowska, szef Urzędu ds. Kombatantów Lech Parell, władze muzeum oraz samorządowcy.
ORLEN uruchamia w Płocku instalację HVO. Z lokalnych surowców powstanie 300 tys. ton biopaliw rocznieartykuł
Pokaż artykuł
ORLEN uruchamia w Płocku instalację HVO. Z lokalnych surowców powstanie 300 tys. ton biopaliw rocznie
ORLEN istotnie wzmacnia moce produkcyjne biopaliw. Koncern uruchomił w Płocku nowoczesną instalację do uwodornienia olejów roślinnych (HVO) o wydajności ok. 300 tys. ton rocznie. To inwestycja w rozwój krajowego łańcucha wartości opartego na lokalnych surowcach. Warta ponad 800 mln zł instalacja wspiera realizację celów dekarbonizacji transportu oraz zwiększa niezależność koncernu od zewnętrznych dostaw biokomponentów.
[Wrocław] C&W wynajmuje rozbudowę galerii grupy IKEA we Wrocławiuartykuł
Pokaż artykuł
[Wrocław] C&W wynajmuje rozbudowę galerii grupy IKEA we Wrocławiu
Międzynarodowa firma doradcza Cushman & Wakefield będzie odpowiadać za komercjalizację nowej części...
[opolskie] Rozpoczął się kolejny etap modernizacji dworca w Kluczborkuartykuł
Pokaż artykuł
[opolskie] Rozpoczął się kolejny etap modernizacji dworca w Kluczborku
Od dziś (5.07) w części holu dworca, w której do tej pory odbywała się obsługa podróżnych, rozpoczną...
[Wrocław] Kończy się remont torowiska na Sępolnieartykuł
Pokaż artykuł
[Wrocław] Kończy się remont torowiska na Sępolnie
Tylko prace wykończeniowe na peronach przystankowych oraz prace porządkowe pozostały do zakończenia...
[Wrocław] Szeroka dwupasmówka do nowego terminalu lotniska już gotowaartykuł
Pokaż artykuł
[Wrocław] Szeroka dwupasmówka do nowego terminalu lotniska już gotowa
Do nowego portu lotniczego można już dojechać nową drogą. Cztery jezdnie połączyły dojazd do nowego...
[śląskie] Rekordowa dotacja dla Jaworzna. 110 milionów na kanalizacjęartykuł
Pokaż artykuł
[śląskie] Rekordowa dotacja dla Jaworzna. 110 milionów na kanalizację
Komisja Europejska podjęła ostateczną decyzję w sprawie jaworznickiego projektu kanalizacyjnego. Sta...
[Białystok] Ruszają prace ogrodzeniowe na stadionie Jagielloni Białystokartykuł
Pokaż artykuł
[Białystok] Ruszają prace ogrodzeniowe na stadionie Jagielloni Białystok
1,8 kilometra ogrodzenia, 6 bram samonośnych, 42 bramy dwuskrzydłowe Klassik i 72 bramy kontrolne (...
[Wrocław] We Wrocławiu powstanie nowy most za milion złotych... będzie tylko tymczasowyartykuł
Pokaż artykuł
[Wrocław] We Wrocławiu powstanie nowy most za milion złotych... będzie tylko tymczasowy
Urzędnicy w końcu rozwiązali sprawę remontu mostu Widawskiego. Przeprawa zostanie zmodernizowana, a...
[lubuskie] Przebudowa dworca w Kostrzynie zakończonaartykuł
Pokaż artykuł
[lubuskie] Przebudowa dworca w Kostrzynie zakończona
Bezpieczny, komfortowy i odnowiony z dbałością o detale, taki po przebudowie jest dworzec w Kostrzyn...
We wrocławskim Aquaparku otwarto po remoncie basen sportowy [ZDJĘCIA]artykuł
Pokaż artykuł
We wrocławskim Aquaparku otwarto po remoncie basen sportowy [ZDJĘCIA]
Od poniedziałku, 5 października można już korzystać z basenu sportowego we wrocławskim Aquaparku prz...
Fabryka Norblina z nowym konceptem MOXO, będącym połączeniem restauracji i klubu muzycznego [WIZUALIZACJE]artykuł
Pokaż artykuł
Fabryka Norblina z nowym konceptem MOXO, będącym połączeniem restauracji i klubu muzycznego [WIZUALIZACJE]
Fabryka Norblina jeszcze w tym roku powita w swoich przestrzeniach kolejny wyjątkowy koncept będący połączeniem restauracji i klubu muzycznego. Pojawi się on w jednym z historycznych budynków dawnych zakładów Norblin, Bracia Buch i T. Werner, XIX-wiecznej Hali Odlewni. MOXO, którego twórcami są Tomik Grewiński i Bertrand Jasiński z Amvox International zajmie w Fabryce Norblina 1200 mkw. powierzchni. Autorem aranżacji wnętrz jest biuro projektowe PRC Design. MOXO otworzy swoje podwoje dla gości w IV kwartale 2022 roku. Trwa właśnie konkurs na szefa kuchni lokalu.
REKLAMA