REKLAMA
Znaleziono 5240 wyników
Kolejowa rewolucja w Małopolsce. Rusza budowa nowej linii za 3,2 miliarda złotych!artykuł
Pokaż artykuł
Kolejowa rewolucja w Małopolsce. Rusza budowa nowej linii za 3,2 miliarda złotych!
Oficjalnie ruszają ciężkie roboty terenowe na jednej z najbardziej wyczekiwanych inwestycji infrastrukturalnych w południowej Polsce. Budowa zupełnie nowej linii kolejowej z Krakowa do Gdowa, będącej kluczowym elementem gigantycznego projektu „Podłęże–Piekiełko”, wkracza w fazę realizacji. Inwestycja warta astronomiczne 3,2 miliarda złotych trwale zmieni mapę komunikacyjną regionu. Od 2030 roku pasażerowie zyskają ekspresowe połączenie w ramach Szybkiej Kolei Aglomeracyjnej (SKA), które skróci czas podróży do centrum stolicy Małopolski do niespełna pół godziny.
[Warszawa] Cztery kondygnacje biurowca Senator gotoweartykuł
Pokaż artykuł
[Warszawa] Cztery kondygnacje biurowca Senator gotowe
Przy ulicy Bielańskiej w Warszawie widoczne są już 4 piętra konstrukcji prestiżowego biurowca Senato...
[Zamość] ATS: W Zamościu już pracuje pierwsze  duże centrum serwisowe przy „szerokim torze”artykuł
Pokaż artykuł
[Zamość] ATS: W Zamościu już pracuje pierwsze duże centrum serwisowe przy „szerokim torze”
Pod koniec sierpnia miał miejsce przeładunek pierwszych dostaw stali ze wschodu. Do klientów trafiły...
[Warszawa] Atlas Estates wynajął 7 tys. m kw. powierzchni w Millennium Plazaartykuł
Pokaż artykuł
[Warszawa] Atlas Estates wynajął 7 tys. m kw. powierzchni w Millennium Plaza
Zdecydowana większość umów dotyczy powierzchni biurowej, a prawie połowę z nich zawarto w wyniku poz...
[Wrocław] Pierwsze mieszkania w „Na Krzyckiej” już pod koniec rokuartykuł
Pokaż artykuł
[Wrocław] Pierwsze mieszkania w „Na Krzyckiej” już pod koniec roku
Prace budowlane na terenie nowej inwestycji Archicomu „Na Krzyckiej” nabierają tempa. Pierwsi klienc...
[Wrocław] Autobusy pojadą przez most na Ślęzie. Powstanie też nowa pętlaartykuł
Pokaż artykuł
[Wrocław] Autobusy pojadą przez most na Ślęzie. Powstanie też nowa pętla
W połowie grudnia zacznie działać nowa pętla autobusowa przy ulicy Racławickiej. W związku z tym, ni...
[Warszawa] Budowa budynku wielorodzinnego Wola Libre dobiega końcaartykuł
Pokaż artykuł
[Warszawa] Budowa budynku wielorodzinnego Wola Libre dobiega końca
Wola Libre, inwestycja BPI Real Estate Poland powstająca na warszawskiej Woli, wkroczyła w ostatnią...
Aglomeracja Wrocławska: Nowy właściciel Chung Hong Electronics Poland planuje inwestycje, rozwój i wzrost zatrudnienia w podwrocławskiej fabryceartykuł
Pokaż artykuł
Aglomeracja Wrocławska: Nowy właściciel Chung Hong Electronics Poland planuje inwestycje, rozwój i wzrost zatrudnienia w podwrocławskiej fabryce
Universal Global Electronics, spółka zależna USI, przejmie 60% udziałów w Chung Hong Electronics Pol...
[Gdańsk] Młyny Gdańskie staną w centrum miastaartykuł
Pokaż artykuł
[Gdańsk] Młyny Gdańskie staną w centrum miasta
Allcon Osiedla, deweloper odpowiedzialny za apartamentowiec Tarasy Bałtyku oraz gdyńską rezydencję V...
Develia rozpoczyna budowy dwóch nowych osiedli w Gdańskuartykuł
Pokaż artykuł
Develia rozpoczyna budowy dwóch nowych osiedli w Gdańsku
Rozpoczęła się budowa III etapu osiedla Przy Alejach, które Develia S.A. realizuje w nadmorskim...
[Łódź] Osiedle Szlacheckie IIinwestycja
Pokaż inwestycję
[Łódź] Osiedle Szlacheckie II
Łódź, Widzew
Trasa autobusowo-tramwajowa na Nowy Dwór gotowa. W niedzielę ruszają tramwaje [FILM]artykuł
Pokaż artykuł
Trasa autobusowo-tramwajowa na Nowy Dwór gotowa. W niedzielę ruszają tramwaje [FILM]
Trasa autobusowo-tramwajowa na Nowy Dwór (TAT) gotowa! Zostanie oficjalnie otwarta w najbliższą niedzielę 3 września. To największa inwestycja komunikacyjna miasta od 1949 r., kiedy wybudowana została linia tramwajowa do Leśnicy. To 6,8 kilometrów trasy autobusowo-tramwajowej, w tym dwa wiadukty: 160-metrowy nad torami kolejowymi i 22-metrowy nad ulicą Smolecką.
Mercedes-Benz Manufacturing Poland zwiększa zatrudnienie w fabrykach baterii i silników w Jaworzeartykuł
Pokaż artykuł
Mercedes-Benz Manufacturing Poland zwiększa zatrudnienie w fabrykach baterii i silników w Jaworze
Mercedes-Benz Manufacturing Poland systematycznie zwiększa zatrudnienie w swoich polskich fabrykach (baterii i silników), które zlokalizowane są w Jaworze w województwie dolnośląskim.
Panattoni buduje pod Warszawą blisko 29 000 mkw. fabryki dla Reynaers Aluminiumartykuł
Pokaż artykuł
Panattoni buduje pod Warszawą blisko 29 000 mkw. fabryki dla Reynaers Aluminium
Panattoni, lider rynku nieruchomości przemysłowych w Europie, realizuje fabrykę dla Reynaers Aluminium w okolicach Warszawy. Globalny potentat rynku aluminium w II kw. 2023 roku skorzysta z obiektu o powierzchni blisko 29 000 mkw. Będzie to jedna z największych hal produkcyjnych firmy na terenie Europy. Inwestycja przejdzie certyfikację środowiskową metodą BREEAM na poziomie Excellent.
Polska firma LENAAL rozpoczęła rozbudowę fabryki w Radomiuartykuł
Pokaż artykuł
Polska firma LENAAL rozpoczęła rozbudowę fabryki w Radomiu
Polska firma LENAAL Sp. z o.o. Sp. k. rozpoczęła w listopadzie rozbudowę swojego zakładu produkcyjnego zlokalizowanego w Radomiu, w województwie mazowieckim.
Zakończyła się budowa nowej fabryki Samsung Electronics w Wielkopolsceartykuł
Pokaż artykuł
Zakończyła się budowa nowej fabryki Samsung Electronics w Wielkopolsce
Generalny wykonawca Harden Construction zakończył budowę nowoczesnej hali produkcyjno-magazynowej dla światowego lidera branży elektronicznej i AGD – Samsung Electronics. Obiekt o powierzchni ponad 60 tys. mkw. jest usytuowany we Wronkach, na terenie Kostrzyńsko-Słubickiej SSE. W fabryce będą zlokalizowane nowe linie do produkcji sprzętu AGD, dlatego jej konstrukcja i zastosowane rozwiązania w precyzyjny sposób odpowiadają wymaganiom inwestora. Obiekt jest wyposażony w antresolę o powierzchni ponad 23 tys. mkw.
Znana jest data otwarcia nowego parku handlowego w Łodziartykuł
Pokaż artykuł
Znana jest data otwarcia nowego parku handlowego w Łodzi
Znana jest data otwarcia parku handlowego przy ul. Kolumny 6/36 w Łodzi. Pierwsi klienci zrobią tu zakupy już w najbliższy czwartek, 11 kwietnia, zapowiada Greenman Poland. Tym samym zakończy się trwająca od lata 2023 roku rozbudowa centrum handlowego Nowa Górna.
Warszawski CEZAMAT PW częścią linii pilotażowej w ramach European Chips Actartykuł
Pokaż artykuł
Warszawski CEZAMAT PW częścią linii pilotażowej w ramach European Chips Act
Chips JU (Chips Joint Undertaking) zakończyło ewaluację projektów na linie pilotażowe w ramach European Chips Act. Częścią jednej z czterech europejskich linii pilotażowych będzie w zakresie zaawansowanych technologii półprzewodnikowych ośrodek CEZAMAT PW.
WUWA Vita – nowe osiedle na Nowych Żernikach [WIZUALIZACJE]artykuł
Pokaż artykuł
WUWA Vita – nowe osiedle na Nowych Żernikach [WIZUALIZACJE]
Jeden z największych deweloperów w Polsce Develia S.A. planuje w stolicy Dolnego Śląska realizację nowego, dużego osiedla mieszkaniowego. Inwestycja zostanie zrealizowana w zachodniej części Wrocławia, przy ul. Tadeusza Brzozy, na Nowych Żernikach.
Dwie wielkie, globalne firmy wspólnie zainwestują w Krakowieartykuł
Pokaż artykuł
Dwie wielkie, globalne firmy wspólnie zainwestują w Krakowie
Dwie wielkie, globalne firmy zrealizują wspólnie inwestycję w stolicy Małopolski. Firma Linde Gaz Polska (należąca do niemieckiego koncernu Linde AG) we współpracy z ArcelorMittal Poland (spółki należącej do koncernu ArcelorMittal z siedzibą w Luksemburgu), wybuduje na terenie krakowskiego oddziału zakład produkcji wodoru, który będzie zasilał w gaz procesowy dwie ocynkownie. Całość inwestycji przekroczy 100 mln zł. Z wodoru krakowska huta będzie mogła korzystać już pod koniec 2026 roku.
REKLAMA