REKLAMA
Znaleziono 10000 wyników
W Katowice Airport rozpoczyna się budowa czwartego hangaru do obsługi technicznej samolotówartykuł
Pokaż artykuł
W Katowice Airport rozpoczyna się budowa czwartego hangaru do obsługi technicznej samolotów
Pod koniec lutego 2025 r. Górnośląskie Towarzystwo Lotnicze S.A. (GTL S.A.) – spółka zarządzająca Międzynarodowym Portem Lotniczym „Katowice” im. Wojciecha Korfantego w Pyrzowicach – podpisało z firmą PROMUS Ruda Śląska sp. z o.o. umowę na budowę czwartego hangaru do obsługi technicznej statków powietrznych. Realizacja przedsięwzięcia potrwa dwanaście miesięcy, a gotowa infrastruktura zostanie oddana do użytku w pierwszym kwartale 2026 r. Najemcą hangaru H4 będzie linia lotnicza Wizz Air.
[mazowieckie] Legionowo: Na rozpoczęcie prac przy DK-61 trzeba zaczekaćartykuł
Pokaż artykuł
[mazowieckie] Legionowo: Na rozpoczęcie prac przy DK-61 trzeba zaczekać
W ubiegłym tygodniu wojewoda mazowiecki Jacek Kozłowski wydał zezwolenie na budowę trzeciego odcinka...
[Wrocław] Przyjazne osiedla i program „Mieszkanie Plus” – debata o przyszłości krajowego rynku mieszkaniowegoartykuł
Pokaż artykuł
[Wrocław] Przyjazne osiedla i program „Mieszkanie Plus” – debata o przyszłości krajowego rynku mieszkaniowego
15 września oczy branży deweloperskiej, planistów tkanki miejskiej i finansistów zwrócą się ku stoli...
Kolejna wielka inwestycja na terenie Katowice Airport [FILM]artykuł
Pokaż artykuł
Kolejna wielka inwestycja na terenie Katowice Airport [FILM]
Kolejna wielka inwestycja na terenie portu lotniczego Katowice-Pyrzowice. W poniedziałek 16 września 2024 r. w Katowice Airport im. Wojciecha Korfantego zainaugurowano budowę multimodalnego węzła przeładunku towarów i paliw w oparciu o bocznicę kolejową. Inwestycja realizowana jest przy wsparciu środków z Unii Europejskiej w ramach Instrumentu „Łącząc Europę” (CEF) 2021-2027 Military Mobility.
[Łódż] Tuwima 10inwestycja
Pokaż inwestycję
[Łódż] Tuwima 10
Łódź, Widzew, Tuwima 10
Wielki program modernizacji polskich sieci energetycznychartykuł
Pokaż artykuł
Wielki program modernizacji polskich sieci energetycznych
Energa-Operator S.A. pozyskała ponad 7,5 mld zł z Krajowego Planu Odbudowy na największy w historii spółki program modernizacji i cyfryzacji sieci energetycznej w północnej i środkowej Polsce. Modernizacja i budowa łącznie 21 tysięcy kilometrów sieci zwiększy bezpieczeństwo energetyczne kraju i wpłynie docelowo na niższe ceny energii dla odbiorców końcowych. Będzie to możliwe między innymi dzięki planowanemu przyłączeniu aż 9 GW źródeł odnawialnych o niewielkich kosztach zmiennych wytwarzania energii, wraz z magazynami energii. Program umożliwi także podłączenie do sieci 200 tysięcy nowych prosumentów. Wartość całego programu w perspektywie do 2035 roku to 40 mld zł.
firma
Pokaż firmę
F.H.U. ARKANA ARKADIUSZ JELEŃ
Wieliczka, Chorągwica 238
[Lublin] Mieszkania na Lucyny Herc i Gęsiej czekają na Młodychartykuł
Pokaż artykuł
[Lublin] Mieszkania na Lucyny Herc i Gęsiej czekają na Młodych
Willowa II skierowała ofertę do młodych klientów. Deweloper obniżył ceny kilkunastu lokali przy ulic...
Warszawa: Panattoni rusza z budową II etapu City Logistics Warsaw Airportartykuł
Pokaż artykuł
Warszawa: Panattoni rusza z budową II etapu City Logistics Warsaw Airport
Panattoni Europe, lider rynku nieruchomości przemysłowych w Polsce, rozpoczyna kolejną inwestycję w...
Będzie lepszy dostęp do kolei między Łukowem a Lublinemartykuł
Pokaż artykuł
Będzie lepszy dostęp do kolei między Łukowem a Lublinem
Mieszkańcy północno-wschodniej części Lubelszczyzny zyskają lepszy dostęp do kolei. Między Łukowem a Lublinem, w ramach „Rządowego programu budowy lub modernizacji przystanków kolejowych na lata 2021-2025”, PLK SA buduje i modernizuje pięć przystanków. Pociągi zatrzymają się tam już od czerwca br.
Wieluń zyska nowe połączenie kolejowe z Łodzią dzięki Kolei Plusartykuł
Pokaż artykuł
Wieluń zyska nowe połączenie kolejowe z Łodzią dzięki Kolei Plus
Wieluń będzie miał szybsze połączenie kolejowe z Łodzią. PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. podpisały umowę z wykonawcą na opracowanie dokumentacji projektowej dla budowy nowej linii kolejowej łączącej Chorzew Siemkowice z Wieluniem. Inwestycja jest realizowana z Rządowego Programu Uzupełniania Lokalnej i Regionalnej Infrastruktury Kolejowej Kolej Plus do 2029 r.
Mazowsze przekaże 5 mln zł dla Dolnego Śląska na usuwanie skutków powodziartykuł
Pokaż artykuł
Mazowsze przekaże 5 mln zł dla Dolnego Śląska na usuwanie skutków powodzi
Sejmik Mazowsza przekaże 5 mln zł samorządowi województwa dolnośląskiego na usuwanie skutków wrześniowej powodzi. Dziś porozumienie z władzami województwa dolnośląskiego podpisali marszałek Adam Struzik oraz marszałek Paweł Gancarz i wicemarszałek Michał Rado.
W Warszawie powstanie Centrum Szkoleniowe Energetyki Jądrowej artykuł
Pokaż artykuł
W Warszawie powstanie Centrum Szkoleniowe Energetyki Jądrowej
Sieć Badawcza Łukasiewicz i ORLEN Synthos Green Energy (OSGE) podpisały porozumienie o szerokiej współpracy w zakresie rozwoju energetyki jądrowej w Polsce. Obejmuje ono m.in. powołanie i wspólne prowadzenie centrum szkoleniowego energetyki jądrowej. Umowę podpisano w siedzibie Łukasiewicz – Instytutu Elektrotechniki w warszawskiej dzielnicy Wawer, gdzie planowane jest powstanie obiektu.
PGE planuje budowę wielkiej elektrowni w Ostrowie Wielkopolskimartykuł
Pokaż artykuł
PGE planuje budowę wielkiej elektrowni w Ostrowie Wielkopolskim
Jedna z największych, strategicznych spółek skarbu państwa, Polska Grupa Energetyczna, chce inwestować w Ostrowie Wielkopolskim. PGE planuje ulokować w tym liczącym blisko 70 tysięcy mieszkańców mieście w woj. wielkopolskim, inwestycje o wartości około 4 miliardów złotych.
Kraków: Podpisano umowę na budowę gazociągu do nowo budowanej elektrociepłowni gazowejartykuł
Pokaż artykuł
Kraków: Podpisano umowę na budowę gazociągu do nowo budowanej elektrociepłowni gazowej
PGE Energia Ciepła Oddział Elektrociepłownia w Krakowie z Grupy PGE podpisała umowę z polską firmą JT S.A. na realizację gazociągu do nowo budowanej elektrociepłowni gazowej. Inwestycja obejmie budowę gazociągu przyłączeniowego wysokiego ciśnienia o długości ok. 5 km wraz z infrastrukturą towarzyszącą, niezbędną do jego obsługi. Powstaną także dwa zespoły zaporowo-upustowe, konieczne do zapewnienia prawidłowego i bezpiecznego funkcjonowania gazociągu.
MFiPR: Regiony Rewitalizacji 3.0. Rusza nowa edycja programuartykuł
Pokaż artykuł
MFiPR: Regiony Rewitalizacji 3.0. Rusza nowa edycja programu
Wsparcie doradcze i edukacyjne gmin, promocja dobrych praktyk rewitalizacyjnych, pomoc w realizacji gminnych programów rewitalizacji – to tylko niektóre z planowanych do realizacji zadań w ramach trzeciej odsłony projektu Regiony Rewitalizacji. Inauguracja programu odbyła się 9 stycznia 2024 r. podczas seminarium w Ministerstwie Funduszy i Polityki Regionalnej. Wydarzenie otworzył wiceminister Jacek Protas.
[śląskie] Drogowa Trasa Średnicowa już w Gliwicach!artykuł
Pokaż artykuł
[śląskie] Drogowa Trasa Średnicowa już w Gliwicach!
Odcinek G1 ma ok. 2,8 km długości. Łączny koszt tej inwestycji to 287,1 mln zł.   Budowa zost...
Hala Sportowa, ul. Popielidówinwestycja
Pokaż inwestycję
Hala Sportowa, ul. Popielidów
Kraków, Nowa Huta, Popielidów
[Katowice] Nowa droga startowa w Katowice Airport zostanie uruchomiona za trzy miesiące – 28 maja br.artykuł
Pokaż artykuł
[Katowice] Nowa droga startowa w Katowice Airport zostanie uruchomiona za trzy miesiące – 28 maja br.
Nowa droga startowa w Katowice Airport, o długości 3200 m, zostanie oddana do użytku operacyjnego 28...
PSE zakończyły budowę jednej z kluczowych inwestycji infrastrukturalnych w południowej Polsceartykuł
Pokaż artykuł
PSE zakończyły budowę jednej z kluczowych inwestycji infrastrukturalnych w południowej Polsce
Polskie Sieci Elektroenergetyczne S.A. zakończyły realizację strategicznego projektu inwestycyjnego pn. „Budowa stacji elektroenergetycznej 220/110 kV Nysa wraz z wprowadzeniem linii 220 kV Ząbkowice – Groszowice”. To jedna z kluczowych inwestycji infrastrukturalnych w południowej Polsce, która znacząco poprawi bezpieczeństwo dostaw energii elektrycznej oraz stworzy warunki do dalszego rozwoju gospodarczego regionu.
REKLAMA