REKLAMA
Znaleziono 10000 wyników
We Wrocławiu nad Odrą powstaje 137-metrowy Quorum Tower [FILMY+ZDJĘCIA+WIZUALIZACJE]artykuł
Pokaż artykuł
We Wrocławiu nad Odrą powstaje 137-metrowy Quorum Tower [FILMY+ZDJĘCIA+WIZUALIZACJE]
W centrum Wrocławia, nad Odrą, w pobliżu wrocławskiego rynku, realizowana jest budowa wielkiego kompleksu wielofunkcyjnego Quorum. W jego ramach trwa budowa drugiego co do wysokości (po Sky Tower) budynku w stolicy Dolnego Śląska.
Widoczne postępy w budowie trasy S8 z Wrocławia w kierunku Kłodzka [FILM]artykuł
Pokaż artykuł
Widoczne postępy w budowie trasy S8 z Wrocławia w kierunku Kłodzka [FILM]
Zima dobiegła końca i choć prace na budowach w tym czasie bywają ograniczone ze względu na pogodę, to na podwrocławskich budowach drogi ekspresowej S8 roboty trwały nieprzerwanie. Inwestycje konsekwentnie posuwają się naprzód. Prace na kolejnych dwóch odcinkach, bliżej Kłodzka, ruszą jeszcze w tym roku.
Najważniejsza linia kolejowa Śląska zostanie rozbudowana. PKP PLK szykuje projekt separacji ruchu regionalnego i dalekobieżnegoartykuł
Pokaż artykuł
Najważniejsza linia kolejowa Śląska zostanie rozbudowana. PKP PLK szykuje projekt separacji ruchu regionalnego i dalekobieżnego
PKP Polskie Linie Kolejowe ogłosiły zamiar zamówienia projektu rozbudowy linii kolejowej nr 1 na odcinku między Będzinem, Dąbrową Górniczą Ząbkowicami a Zawierciem. To kluczowy fragment międzynarodowego korytarza E65 i jednocześnie najważniejsza linia północnej części województwa śląskiego.
Duży polski producent napojów wybuduje fabrykę pod Olsztynem [WIZUALIZACJE]artykuł
Pokaż artykuł
Duży polski producent napojów wybuduje fabrykę pod Olsztynem [WIZUALIZACJE]
Polski producent napojów BEWA rozpoczął budowę nowego zakładu, który przywróci funkcje przemysłowe terenom po dawnej rozlewni wody Evita w Biskupcu pod Olsztynem (powiat olsztyński). Generalnym wykonawcą inwestycji został Commercecon, z którym firma współpracowała już w przeszłości. Projekt, zakładający powstanie kilku obiektów o łącznej powierzchni blisko 13 tys. mkw., realizowany jest częściowo w modelu brownfield.
Co słychać na budowie 137-metrowego Quorum Tower w centrum Wrocławia? [FILM+WIZUALIZACJE]artykuł
Pokaż artykuł
Co słychać na budowie 137-metrowego Quorum Tower w centrum Wrocławia? [FILM+WIZUALIZACJE]
W centrum stolicy Dolnego Śląska, nad Odrą, w pobliżu wrocławskiego rynku, realizowana jest budowa wielkiego kompleksu wielofunkcyjnego Quorum. W jego ramach trwa budowa drugiego co do wysokości (po Sky Tower) budynku w stolicy Dolnego Śląska.
Schavemaker rozbudowuje i modernizuje terminal intermodalny pod Wrocławiem [FILM+ZDJĘCIA]artykuł
Pokaż artykuł
Schavemaker rozbudowuje i modernizuje terminal intermodalny pod Wrocławiem [FILM+ZDJĘCIA]
Holenderska firma Schavemaker konsekwentnie inwestuje w swój polski terminal intermodalny zlokalizowany na terenie województwa dolnośląskiego, w Kątach Wrocławskich pod Wrocławiem. Na jego terenie zakończyły się prace, dzięki którym bocznica dostosowana została do obsługi pociągów o długości 740 m. Dzięki realizacji tej inwestycji możliwości operacyjne terminalu zwiększyły się o 25%.
W 2026 r. autostrada A4 Katowice – Kraków wzbogaci się o dwa miejsca obsługi podróżnych (MOP)artykuł
Pokaż artykuł
W 2026 r. autostrada A4 Katowice – Kraków wzbogaci się o dwa miejsca obsługi podróżnych (MOP)
W 2026 r. autostrada A4 Katowice-Kraków wzbogaci się o dwa miejsca obsługi podróżnych (MOP). Prace budowlane rozpoczęte w sierpniu 2025 roku zakończą się w IV kwartale 2026 roku. Wartość umów zawartych na budowę dwóch MOP wynosi 60,4 mln zł. Zarządca trasy A4 Katowice-Kraków prezentuje nowe zdjęcia z realizacji inwestycji.
Kolejny krok ku budowie pierwszego odcinka Drogi Czerwonej w Gdyni - strategicznej inwestycji w Trójmieście [FILM]artykuł
Pokaż artykuł
Kolejny krok ku budowie pierwszego odcinka Drogi Czerwonej w Gdyni - strategicznej inwestycji w Trójmieście [FILM]
Przed Generalną Dyrekcją Dróg Krajowych i Autostrad (GDDKiA) kolejny etap prac przygotowawczych dla pierwszego odcinka Drogi Czerwonej (Gdynia Chylonia - węzeł Kwiatkowskiego II). Dyrekcja złożyła wniosek o wydanie decyzji środowiskowej (DŚU) dla ponad 5-kilometrowej trasy.
W centrum Wrocławia trwa budowa 137-metrowego wieżowca Quorum Tower [FILM+WIZUALIZACJE]artykuł
Pokaż artykuł
W centrum Wrocławia trwa budowa 137-metrowego wieżowca Quorum Tower [FILM+WIZUALIZACJE]
W centrum stolicy Dolnego Śląska, nad Odrą, w pobliżu wrocławskiego rynku, realizowana jest budowa wielkiego kompleksu wielofunkcyjnego Quorum. W jego ramach trwa budowa drugiego co do wysokości (po Sky Tower) budynku w stolicy Dolnego Śląska.
Zabytkowy dworzec w Olkuszu przejdzie dużą metamorfozę [WIZUALIZACJE]artykuł
Pokaż artykuł
Zabytkowy dworzec w Olkuszu przejdzie dużą metamorfozę [WIZUALIZACJE]
Już wkrótce rozpocznie się przebudowa zabytkowego dworca kolejowego w Olkuszu, w województwie małopolskim. Polskie Koleje Państwowe podpisały umowę z wyłonionym w przetargu wykonawcą i niebawem przekażą mu plac budowy. Rewitalizację przejdzie nie tylko elewacja budynku i jego wnętrze, ale także otoczenie dworca.
Rusza budowa gazociągu do nowej elektrociepłowni w Łęgu. Kluczowa inwestycja ma poprawić jakość powietrza w Krakowieartykuł
Pokaż artykuł
Rusza budowa gazociągu do nowej elektrociepłowni w Łęgu. Kluczowa inwestycja ma poprawić jakość powietrza w Krakowie
W Krakowie rozpoczęły się prace przy budowie gazociągu, który zasili powstającą elektrociepłownię gazową w Łęgu. To jedna z najważniejszych inwestycji w ramach transformacji energetycznej miasta — projekt, który ma realnie przełożyć się na poprawę jakości powietrza i odejście od węgla w systemie ciepłowniczym.
Belgijski inwestor kupuje kolejną działkę w centrum Warszawy. Co na niej powstanie?artykuł
Pokaż artykuł
Belgijski inwestor kupuje kolejną działkę w centrum Warszawy. Co na niej powstanie?
Firma Matexi Polska, należąca do belgijskiego dewelopera Matexi, zakupiła kolejną nieruchomość pod inwestycję w centrum Warszawy. Spółka nabyła działkę o powierzchni 0,33 ha przy ul. Grzybowskiej na warszawskiej Woli. Wcześniej właścicielem tej nieruchomości była firma deweloperska Dantex.
Polski producent wyrobów metalowych dla sektora motoryzacyjnego inwestuje pod Słupskiemartykuł
Pokaż artykuł
Polski producent wyrobów metalowych dla sektora motoryzacyjnego inwestuje pod Słupskiem
Kolejna polska, rodzinna firma otrzymała decyzję o wsparciu swojej inwestycji od Słupskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej. Tym razem jest to Plasmet Czechowicz sp. j., która zainwestuje w rozbudowę zakładu produkcyjnego pod Słupskiem, w województwie pomorskim.
Duży producent pasz dla zwierząt zainwestuje w woj. opolskimartykuł
Pokaż artykuł
Duży producent pasz dla zwierząt zainwestuje w woj. opolskim
Nowa inwestycja w Katowickiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej (KSSE S.A.). Tym razem w województwie opolskim. Firma Blattin Polska zainwestuje ponad 29 mln zł w Siedlcu (gmina Izbkicko, powiat strzelecki). Inwestycje zostanie zrealizowana w ramach programy Polska Strefa Inwestycji.
Dino otworzyło 98 nowych sklepów. Stawia na fotowoltaikęartykuł
Pokaż artykuł
Dino otworzyło 98 nowych sklepów. Stawia na fotowoltaikę
Dino Polska podsumowuje działalność w pierwszym półroczu 2024 r. W I półroczu sieć polskich sklepów Dino uruchomiła 98 nowych marketów. Na koniec czerwca 2024 r. w Polsce funkcjonowały pod marką Dino 2504 sklepy.
W centrum Katowic planowana jest nowa, wielka inwestycja mieszkaniowa [WIZUALIZACJE]artykuł
Pokaż artykuł
W centrum Katowic planowana jest nowa, wielka inwestycja mieszkaniowa [WIZUALIZACJE]
W centrum Katowic planowana jest nowa, wielka inwestycja mieszkaniowa, w ramach której przewidziano budowę czterech budynków, w tym dwóch wysokich wież. Inwestorem, chcącym zrealizować ten projekt jest polska firma Stalexport Autostrady S.A. Koncepcję architektoniczną inwestycji przygotowała znana i ceniona polska pracownia architektoniczna Konior Studio. I
E.ON Polska zakończył budowę instalacji odzysku ciepła w hucie ArcelorMittal Poland w Dąbrowie Górniczejartykuł
Pokaż artykuł
E.ON Polska zakończył budowę instalacji odzysku ciepła w hucie ArcelorMittal Poland w Dąbrowie Górniczej
E.ON Polska zakończył budowę instalacji odzysku ciepła w hucie ArcelorMittal Poland w Dąbrowie Górniczej. System jest już w pełni operacyjny i generuje założone oszczędności energetyczne. Obecnie przechodzi końcowe pomiary gwarancyjne. Ta innowacyjna technologia przyczynia się do znacznej redukcji emisji CO2 i poprawy efektywności energetycznej w procesie wytapiania surówki.
Suwalska SSE: Kolejne mikro i małe przedsiębiorstwa inwestują w ramach Polskiej Strefy Inwestycjiartykuł
Pokaż artykuł
Suwalska SSE: Kolejne mikro i małe przedsiębiorstwa inwestują w ramach Polskiej Strefy Inwestycji
Polska Strefa Inwestycji (PSI) to wyjątkowy program, który zmienia oblicze polskiego biznesu, otwierając drzwi do dynamicznego rozwoju nie tylko dla dużych firm, ale również dla mikroprzedsiębiorców i małych firm. Przykładem tego, jak wsparcie z PSI może przyczynić się do sukcesu, są między innymi trzy firmy, które odniosły znaczące osiągnięcia dzięki współpracy z Suwalską Specjalną Strefą Ekonomiczną S.A. (SSSE S.A.): Parbet, Jantech oraz TORPOL.
[Katowice] VII Europejski Kongres Gospodarczy w Katowicach już za miesiącartykuł
Pokaż artykuł
[Katowice] VII Europejski Kongres Gospodarczy w Katowicach już za miesiąc
Czterech komisarzy Unii Europejskiej, mocna reprezentacja krajowego i europejskiego parlamentu, kilk...
[Warszawa] Nowa siedziba JLL w Polsce – 8 000 mkw. w Warsaw Spireartykuł
Pokaż artykuł
[Warszawa] Nowa siedziba JLL w Polsce – 8 000 mkw. w Warsaw Spire
Firma konsoliduje swoje linie biznesowe w największej realizowanej obecnie w Polsce inwestycji biuro...
REKLAMA