REKLAMA
Znaleziono 10000 wyników
GDDKiA złożyła wniosek o DŚU dla obwodnicy Międzyborza w ciągu DK25artykuł
Pokaż artykuł
GDDKiA złożyła wniosek o DŚU dla obwodnicy Międzyborza w ciągu DK25
Przed nami kolejny etap przygotowań do realizacji obwodnicy Międzyborza w ciągu DK25. Do burmistrza tego miasta trafił wniosek o wydanie decyzji o środowiskowych uwarunkowaniach (DŚU). Postępowanie administracyjne zakończy się wydaniem decyzji, która ostatecznie zatwierdzi jej przebieg trasy. Zadanie jest realizowane w ramach rządowego Programu budowy 100 obwodnic.
[Poznań] MdM w centrum Rataj? Możliweartykuł
Pokaż artykuł
[Poznań] MdM w centrum Rataj? Możliwe
Program Mieszkanie dla Młodych cieszy się coraz większym zainteresowaniem. Deweloperzy walczą o klie...
[wielkopolskie] Wschodnia 19 nadal z MdM-emartykuł
Pokaż artykuł
[wielkopolskie] Wschodnia 19 nadal z MdM-em
Liczba mieszkań dostępnych w ramach rządowego programu Mieszkanie dla Młodych gwałtownie spadła. Wyc...
Dom pod miastem nadal popularnym wyborem w Polsceartykuł
Pokaż artykuł
Dom pod miastem nadal popularnym wyborem w Polsce
Niedługo miną trzy lata od wybuchu pandemii, wprowadzenia ograniczeń w przemieszczaniu się, a nawet zakazu wstępu do lasu. Jednocześnie będą to trzy lata doświadczenia z pracą zdalną, która zadomowiła się na dobre w wielu firmach i która upowszechniła się również m.in. wśród autorów niniejszej publikacji – wszystkie analizy z serii Puls Nieruchomości zostały opracowane właśnie w takiej formule pracy. Takie doświadczenia nieco przewartościowały preferencje kupujących nieruchomości mieszkaniowe – większą wagę zaczęto przywiązywać do walorów przyrodniczych w otoczeniu domu, a mniejszą do lokalizacji blisko centrum miasta.
We Wrocławiu powstanie nowe, wielkie Centrum Policji [ZDJĘCIA]artykuł
Pokaż artykuł
We Wrocławiu powstanie nowe, wielkie Centrum Policji [ZDJĘCIA]
W stolicy Dolnego Śląska powstanie wielkie, nowe Centrum Policji Dzięki środkom z Programu we Wrocławiu powstanie nowoczesne Centrum Policji przy ul. Poznańskiej (Szczepin) w miejscu dawnych, historycznych koszarów wojskowych (4 Regionalna Baza Logistyczna).
Ogłoszono przetarg na zaprojektowanie Kolei Dużych Prędkości z Wrocławia do Warszawyartykuł
Pokaż artykuł
Ogłoszono przetarg na zaprojektowanie Kolei Dużych Prędkości z Wrocławia do Warszawy
Spółka Centralny Port Komunikacyjny ogłosiła w ubiegłym tygodniu postępowanie ramowe na dokumentację...
[wielkopolskie] Jak będzie wyglądał rynek nieruchomości po MdM'ie?artykuł
Pokaż artykuł
[wielkopolskie] Jak będzie wyglądał rynek nieruchomości po MdM'ie?
Według danych GUS-u w pierwszej połowie tego roku oddano do użytku ponad 73 tys. mieszkań, czyli o 1...
Skwer przy ul. Pocztowejinwestycja
Pokaż inwestycję
Skwer przy ul. Pocztowej
Malczyce, Środa Śląska, Pocztowa
Arena Ursynówinwestycja
Pokaż inwestycję
Arena Ursynów
Warszawa, Pileckiego 122
Kolejny światowy gigant inwestuje w gminie Kobierzyce pod Wrocławiemartykuł
Pokaż artykuł
Kolejny światowy gigant inwestuje w gminie Kobierzyce pod Wrocławiem
Kolejna wielka inwestycja zagraniczna w gminie Kobierzyce pod Wrocławiem, na terenie aglomeracji wrocławskiej. W tej jednej z najbogatszych i przyciągających najwięcej inwestorów i inwestycji gmin w Polsce inwestuje międzynarodowy koncern Techtronic Industries, mający siedzibę w Hong Kongu. Otworzy w Magnicach wielkie centrum magazynowo-dystrybucyjne marki Milwaukee. Nowe centrum zlokalizowane jest w Magnicach, zaledwie 15 km od centrum Wrocławia, pomiędzy Autostradową Obwodnicą Wrocławia S8 i autostradą A4.
PREFBET zainwestuje w woj. podlaskim, przy wsparciu Suwalskiej SSEartykuł
Pokaż artykuł
PREFBET zainwestuje w woj. podlaskim, przy wsparciu Suwalskiej SSE
Suwalska Specjalna Strefa Ekonomiczna S.A. wydała kolejną decyzję o wsparciu, w ramach Polskiej Strefy Inwestycji, potwierdzając tym samym swoje zaangażowanie w rozwój przedsiębiorczości oraz wzmacnianie potencjału inwestycyjnego firm działających w województwie podlaskim, w północno-wschodniej części Polski.
Sika Poland rozpoczyna budowę nowej fabryki w Machnaczu [ZDJĘCIA]artykuł
Pokaż artykuł
Sika Poland rozpoczyna budowę nowej fabryki w Machnaczu [ZDJĘCIA]
Sika, międzynarodowy koncern produkujący chemię budowlaną, inwestuje w Polsce w nową fabrykę z rozbudowaną infrastrukturą, w tym farmą fotowoltaiczną. 17 czerwca 2025 roku odbyła się uroczystość wmurowania kamienia węgielnego pod nową fabrykę Sika w Machnaczu (gmina Brześć Kujawski), zlokalizowaną na terenie Pomorskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej. To największa dotychczas inwestycja Sika w Polsce - kluczowy krok w umacnianiu pozycji firmy na rynku Europy Środkowo-Wschodniej.
Tajwańskie technologie napędzają polską gospodarkę. Rekordowe nowe inwestycje i handelartykuł
Pokaż artykuł
Tajwańskie technologie napędzają polską gospodarkę. Rekordowe nowe inwestycje i handel
Polsko‑tajwańska współpraca gospodarcza wchodzi w zupełnie nową fazę. W 2025 roku wymiana handlowa obu krajów osiągnęła rekordowe 2,54 mld USD, rosnąc aż o 22% rok do roku. Tajwan zapowiada dalsze wzrosty, a rosnący popyt na zaawansowane technologie oraz coraz silniejsze więzi inwestycyjne sprawiają, że Polska staje się jednym z kluczowych partnerów Tajpej w Europie.
Duńska firma DSV wyda ponad miliard złotych na nowe inwestycje w Polsceartykuł
Pokaż artykuł
Duńska firma DSV wyda ponad miliard złotych na nowe inwestycje w Polsce
Kolejna zagraniczna firma zdecydowała się na nowe inwestycje w Polsce Duńska Grupa DSV planuje w ciągu najbliższych pięciu lat zainwestować w Polsce łącznie ponad 1 mld zł. Największą inwestycją firmy będzie budowa nowego centrum logistycznego w Wypędach koło Warszawy. Będzie to jeden z najnowocześniejszych i najbardziej zaawansowanych pod względem ekologicznym obiektów w swojej klasie w Polsce. Koszt inwestycji wyniesie ponad 260 milionów złotych.
Innowacje napędzają polską kolejartykuł
Pokaż artykuł
Innowacje napędzają polską kolej
Polska stanowi jeden z największych rynków transportu szynowego świata, o dynamicznie rozwijającym się przemyśle w zakresie gotowych rozwiązań, komponentów i technologii. Infrastruktura szynowa liczy tu niemal 20 000 km i stanowi kluczowy węzeł tranzytowy w Europie. W 2024 roku z usług kolei skorzystało 407,5 mln pasażerów, czyli o 8,8% więcej niż w roku poprzednim. Równolegle transport towarów osiągnął poziom 223,5 mln ton, co świadczy o rosnącym znaczeniu Polski w europejskim systemie logistycznym. Dynamiczny wzrost przewozów oraz eksport o wartości blisko 2 mld USD w 2024 roku potwierdzają rosnącą siłę i znaczenie Polski jako kluczowego gracza na rynku europejskim w tym sektorze.
[Polska] Ile pieniędzy zostało na dopłaty do mieszkań w MdMartykuł
Pokaż artykuł
[Polska] Ile pieniędzy zostało na dopłaty do mieszkań w MdM
Kiedy wyczerpią się środki przeznaczone na dopłaty w programie Mieszkanie dla Młodych na 2017 rok? J...
Linia kolejowa między Łukowem a Lublinem będzie zelektryfikowanaartykuł
Pokaż artykuł
Linia kolejowa między Łukowem a Lublinem będzie zelektryfikowana
Będą lepsze i bardziej ekologiczne podróże pociągiem z Łukowa do stolicy regionu. PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. ogłosiły przetarg na opracowanie dokumentacji projektowej na elektryfikację linii kolejowej Łuków – Lublin (lk30). Szacowana wartość projektu z Rządowego Programu Uzupełniania Lokalnej i Regionalnej Infrastruktury Kolejowej Kolej Plus do 2029 r. to ok. 378 mln zł.
Z lotniska Rzeszów-Jasionka jeszcze wygodniej, szybciej i bardziej komfortowoartykuł
Pokaż artykuł
Z lotniska Rzeszów-Jasionka jeszcze wygodniej, szybciej i bardziej komfortowo
Port Lotniczy Rzeszów-Jasionka im. Rodziny Ulmów konsekwentnie rozwija swoją infrastrukturę i ofertę, wychodząc naprzeciw rosnącym oczekiwaniom pasażerów. Z przyjemnością informujemy o szeregu nowości i udogodnień, które podnoszą komfort podróży i sprawiają, że nasze lotnisko staje się jeszcze bardziej przyjaznym miejscem – zarówno dla podróżnych, jak i ich bliskich.
Nowy przystanek Jedlicze k. Zgierza zwiększy dostęp do kolei w aglomeracji łódzkiejartykuł
Pokaż artykuł
Nowy przystanek Jedlicze k. Zgierza zwiększy dostęp do kolei w aglomeracji łódzkiej
Budowa nowego przystanku Jedlicze k. Zgierza zapewni wygodniejsze podróże na linii Łódź - Kutno. To kolejny przystanek zwiększający dostęp do kolei w aglomeracji łódzkiej, który powstanie w ramach "Rządowego programu budowy lub modernizacji przystanków kolejowych na lata 2021-2025". PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. podpisały umowę za 5,1 mln zł na projekt i budowę przystanku.
[Wrocław] Perydot – pionierski projekt biurowca firmy BUDOTEXartykuł
Pokaż artykuł
[Wrocław] Perydot – pionierski projekt biurowca firmy BUDOTEX
Deweloper BUDOTEX w 2014 roku planuje rozpoczęcie budowy nowoczesnego biurowca spełniającego europej...
REKLAMA