REKLAMA
Znaleziono 10000 wyników
Elektrownia Rybnikinwestycja
Pokaż inwestycję
Elektrownia Rybnik
Rybnik, Podmiejska
Linia elektroenergetyczna 400 kV Gdańsk Błonia – Olsztyn Mątkiinwestycja
Pokaż inwestycję
Linia elektroenergetyczna 400 kV Gdańsk Błonia – Olsztyn Mątki
Gdańsk, Gdańsk Błonia
Rozbiórki, ul. Cystersów 22inwestycja
Pokaż inwestycję
Rozbiórki, ul. Cystersów 22
Kraków, Cystersów 22
Nowy Intracoinwestycja
Pokaż inwestycję
Nowy Intraco
Warszawa, Stawki 2
inwestycja
Pokaż inwestycję
Regionalne Biuro Handlowe PAIH
Bydgoszcz, Bydgoskich Przemysłowców 6
Ogrody Wojszyceinwestycja
Pokaż inwestycję
Ogrody Wojszyce
Wrocław, Krzyki, Adama Kopycińskiego 40
Rêveinwestycja
Pokaż inwestycję
Rêve
Warszawa, Włochy, Jutrzenki 180
Małokackainwestycja
Pokaż inwestycję
Małokacka
Gdynia, Małokacka
Biurowiec LPPinwestycja
Pokaż inwestycję
Biurowiec LPP
Gdańsk, Sadowa
Spółka z grupy Dino Polska z rządowym wsparciem na dużą inwestycję w Wielkopolsceartykuł
Pokaż artykuł
Spółka z grupy Dino Polska z rządowym wsparciem na dużą inwestycję w Wielkopolsce
Polska spółka Agro-Rydzyna, należąca do grupy Dino Polska i dostawca tej największej polskiej sieci sklepów spożywczych, podpisała umowę o rządowym wsparciu realizowanej przez siebie nowej inwestycji w województwie wielkopolskim. Chodzi o budowę zakładu rozbioru mięs.
Dezamet ma stać się liderem krajowej produkcji amunicji. Szykują się wielkie inwestycjeartykuł
Pokaż artykuł
Dezamet ma stać się liderem krajowej produkcji amunicji. Szykują się wielkie inwestycje
Kolejna duża polska firma z branży zbrojeniowej szykuje nowe, wielkie inwestycje. Zakłady Metalowe Dezamet w Nowej Dębie (woj. podkarpackie), należące do Polskiej Grupy Zbrojeniowej S.A., planują w ciągu najbliższych trzech lat zwiększyć produkcję pocisków artyleryjskich kalibru 155 mm o 50-100 tys. rocznie. Szacunkowy koszt planowanych nowych inwestycji może wynieść nawet 1,3 miliarda złotych. Pomogą w tym środki z Unii Europejskiej. Amunicja trafiać będzie, w pierwszej kolejności, do polskich sił zbrojnych.
Polska Grupa Zbrojeniowa zwiększa inwestycje i rozwój produkcjiartykuł
Pokaż artykuł
Polska Grupa Zbrojeniowa zwiększa inwestycje i rozwój produkcji
Polska Grupa Zbrojeniowa S.A. (PGZ S.A.) informuje o rozszerzeniu zakresu inwestycji oraz przyspieszeniu realizacji projektów w ramach planowanej modernizacji sektora obronnego. W 2024 roku Spółka zawarła 50 kluczowych kontraktów o łącznej wartości około 120 miliardów złotych. Jakich inwestycji możemy się spodziewać w najbliższym czasie? Jakie są priorytety PGZ?
Nowe miejsca pracy. MLP Group inwestuje w Rzeszowieartykuł
Pokaż artykuł
Nowe miejsca pracy. MLP Group inwestuje w Rzeszowie
MLP Group umacnia pozycję na polskim rynku. W Rzeszowie powstanie nowe centrum logistyczno-przemysłowe. MLP Rzeszów dostarczy łącznie ponad 52 tys. mkw. nowoczesnych powierzchni magazynowych i biurowych. Rozpoczęcie inwestycji planowane jest na drugi kwartał 2025 r.
Zakończyła się rozbudowa terminalu promowego w Świnoujściuartykuł
Pokaż artykuł
Zakończyła się rozbudowa terminalu promowego w Świnoujściu
Budimex wspólnie z inwestorem – Zarządem Morskich Portów Szczecin i Świnoujście – otworzył terminal w Świnoujściu. W ramach umowy na 185,2 mln zł generalny wykonawca przebudował stanowiska promowe oraz rampy przeładunkowe. Zmodernizowano także istniejącą infrastrukturę drogową i kolejową oraz zaplecze techniczne na nabrzeżu. Prace rozpoczęły się 19 września 2019 r. i trwały 47 miesięcy.
Co dalej z wielką Elektrownią Siersza? TAURON przedstawił swoje planyartykuł
Pokaż artykuł
Co dalej z wielką Elektrownią Siersza? TAURON przedstawił swoje plany
W trakcie spotkania w Starostwie Powiatowym w Chrzanowie, TAURON przedstawił plany dotyczące Elektrowni Siersza. Obecnie trwają zaawansowane prace analityczne, których celem jest wybór finalnego wariantu transformacji. Kotły Elektrowni Siersza zostaną przystosowane do spalania paliw alternatywnych lub w ich miejsce powstaną szczytowe jednostki gazowe, bateryjne magazyny energii oraz farma fotowoltaiczna.
Trwa budowa dolnośląskiego odcinka autostrady A18 [FILMY + ZDJĘCIA]artykuł
Pokaż artykuł
Trwa budowa dolnośląskiego odcinka autostrady A18 [FILMY + ZDJĘCIA]
Trwają zaawansowane prace na budowie dolnośląskiego odcinka autostrady A18. Celem prowadzonej inwestycji jest dostosowanie drogi krajowej nr 18 do parametrów autostrady na odcinku od Golnic do granicy państwa. Dolnośląską część tej wielkiej inwestycji to odcinek nr 4 od km 50+000 do km 71+533. Inwestycja zlokalizowana jest w powiecie bolesławieckim, na terenie gmin: Osiecznica i Bolesławiec.
Gdańsk: Koncern paliwowy realizuje Projekt HBOartykuł
Pokaż artykuł
Gdańsk: Koncern paliwowy realizuje Projekt HBO
W ramach Projektu HBO powstaną odpowiednie instalacje umożliwiające produkcję olejów bazowych Grupy II. To wszystko ma zostać zrealizowane na terenie Rafinerii w Gdańsku.
Co dalej z budową wielkiego, kontrowersyjnego kompleksu hotelowego na Helu? [FILM+WIZUALIZACJE]artykuł
Pokaż artykuł
Co dalej z budową wielkiego, kontrowersyjnego kompleksu hotelowego na Helu? [FILM+WIZUALIZACJE]
Co dalej z budową kontrowersyjnego kompleksu hotelowego na Helu? Samorządowe Kolegium Odwoławcze wstrzymało zgodę burmistrza Helu na budowę kompleksu hotelowego Hel Happiness. Inwestor wcześniej uzyskał niezbędne zgody na inwestycję i wycinkę 400 drzew na Cyplu Helskim. Mimo poparcia lokalnych władz, inwestycja nie może ruszyć z uwagi na kontrowersje związane z ochroną środowiska i potencjalnymi naruszeniami prawa administracyjnego.
Koreańska firma Unico Logistics zwiększa powierzchnię magazynową w BIK Park Wrocławartykuł
Pokaż artykuł
Koreańska firma Unico Logistics zwiększa powierzchnię magazynową w BIK Park Wrocław
Koreańska firma logistyczna Unico Logistics wynajęła 11 250 mkw. powierzchni w nowo budowanej hali w BIK Park Wrocław. Inwestycja realizowana pod Wrocławiem przez Biuro Inwestycji Kapitałowych dostarczy w realizowanym aktualnie II etapie 22 500 mkw. nowoczesnej powierzchni magazynowej. Oddanie gotowego obiektu do użytkowania planowane jest we wrześniu br. W ofercie są jeszcze wolne moduły magazynowe do wynajmu.
W Warszawie powstaje największy akumulator ciepła w Unii Europejskiejartykuł
Pokaż artykuł
W Warszawie powstaje największy akumulator ciepła w Unii Europejskiej
Na terenie Elektrociepłowni Żerań w Warszawie powstaje największy akumulator ciepła w Unii Europejskiej. Inwestycja umożliwi bardziej efektywne zarządzanie produkcją i dystrybucją ciepła, dostosowując pracę systemu do zmiennego zapotrzebowania. Jest to kolejny ważny krok ORLEN Termiki w kierunku dekarbonizacji, czyli uniezależnienia się od węgla.
REKLAMA