REKLAMA
Znaleziono 658 wyników
[Legnica] Galeria Handlowa "Mercus"inwestycja
Pokaż inwestycję
[Legnica] Galeria Handlowa "Mercus"
Legnica, Mikołaja Kopernika
TAURON wybuduje nową, dużą farmą fotowoltaiczną na Dolnym Śląskuartykuł
Pokaż artykuł
TAURON wybuduje nową, dużą farmą fotowoltaiczną na Dolnym Śląsku
46 MW – taką łączną mocą będzie dysponowała nowa farma fotowoltaiczna, którą zamierza wybudować TAURON. Budowa rozpocznie się jeszcze w tym roku i zakończy w pierwszej połowie 2024 r. Inwestycja zlokalizowana będzie w powiecie polkowickim, w województwie dolnośląskim.
TAURON wybuduje nową, dużą farmę fotowoltaiczną na Dolnym Śląskuartykuł
Pokaż artykuł
TAURON wybuduje nową, dużą farmę fotowoltaiczną na Dolnym Śląsku
46 MW – taką łączną mocą będzie dysponowała nowa farma fotowoltaiczna, którą zamierza wybudować TAURON. Budowa rozpocznie się jeszcze w tym roku i zakończy w pierwszej połowie 2024 r. Inwestycja zlokalizowana jest w powiecie polkowickim, w województwie dolnośląskim.
LG Energy Solution Wrocław na podium najbardziej atrakcyjnych pracodawców w Polsceartykuł
Pokaż artykuł
LG Energy Solution Wrocław na podium najbardziej atrakcyjnych pracodawców w Polsce
Firma LG Energy Solution Wrocław zajęła drugie miejsce w rankingu najbardziej atrakcyjnych pracodawców w Polsce, przygotowanym w ramach prestiżowego badania Randstad Employer Brand Research 2025. W tegorocznej edycji badania, przeprowadzonej po raz 15. w Polsce, uczestnicy oceniali ponad 6 400 firm pod kątem stabilności zatrudnienia, możliwości rozwoju kariery oraz sytuacji finansowej.
W Polsce powstanie nowa, wielka kopalnia miedzi? artykuł
Pokaż artykuł
W Polsce powstanie nowa, wielka kopalnia miedzi?
Po wielu latach zawieszenia, na realizację w Polsce, ma w końcu szansę wielka inwestycja. Kanadyjska spółka górnicza Lumina Metals rozpoczęła starania o koncesję wydobywczą rud miedzi w Nowej Soli, w województwie lubuskim, w południowo-zachodniej części Polski. W kwietniu tego roku spółka Zielona Góra Copper, należąca do Lumina Metals Corp. (działającej dawniej w Polsce pod nazwą Miedzi Copper), otrzymała od Ministerstwa Klimatu i Środowiska akceptację dokumentacji geologicznej złoża rud miedzi i srebra Nowa Sól kategorii rozpoznania złoża kopaliny C1.
3 mld zł na rozwój sieci. TAURON zapowiada duży wzrost wydatków na inwestycjeartykuł
Pokaż artykuł
3 mld zł na rozwój sieci. TAURON zapowiada duży wzrost wydatków na inwestycje
TAURON planuje zwiększyć nakłady inwestycyjne na sieci elektroenergetyczne do trzech miliardów złotych w 2024 roku. To trzykrotny wzrost w porównaniu z 2010 rokiem. Środki te zostaną przeznaczone na przyłączenia nowych klientów, w tym OZE oraz modernizację i przebudowę sieci elektroenergetycznych.
firma
Pokaż firmę
Po-Moc OZE – kompleksowa obsługa inwestycji w zieloną energię
Głogów Małopolski, Kwiatowa 17
PAD RES wybuduje w Polsce farmy fotowoltaiczne za 135 mln złartykuł
Pokaż artykuł
PAD RES wybuduje w Polsce farmy fotowoltaiczne za 135 mln zł
Stronami poszczególnych umów na wykonanie kompleksowych robót budowlanych z ONDE były spółki należące do PAD RES GROUP. Uruchomienie większości farm planowane jest na ostatni kwartał 2023 roku. Reszta będzie sukcesywnie oddawana w pierwszym kwartale 2024 roku. Wartość podpisanych umów wynosi ok. 135 mln zł.
Grupa ORLEN sfinalizowała zakup farmy fotowoltaicznej w woj. zachodniopomorskimartykuł
Pokaż artykuł
Grupa ORLEN sfinalizowała zakup farmy fotowoltaicznej w woj. zachodniopomorskim
Elektrownia fotowoltaiczna, zlokalizowana nieopodal miejscowości Wałcz w województwie zachodniopomorskim, powiększyła portfel OZE Grupy ORLEN o dodatkowe 10 MW. Inwestycja zaopatrzy w zieloną energię blisko 5 tys. gospodarstw domowych. Koncern posiada już ponad 100 MW mocy zainstalowanej w fotowoltaice.
Debata ORLEN: tak jak Łukasiewicz wierzył w naftę, tak my powinniśmy zacząć wierzyć w potencjał wodoruartykuł
Pokaż artykuł
Debata ORLEN: tak jak Łukasiewicz wierzył w naftę, tak my powinniśmy zacząć wierzyć w potencjał wodoru
Ponad 350 tysięcy ton rocznie - tyle odnawialnego i niskoemisyjnego wodoru planuje wykorzystywać w swych procesach Grupa ORLEN w perspektywie 2035 roku. To ambitny cel, wymagający pozyskania znaczących nadwyżek „zielonej energii” m.in. z OZE czy atomu. Stawką jest jednak stworzenie fundamentów „gospodarki wodorowej”, opartej na czystym paliwie oraz efektywnych technologiach magazynowania energii.
Rozwój sieci energetycznej w Polsce Wschodniej. Inwestycje Energa-Operator za ponad 112 mln złartykuł
Pokaż artykuł
Rozwój sieci energetycznej w Polsce Wschodniej. Inwestycje Energa-Operator za ponad 112 mln zł
Ruszyły prace budowlane przy rozbudowie i modernizacji sieci elektroenergetycznej w Polsce Wschodniej. Na realizację sześciu zadań inwestycyjnych Energa-Operator uzyskała ponad 60 milionów złotych dofinansowania z programu Fundusze Europejskie dla Polski Wschodniej. Inwestycje poprawią niezawodność dostaw energii dla blisko 58 tysięcy odbiorców i zwiększą możliwości przyłączania odnawialnych źródeł energii (OZE).
Prosument lokatorski z podpisem Prezydentaartykuł
Pokaż artykuł
Prosument lokatorski z podpisem Prezydenta
Promująca wykorzystanie OZE w blokach i wprowadzająca instytucję tzw. prosumenta lokatorskiego nowelizacja ustawy o odnawialnych źródłach energii została podpisana przez Prezydenta. Dzięki nowym przepisom wspólnoty, spółdzielnie mieszkaniowe i TBS-y będą mogły zarabiać na sprzedaży nadmiaru wyprodukowanej energii elektrycznej.
Samorządy wybrały wariant przebiegu obwodnicy Głogowa [MAPA]artykuł
Pokaż artykuł
Samorządy wybrały wariant przebiegu obwodnicy Głogowa [MAPA]
Trwają prace nad ostatecznym przebiegiem planowanej obwodnicy Głogowa. Samorządy lokalne, przez któr...
W Jaworze powstanie jedna z największych farm fotowoltaicznych na Dolnym Śląskuartykuł
Pokaż artykuł
W Jaworze powstanie jedna z największych farm fotowoltaicznych na Dolnym Śląsku
W Jaworze powstanie jedna z największych farm fotowoltaicznych na Dolnym Śląsku. Elektrownia o mocy 12 MW usytuowana będzie na terenach rolniczych i nieużytkach o powierzchni aż około 18 ha. Budowa farmy ruszy w I kwartale przyszłego roku, a do końca 2023 roku popłynie z niej pierwsza energia odnawialna, z której korzystać będą przede wszystkim jaworzanie. W pierwszej kolejności zasili ona bowiem szkoły i przedszkola, stacje uzdatniania wody, przepompownię czy miejską oczyszczalnię.
PKP Intercity coraz bardziej zielone. Powyżej 80% taboru nie emituje spalinartykuł
Pokaż artykuł
PKP Intercity coraz bardziej zielone. Powyżej 80% taboru nie emituje spalin
Kolej emituje 4 razy mniej CO2 niż transport drogowy i blisko 5 razy mniej CO2 niż transport lotniczy. W PKP Intercity powyżej 80% taboru wcale nie emituje spalin. Już w 2026 roku spółka planuje wykorzystywać 100% prądu z odnawialnych źródeł energii, wykorzystywanej w zapleczach technicznych, warsztatach i innych budynkach. Z zielonej energii będą korzystały niedługo także pociągi przewoźnika.
PGE Dystrybucja zakończyła dużą inwestycję w Lublinieartykuł
Pokaż artykuł
PGE Dystrybucja zakończyła dużą inwestycję w Lublinie
Zwiększenie stabilności dostaw energii elektrycznej dla mieszkańców i przedsiębiorców na terenie Lublina oraz sąsiadujących gmin, a także zwiększenie możliwości przyjęcia do sieci większej ilości energii z OZE to główne korzyści wynikające z przebudowy stacji Abramowice. Inwestycja zrealizowana w oparciu o najnowsze rozwiązania technologiczne kosztowała blisko 57 mln zł, z czego dofinasowanie z funduszy Unii Europejskiej wyniosło ok. 30 mln zł.
PGE Dystrybucja pozyskała od NFOŚiGW blisko 1,4 mld zł na modernizację sieci dystrybucyjnejartykuł
Pokaż artykuł
PGE Dystrybucja pozyskała od NFOŚiGW blisko 1,4 mld zł na modernizację sieci dystrybucyjnej
Siedem nowych umów o wartości dotacji prawie 1,4 mld zł, podpisanych przez PGE Dystrybucja z Narodowym Funduszem Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej przyczynia się do realizacji szerokiego programu modernizacji sieci elektroenergetycznych na obszarach wiejskich.
Zakład prefabrykatów betonowych Prenoviinwestycja
Pokaż inwestycję
Zakład prefabrykatów betonowych Prenovi
Adamowice, Katowicka
RWE rozszerza swoje portfolio OZE w Polsce. 20. lądowa farma wiatrowa rozpoczyna działalnośćartykuł
Pokaż artykuł
RWE rozszerza swoje portfolio OZE w Polsce. 20. lądowa farma wiatrowa rozpoczyna działalność
Zespół onshore RWE Renewables nie zwalnia tempa. Wszystkie 16 turbin wiatrowych na farmie wiatrowej Żnin w Polsce zostało wzniesionych, a łopaty wirnika są już w ruchu. W ciągu zaledwie 17 miesięcy RWE z powodzeniem podłączyło do sieci swoją 20 lądową farmę wiatrową. Nowa instalacja zlokalizowana jest w województwie kujawsko-pomorskim, około 260 kilometrów na wschód od Szczecina, a jej moc zainstalowana wynosi 48 MW.
Polska chce dojść w 2030 roku do 56 proc. energii produkowanej z OZEartykuł
Pokaż artykuł
Polska chce dojść w 2030 roku do 56 proc. energii produkowanej z OZE
Ministerstwo Klimatu i Środowiska (MKiŚ) proponuje w nowym scenariuszu KPEiK do 2030 r. osiągnięcie celu 56 proc. energii z OZE w elektroenergetyce do 2030 r. – poinformowały minister klimatu i środowiska Paulina Hennig-Kloska oraz wiceminister Urszula Zielińska. Szacowane nakłady inwestycyjne w tym czasie, w tzw. ambitnym scenariuszu transformacji to 792 mld zł.
REKLAMA