REKLAMA
Znaleziono 10000 wyników
Duża rumuńska sieć piekarni wchodzi do Polskiartykuł
Pokaż artykuł
Duża rumuńska sieć piekarni wchodzi do Polski
Kolejna firma spróbuje swoich sił na rynku handlowym w Polsce. Tym razem jest to stworzona w 2010 roku rumuńska sieć piekarni LUCA, która obecnie posiada około 150 własnych punktów sprzedaży. Polska to pierwszy zagraniczny rynek, na którym debiutuje sieć.
Biurowiec Wola Center z nowym indyjskim najemcą z branży ITartykuł
Pokaż artykuł
Biurowiec Wola Center z nowym indyjskim najemcą z branży IT
Hines, globalny deweloper i zarządca nieruchomości informuje, że do Wola Center w Warszawie wprowadził się nowy najemca – firma z branży IT, Tata Consultancy Services (TCS). Jednocześnie właściciel budynku, fundusz Hines European Value Fund (HEVF 1), przedłużył umowę z wieloletnim klientem, spółką FaktorOne.
Chiński gigant logistyki łańcucha dostaw stawia na Polskęartykuł
Pokaż artykuł
Chiński gigant logistyki łańcucha dostaw stawia na Polskę
Kolejna inwestycja chińskiej firmy w Polsce. Spółka JD Logistics, znana również pod nazwą JINGDONG Logistics, oficjalnie otworzyła trzeci magazyn w Polsce, drugi tego rodzaju obiekt w Warszawie. Nowy magazyn o powierzchni prawie 10 tysięcy metrów kwadratowych będzie zapewniać zintegrowane rozwiązania z zakresu transgranicznego łańcucha dostaw dla przedsiębiorstw, dodatkowo optymalizując wydajność działań logistycznych.
Polska firma z branży kosmetycznej przedłuża umowę najmu w SEGRO Park Warsawartykuł
Pokaż artykuł
Polska firma z branży kosmetycznej przedłuża umowę najmu w SEGRO Park Warsaw
SEGRO, wiodący właściciel i zarządca nowoczesnych powierzchni magazynowych i produkcyjnych, podpisał z Laboratorium Kosmetycznym Joanna umowę przedłużającą współpracę w SEGRO Park Warsaw, Ożarów 1.
Duży producent i dystrybutor części samochodowych najemcą parku Logicor Annopolartykuł
Pokaż artykuł
Duży producent i dystrybutor części samochodowych najemcą parku Logicor Annopol
Logicor, wiodący właściciel, deweloper i zarządca nieruchomości logistycznych w Europie, popisał z firmą Denckermann umowę najmu 16,370 mkw. powierzchni magazynowej i biurowej w parku Logicor Annopol. To największa w tym roku transakcja na polskim rynku miejskich nieruchomości logistycznych.
Rynek obiektów handlowych w Polsce – raport za I połowę 2024artykuł
Pokaż artykuł
Rynek obiektów handlowych w Polsce – raport za I połowę 2024
Z raportu Polskiej Rady Centrów Handlowych „Rynek obiektów handlowych w Polsce” wynika, że na koniec pierwszego półrocza 2024 r. powierzchnia polskich obiektów handlowych osiągnęła 13,5 mln mkw. GLA. Łącznie w pierwszej połowie 2024 r. przybyło 190 tys. mkw. GLA. W efekcie nasycenie powierzchnią handlową wyniosło 359 mkw. na 1000 mieszkańców.
Polenergia szykuje się do uruchomienia swojej największej farmy fotowoltaicznej w Polsceartykuł
Pokaż artykuł
Polenergia szykuje się do uruchomienia swojej największej farmy fotowoltaicznej w Polsce
Polenergia, największa polska prywatna grupa energetyczna, rozpoczęła rozruch technologiczny największej farmy fotowoltaicznej w swoim portfelu. Projekt o mocy 67 MW zlokalizowany jest w gminach Szprotawa oraz Niegosławice w woj. lubuskim. Po otrzymaniu koncesji na wytwarzanie energii elektrycznej z nowego obiektu, łączna moc farm fotowoltaicznych należących do Polenergii wyniesie 149 MW.
Ekolodzy donoszą do ABW na pierwszą elektrownię atomową w Polsceartykuł
Pokaż artykuł
Ekolodzy donoszą do ABW na pierwszą elektrownię atomową w Polsce
Stowarzyszenie Ekologiczne Eko-Unia wystosowało oficjalny list do Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego oraz komisji sejmowych, w którym domaga się wyjaśnień dotyczących kosztów, bezpieczeństwa oraz zasadności budowy pierwszej w Polsce elektrowni jądrowej w Choczewie, w województwie pomorskim.
Sieć amerykańskich restauracji Popeyes konsekwentnie rozwija swoją obecność w Polsceartykuł
Pokaż artykuł
Sieć amerykańskich restauracji Popeyes konsekwentnie rozwija swoją obecność w Polsce
Sieć amerykańskich restauracji Popeyes kontynuuje swoją ekspansję w naszym kraju. Wiosną 2026 planuje otwarcie czterech kolejnych restauracji: w Łodzi (Galeria Łódzka), Lublinie (Lublin Plaza), Białymstoku (Galeria Jurowiecka) oraz w Mszanie, gdzie pojawi się format Drive Thru. Po tych otwarciach Popeyes będzie mieć w Polsce już 36 restauracji, a to dopiero początek tego co wydarzy się tym roku.
Polski producent wyposażenia dla sektora edukacyjnego zostaje na dłużej w Central European Logistics Hub w Łodziartykuł
Pokaż artykuł
Polski producent wyposażenia dla sektora edukacyjnego zostaje na dłużej w Central European Logistics Hub w Łodzi
Nowa Szkoła, polska firma specjalizująca się w wyposażaniu szkół, przedszkoli i żłobków, zdecydowała się na renegocjację umowy najmu oraz ekspansję w ramach kompleksu Central European Logistics Hub (CELH) w Łodzi. Całkowita powierzchnia zajmowana przez najemcę w parku logistycznym należącym do AEW wyniesie łącznie 12 500 metrów kwadratowych W transakcji Nową Szkołę reprezentowała firma AXI IMMO.
Węgiel, zysk i przyszłość Bogdankiartykuł
Pokaż artykuł
Węgiel, zysk i przyszłość Bogdanki
Lubelski Węgiel Bogdanka zakończył pierwsze półrocze 2025 roku w świetnym stylu. Spółka wypracowała aż 408,6 mln zł EBITDA i 264,7 mln zł zysku netto, przy przychodach sięgających 1,5 mld zł. Produkcja węgla handlowego wyniosła 3,87 mln ton, a sprzedaż 4 mln ton. Wyniki te, szczególnie po latach spadków cen surowca, pokazują siłę finansowego i operacyjnego potencjału Bogdanki. Czy to zapowiedź złotych lat dla lubelskiej kopalni?
Polska inwestuje miliardy w energetykę jądrową: budżet na 2026 rok ujawnia szczegółyartykuł
Pokaż artykuł
Polska inwestuje miliardy w energetykę jądrową: budżet na 2026 rok ujawnia szczegóły
Projekt budżetu państwa na 2026 rok przewiduje przeznaczenie około 1 miliarda złotych na wsparcie strategicznych inwestycji infrastrukturalnych, w tym budowę pierwszej elektrowni jądrowej w województwie pomorskim. Środki te mają zasilić wieloletni program rozwoju infrastruktury energetycznej, kluczowej dla bezpieczeństwa energetycznego kraju.
Vestas wstrzymuje budowę wielkiej fabryki w Szczecinie. Kryzys w morskiej energetyce wiatrowej uderza w inwestycjęartykuł
Pokaż artykuł
Vestas wstrzymuje budowę wielkiej fabryki w Szczecinie. Kryzys w morskiej energetyce wiatrowej uderza w inwestycję
Zła wiadomość. Duńska firma Vestas, światowy potentat w produkcji turbin wiatrowych, ogłosił decyzję o zawieszeniu budowy fabryki łopat do turbin wiatrowych w szczecińskim Skolwinie. Zakład, który miał rozpocząć działalność w 2026 roku i zatrudniać ponad tysiąc osób, był zapowiadany jako największa polska inwestycja duńskiego koncernu. Jak poinformował Financial Times, powodem są trudności europejskiego sektora morskiej energetyki wiatrowej, w tym spadek popytu na tego typu rozwiązania.
Arvato zostaje na dłużej w Prologis Park Strykówartykuł
Pokaż artykuł
Arvato zostaje na dłużej w Prologis Park Stryków
Kolejny najemca zostaje na dłużej w parku magazynowym, należącym do Prologis. Arvato, lider rynku zarządzania łańcuchem dostaw dla branż e-commerce i healthcare, przedłużył umowę na wynajem powierzchni logistycznej w Prologis Park Stryków, w województwie łódzkim.
Kolejne zwolnienia grupowe w Polsce. Wszyscy pracownicy fabryki automotive stracą pracęartykuł
Pokaż artykuł
Kolejne zwolnienia grupowe w Polsce. Wszyscy pracownicy fabryki automotive stracą pracę
Niestety kolejne złe wiadomości z branży motoryzacyjnej w Polsce. Tym razem dotyczą jednej z fabryk tej branży, zlokalizowanej na terenie województwa łódzkiego.
TAURON z ponad pół miliarda złotych dofinansowania na bateryjne magazyny energiiartykuł
Pokaż artykuł
TAURON z ponad pół miliarda złotych dofinansowania na bateryjne magazyny energii
TAURON zakwalifikował się do otrzymania blisko 538 mln zł dofinansowania z Funduszu Modernizacyjnego operowanego przez Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej na budowę 11 bateryjnych magazynów energii. Warunkiem otrzymania środków będzie, m.in. zawarcie do końca b.r. umów o dofinansowanie dla poszczególnych projektów.
Nowa fabryka niemieckiej Grupy E.G.O. w Łodzi gotowa!artykuł
Pokaż artykuł
Nowa fabryka niemieckiej Grupy E.G.O. w Łodzi gotowa!
Panattoni zakończyło budowę nowego zakładu produkcyjnego dla Grupy E.G.O., jednego z wiodących dostawców podzespołów dla branży AGD. Fabryka o powierzchni 15 000 metrów kwadratowych została zrealizowana w formule BTO (build-to-own) w Łodzi, w sąsiedztwie dotychczasowej siedziby firmy. Wartość inwestycji to ponad 100 mln zł.
Polska wchodzi do europejskiej elity półprzewodników. Warszawski ośrodek projektuje układy 7 nm i uczestniczy w przełomowej technologii 3D CMOSartykuł
Pokaż artykuł
Polska wchodzi do europejskiej elity półprzewodników. Warszawski ośrodek projektuje układy 7 nm i uczestniczy w przełomowej technologii 3D CMOS
Produkcja i rozwój zaawansowanych układów scalonych stały się dziś jednym z kluczowych wyznaczników technologicznej niezależności państw. Światowy rynek jest skrajnie skoncentrowany, a kompetencje w zakresie projektowania i wytwarzania chipów w węzłach 10 nm i 7 nm posiada jedynie garstka ośrodków. Tym większe znaczenie ma fakt, że w Warszawie, wokół Politechniki Warszawskiej, od lat działa środowisko projektujące układy scalone dla globalnych firm – a dziś wchodzi ono do absolutnej czołówki europejskich inicjatyw półprzewodnikowych.
TAURON przekazał do eksploatacji trzecią farmę wiatrową w woj. łódzkimartykuł
Pokaż artykuł
TAURON przekazał do eksploatacji trzecią farmę wiatrową w woj. łódzkim
Grupa TAURON konsekwentnie rozwija swoje portfolio odnawialnych źródeł energii. Do krajowego systemu elektroenergetycznego została przyłączona Farma Wiatrowa Nowa Brzeźnica o mocy 19,6 MW, zrealizowana przez spółkę TAURON Zielona Energia. Inwestycja zapewni energię dla niespełna 29 tysięcy gospodarstw domowych i stanowi kolejny krok w kierunku zwiększania udziału zielonej energii w miksie energetycznym Grupy oraz wzmacniania bezpieczeństwa energetycznego kraju.
Zainwestowano już ok. 360 mln zł w rozbudowę kompleksu 18. Batalionu Rozpoznawczego w Białej Podlaskiej. Realizowane są kolejne inwestycje wzmacniające bezpieczeństwo w regionieartykuł
Pokaż artykuł
Zainwestowano już ok. 360 mln zł w rozbudowę kompleksu 18. Batalionu Rozpoznawczego w Białej Podlaskiej. Realizowane są kolejne inwestycje wzmacniające bezpieczeństwo w regionie
Wicepremier, minister obrony narodowej Władysław Kosiniak-Kamysz przebywał z wizytą w siedzibie 18. Batalionu Rozpoznawczego w Białej Podlaskiej. Spotkanie z kadrą dowódczą oraz żołnierzami było okazją do zapoznania się z aktualnie realizowanymi zadaniami operacyjnymi oraz wyzwaniami stojącymi przed jednostką.
REKLAMA