Co będzie pierwsze: człowiek na Marsie czy tramwaj na Psim Polu?

Co będzie pierwsze: człowiek na Marsie czy tramwaj na Psim Polu?

Wrocław
Tomasz  Matejuk
Tomasz Matejuk
REKLAMA
Aktywiści z Akcji Miasto właśnie wystartowali z nietypowym głosowaniem, dotyczącym wrocławskiego MPK i... kosmosu. – Chcemy spytać mieszkańców, jaki krok milowy ich zdaniem ludzkość wykona wcześniej: lot człowieka na Marsa czy kurs tramwaju na Psie Pole? – tłumaczą społecznicy.
Głosować można na stronie www.akcjamiasto.org/nasa_vs_mpk
Linia tramwajowa na Psie Pole i Zakrzów pojawia się w koncepcjach i planach magistratu od bardzo dawna, jednak jej budowa wciąż jest odkładana. Żyje tu coraz więcej osób, jednak mieszkańcy wciąż nie mają dostępu do szybkiej i punktualnej komunikacji zbiorowej. W ostatnim czasie prezydent Dutkiewicz zapowiedział budowę tej trasy po 2022 roku. Prawdopodobnie fundusze unijne na transport miejski będą wtedy dużo mniejsze lub nie będzie ich w ogóle – wyjaśnia Aleksander Obłąk z Akcji Miasto.
Tymczasem, jak tłumaczą społecznicy, Elon Musk, amerykański biznesmen i filantrop, twórca Tesli, PayPala i projektu kosmicznego SpaceX, ogłosił, że wyśle misję załogową na Marsa przed 2022 roku, a prezydent Stanów Zjednoczonych Barack Obama twierdzi, że taki lot będzie możliwy przed 2030 rokiem.
REKLAMA
– Kto zwycięży w tym wyścigu: Rafał Dutkiewicz i MPK czy Elon Musk i NASA wraz z przyszłym prezydentem USA? Czy ludzkość skolonizuje Czerwoną Planetę wcześniej, niż wyśle tramwaj na wrocławskie Psie Pole? – zastanawiają się aktywiści.
Przypomnijmy, że w zaprezentowanym niedawno Wrocławskim Programie Tramwajowymtrasa tramwajowa na Psie Pole znalazła się wśród najpilniejszych inwestycji do realizacji po 2022 roku, podobnie jak m.in. linia na Jagodno czy Muchobór Wielki.

Komentarze (0)

Napisz komentarz
REKLAMA