W Krakowie powstanie nowy, duży prywatny akademik The Fizz. Ruszyła budowa Materiały inwestora

W Krakowie powstanie nowy, duży prywatny akademik The Fizz. Ruszyła budowa

ZDJĘCIA
REKLAMA

W stolicy Małopolski ruszyła budowa nowego, dużego, prywatnego akademika. Firma International Campus Group wraz z Alkyon Partners GmbH buduje obiekt przy ulicy Romanowicza, na krakowskim Zabłociu.

Nowy akademik z blisko 1000 lokalami mieszkalnymi będzie funkcjonował pod szyldem The Fizz Kraków. Budynek składać się będzie z dwóch skrzydeł siedmio- i ośmiopiętrowych ze wspólnym wejściem po środku, a także podziemnym parkingiem na 88 aut. W projekcie przewidziany jest także parking naziemny na 33 auta i 970 rowerów.

Akademik w Krakowie, będzie największym obiektem International Campus Group. Firma posiada już kilkanaście tego typu budynków, zlokalizowanych w Niemczech, Austrii, Holandii i w Czechach.

– Kraków jest centrum kulturalnym, naukowym i gospodarczym południowej Polski, a także sercem regionu, w którym mieszka 9 mln osób. Miasto świetnie się rozwija i ma młodą, międzynarodową i żywą tkankę start-upów i firm technologicznych, która przyciąga wielu dobrze wykształconych młodych ludzi. To zaskakujące, że więcej jest ludzi studiujących w Krakowie niż w Berlinie, Wiedniu czy Pradze – podkreślał w 2018 roku Alexander Gulya, szef departamentu międzynarodowego rozwoju w International Campus Group.

– Działamy w Europie Środkowo-Wschodniej od 25 lat i w tym czasie, samodzielnie lub z partnerami biznesowymi, zrealizowaliśmy projekty o wartości ponad 2 mld euro. Prywatne akademiki to stosunkowo nowy koncept w Europie Środkowo-Wschodniej, choć jest kilka bardzo interesujących gorących lokalizacji dla inwestorów – takich jak Kraków. Cieszymy się więc, że znaleźliśmy dobrze znanego specjalistę od akademików w postaci International Campus, który działa w wielu miejscach w Europie – dodawał wówczas Thorsten Leipert, dyrektor zarządzający Alkyon Partners.

Budowa miała się rozpocząć w 2019 roku, jednak dopiero teraz inwestor zdecydował się na jej start.

Materiały inwestora

Budowa rozpoczęła się w kwietniu, a zakończenie realizacji tej inwestycji przewidziane jest na czerwiec 2025 roku.

REKLAMA
fot. Damian Daraż
fot. Damian Daraż
fot. Damian Daraż
fot. Damian Daraż
fot. Damian Daraż
fot. Damian Daraż
fot. Damian Daraż

Komentarze (0)

Napisz komentarz
REKLAMA