REKLAMA
Znaleziono 10000 wyników
Wielka transakcja na rynku deweloperskim w Polsceartykuł
Pokaż artykuł
Wielka transakcja na rynku deweloperskim w Polsce
Wielka transakcja na rynku deweloperskim w Polsce. Develia S.A. podpisała przedwstępną umowę dotyczącą nabycia 100 proc. udziałów Bouygues Immobilier Polska, oddziału francuskiego dewelopera Bouygues Immobilier. Cena sprzedaży ustalona w umowie przedwstępnej to 66,5 mln euro, czyli około 283,6 mln zł.
Panattoni rozbudowuje Park Warsaw North III. Nowe miejsca pracyartykuł
Pokaż artykuł
Panattoni rozbudowuje Park Warsaw North III. Nowe miejsca pracy
Panattoni, najaktywniejszy deweloper nieruchomości przemysłowych w Europie, rozpoczął nową fazę projektu Panattoni Park Warsaw North III w Kobyłce. Ruszyła budowa dwóch hal o łącznej powierzchni 53 000 metrów kwadratowych. Prace zakończą się w czwartym kwartale 2025 r., a pierwszym najemcą nowej przestrzeni jest firma PBS Connect Polska.
Globalna Grupa NRF stawia na woj. pomorskie i Panattoni Park Gdańsk West IIartykuł
Pokaż artykuł
Globalna Grupa NRF stawia na woj. pomorskie i Panattoni Park Gdańsk West II
Grupa NRF, międzynarodowy ekspert produkcji części motoryzacyjnych aftermarket oraz dostawca przemysłowych rozwiązań chłodniczych, powiększyła powierzchnię magazynowo-biurową w Panattoni Park Gdańsk West II o 7000 mkw., osiągając łącznie 52 000 mkw. W procesie ekspansji i negocjacji warunków umowy najemca był reprezentowany przez doradców z Newmark Polska.
Panattoni rozpoczął budowę kolejnego etapu Panattoni Park Gorzów IIartykuł
Pokaż artykuł
Panattoni rozpoczął budowę kolejnego etapu Panattoni Park Gorzów II
Panattoni rozpoczął budowę kolejnego etapu Panattoni Park Gorzów II. Nowa hala realizowana jest w formule BTS dla DPD Polska, wiodącej firmy kurierskiej. Obiekt zajmie 5300 metrów kwadratowych Najemca zacznie działać w nowej lokalizacji w sierpniu 2026 roku.
KGHM z kolejną wielką inwestycją na Dolnym Śląskuartykuł
Pokaż artykuł
KGHM z kolejną wielką inwestycją na Dolnym Śląsku
– Budowa trzech nowych szybów ma fundamentalne znaczenie dla przyszłości KGHM, regionu i polskiej gospodarki. Umożliwi dostęp do strategicznych zasobów, pozwalając wzmocnić pozycję Polski w globalnej grze surowcowej. Nowe inwestycje poprawią także komfort i bezpieczeństwo pracy załogi i zagwarantują stabilne funkcjonowanie Spółki w kolejnych dekadach – powiedział Andrzej Szydło, Prezes Zarządu KGHM Polska Miedź S.A. – Prace przy szybach Retków i Gaworzyce przebiegają zgodnie z przyjętym harmonogramem. Trzeci rzut kapeluszem zamyka kluczowy etap przygotowań i potwierdza, że realizujemy zapowiadane inwestycje w bardzo dobrym tempie – dodał Andrzej Szydło.
W 2024 r. sieć DINO uruchomiła 283 nowe sklepy. Większość zasilana jest przez fotowoltaikę artykuł
Pokaż artykuł
W 2024 r. sieć DINO uruchomiła 283 nowe sklepy. Większość zasilana jest przez fotowoltaikę
Dino Polska S.A. – największa sieć polskich sklepów otworzyła w 2024  roku 283 nowe obiekty handlowe. Na dachach większości z nowych sklepów zostały zainstalowane panele fotowoltaiczne.
Niemiecka firma z branży motoryzacyjnej rozbuduje fabrykę w woj. warmińsko-mazurskimartykuł
Pokaż artykuł
Niemiecka firma z branży motoryzacyjnej rozbuduje fabrykę w woj. warmińsko-mazurskim
Zarząd Warmińsko-Mazurskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej S.A. wydał kolejną w województwie warmińsko-mazurskim decyzję o wsparciu, w ramach Polskiej Strefy Inwestycji.
PIOMIR inwestuje w Bytomiu. Powstaną nowe miejsca pracyartykuł
Pokaż artykuł
PIOMIR inwestuje w Bytomiu. Powstaną nowe miejsca pracy
Kolejna polska firma zdecydowała się na inwestycję w Bytomiu, w ramach Polskiej Strefy Inwestycji. Tym razem jest to firma PIOMIR. Firma otrzymała decyzję o wsparciu od Katowickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej (KSSE). Powstaną nowe miejsca pracy w Bytomiu.
Green Wings Officesinwestycja
Pokaż inwestycję
Green Wings Offices
Warszawa, Włochy, Komitetu Obrony Robotników 48
[Warszawa] Osiedle "Żoliborz Artystyczny"inwestycja
Pokaż inwestycję
[Warszawa] Osiedle "Żoliborz Artystyczny"
Warszawa, Żoliborz
Bernadovoinwestycja
Pokaż inwestycję
Bernadovo
Gdynia, Mały Kack, Wzgórze Bernadowo
Dolnośląskie Centrum Onkologii Pulmonologii i Hematologii Wrocławinwestycja
Pokaż inwestycję
Dolnośląskie Centrum Onkologii Pulmonologii i Hematologii Wrocław
Wrocław, Kosmonautów
Adamed Pharma inwestuje 300 mln zł i zwiększa moce produkcyjne Centrum Produkcyjno-Logistycznego w Pabianicachartykuł
Pokaż artykuł
Adamed Pharma inwestuje 300 mln zł i zwiększa moce produkcyjne Centrum Produkcyjno-Logistycznego w Pabianicach
W Pabianicach trwa rozbudowa jednego z najnowocześniejszych w polskiej farmacji Centrum Produkcyjno-Logistycznego. Dzięki tej inwestycji firma farmaceutyczno-biotechnologiczna Adamed Pharma S.A. zwiększy bezpieczeństwo lekowe polskich pacjentów. Poprzez rozwój zakładu w Pabianicach, Adamed podniesie swoje zdolności produkcyjne z 2 mld tabletek produkowanych w 2020 roku do 4 mld w 2027 r. oraz zwiększy poziom automatyzacji i robotyzacji procesów. Generalnym Wykonawcą zakończonego I etapu prac jest firma ALSTAL Grupa Budowlana.
Bliżej budowy peronów na podziemnym przystanku Łódź Polesie [ZDJĘCIA]artykuł
Pokaż artykuł
Bliżej budowy peronów na podziemnym przystanku Łódź Polesie [ZDJĘCIA]
Przystanek Łódź Polesie, to jeden z trzech przystanków, które zapewnią dogodną komunikację w tunelu nowobudowanej podziemnej linii kolejowej z Łodzi Fabrycznej do stacji Żabieniec i Kaliska. Rozpoczęły się prace na najniższym poziomie Polesia. Kontynuowane są roboty na przystankach Śródmieście i Koziny.
Trwa budowa kompleksu INFINITY Zieleniec Ski&Spa [WIZUALIZACJE]artykuł
Pokaż artykuł
Trwa budowa kompleksu INFINITY Zieleniec Ski&Spa [WIZUALIZACJE]
W Zieleńcu na Dolnym Śląsku w decydującą fazę wchodzi budowa nowego kompleksu INFINITY Zieleniec Ski&Spa. Jest to pierwszy ekskluzywny aparthotel w okolicy, który otwiera przed odwiedzającymi Zieleniec gośćmi zupełnie nową perspektywę już nie tylko w kontekście sezonu zimowego, ale całorocznego wypoczynku.
Zakończył się I etap budowy fabryki leków onkologicznych Polfy Tarchomin w Warszawieartykuł
Pokaż artykuł
Zakończył się I etap budowy fabryki leków onkologicznych Polfy Tarchomin w Warszawie
5 lipca 2022 r. odbyło się uroczyste posadowienie wiechy oraz zakończenie I etapu prac związanych z budową Centrum Rozwoju i Produkcji Leków Onkologicznych Polfa SA w Tarchominie. Jest to unikalny w skali kraju oraz Europy projekt i zarazem największa inwestycja Tarchomińskich Zakładów Farmaceutycznych Polfa SA. Inwestycja warta jest łącznie około 500 milionów złotych.
Kolejny odcinek Wschodniej Obwodnicy Wrocławia gotowy. Kiedy nim pojedziemy? [ZDJĘCIA]artykuł
Pokaż artykuł
Kolejny odcinek Wschodniej Obwodnicy Wrocławia gotowy. Kiedy nim pojedziemy? [ZDJĘCIA]
W niedzielę, 13 listopada mają zakończyć się według harmonogramu inwestycji, prace na budowie kolejnego odcinka Wschodniej Obwodnicy Wrocławia (WOW), pomiędzy miejscowościami Łany a Długołęką. Następnie generalny wykonawca, firma Kobylarnia (lider konsorcjum) ma przekazać ten odcinek drogi przedstawicielom Wojewódzkiego Inspektoratu Nadzoru Budowlanego, który odpowiedzialny jest za procedurę odbiorową. To, kiedy ten odcinek zostanie dopuszczony do ruchu i kiedy pojadą nim pierwsi kierowcy, zależy właśnie od tego urzędu.
Mazowieckie: Nowy przystanek w Józefinie zwiększy dostęp do koleiartykuł
Pokaż artykuł
Mazowieckie: Nowy przystanek w Józefinie zwiększy dostęp do kolei
Mieszkańcy podwarszawskiego Józefina zyskają dostęp do kolei i wygodne połączenie z Warszawą. PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. w ramach „Rządowego programu budowy lub modernizacji przystanków kolejowych na lata 2021-2025”, zbudowały w Józefinie dwa nowe perony. Od soboty, 14 października, na przystanku zatrzymają się 86 pociągi pasażerskie jadące m.in. w kierunku Warszawy, Siedlec, Białej Podlaskiej i Terespola.
Więcej pociągów będzie mogło kursować między Katowicami a Rybnikiem, Raciborzem i dalej w kierunku Czechartykuł
Pokaż artykuł
Więcej pociągów będzie mogło kursować między Katowicami a Rybnikiem, Raciborzem i dalej w kierunku Czech
Więcej pociągów będzie mogło kursować między Katowicami a Rybnikiem, Raciborzem i dalej w kierunku Czech. Zwiększy się dostęp do kolei dla mieszkańców Mikołowa i Orzesza. PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. ogłosiły przetarg na zaprojektowanie zadania, realizowanego dzięki Rządowemu Programowi Uzupełniania Lokalnej i Regionalnej Infrastruktury Kolejowej Kolej Plus do 2029 r.
Podpisano umowę na budowę nowej siedziby Komisariatu Policji Wrocław Stare Miasto i CBZC [WIZUALIZACJE]artykuł
Pokaż artykuł
Podpisano umowę na budowę nowej siedziby Komisariatu Policji Wrocław Stare Miasto i CBZC [WIZUALIZACJE]
W wtorek 22 listopada Komenda Wojewódzka Policji we Wrocławiu podpisała umowę z firmą CLIMAMEDIC Sp. z o.o. umowę na budowę nowej siedziby Komisariatu Policji Wrocław Stare Miasto i wrocławskiego Zarządu Centralnego Biura Zwalczania Cyberprzestępczości przy ul. Trzemeskiej we Wrocławiu.
REKLAMA