REKLAMA
Znaleziono 4091 wyników
Akademia Górniczo-Hutnicza rozbudowuje centralną część kampusu w Krakowie [WIZUALIZACJE]artykuł
Pokaż artykuł
Akademia Górniczo-Hutnicza rozbudowuje centralną część kampusu w Krakowie [WIZUALIZACJE]
Akademia Górniczo-Hutnicza rozpoczyna ostatni etap wieloletniej inwestycji budowlanej zainicjowanej w 2018 roku. W centralnej części kampusu uczelni powstanie siedziba m.in. sektora IT związana z zarządzaniem systemami informatycznymi wspomagającymi obsługę AGH oraz rozwojem usług informatycznych. W nowym obiekcie realizowane będą działania z obszarów sztucznej inteligencji, cyberbezpieczeństwa, technologii bezpieczeństwa oraz działalności krakowskiego akceleratora DIANA i Uczelnianej Rady Samorządu Studentów AGH.
Pod Wrocławiem ruszyła pierwsza w Polsce komercyjna instalacja do produkcji zielonego wodoruartykuł
Pokaż artykuł
Pod Wrocławiem ruszyła pierwsza w Polsce komercyjna instalacja do produkcji zielonego wodoru
Pod Wrocławiem powstała pierwsza w Polsce komercyjna instalacja do produkcji zielonego wodoru. Inwestor, polska firma Promet-Plast, lider Energetycznego Klastra Oławskiego EKO, zbudował ją w Gaju Oławskim.
PKP PLK SA stawiają na odnawialne źródła energiiartykuł
Pokaż artykuł
PKP PLK SA stawiają na odnawialne źródła energii
PKP PLK SA od 2016 roku konsekwentnie realizują strategię wdrażania odnawialnych źródeł energii (OZE) w zarządzanej sieci kolejowej, przyczyniając się do dekarbonizacji transportu oraz zwiększenia efektywności energetycznej. W 2024 roku uruchomiono 32 instalacje fotowoltaiczne o łącznej mocy 623 kWp w Rybniku, Krakowie i Zawierciu. Do tej pory zainstalowano 87 takich systemów o łącznej mocy 1 464 kWp.
20 000 paneli zasili fabrykę NGK Ceramics Polska w Dąbrowie Górniczejartykuł
Pokaż artykuł
20 000 paneli zasili fabrykę NGK Ceramics Polska w Dąbrowie Górniczej
Elektrownia fotowoltaiczna w Dąbrowie Górniczej (woj. śląskie) zapewni energię odnawialną na potrzeby lokalnej działalności produkcyjnej firmy NGK Ceramics Polska. W sumie zainstalowano około 20 000 paneli na łącznej powierzchni 51 000 metrów kwadratowych, dwie stacje transformatorowe oraz podstację SN. Nowa elektrownia będzie produkować 11 600 MWh energii rocznie, pomagając NGK w osiągnięciu neutralności węglowej poprzez przejście na wytwarzanie energii ze źródeł odnawialnych, w tym z energii słonecznej.
W Wielkopolsce powstanie pierwsze w Polsce w pełni zeroemisyjne osiedle mieszkanioweartykuł
Pokaż artykuł
W Wielkopolsce powstanie pierwsze w Polsce w pełni zeroemisyjne osiedle mieszkaniowe
W Śremie, w województwie wielkopolskim, startuje jedna z największych i najbardziej innowacyjnych inwestycji w historii miasta. Powstanie tam pierwsze w Polsce w pełni zeroemisyjne osiedle mieszkaniowe, zasilane wyłącznie energią odnawialną – z fotowoltaiki, turbin wiatrowych, pomp ciepła oraz technologii wodorowych.
Rusza budowa Centrum Energii Włocławekartykuł
Pokaż artykuł
Rusza budowa Centrum Energii Włocławek
W czwartek, 4 grudnia, odbyła się uroczystość wbicia pierwszej łopaty, symbolicznie inaugurująca budowę nowoczesnego Centrum Energii Włocławek (CEW), Instalacji Termicznego Przekształcania Odpadów Komunalnych. Inwestycja realizowana przez firmę PreZero Polska we Włocławku będzie miała kluczowe znaczenie dla całego regionu, przyczyniając się do zwiększenia efektywności gospodarki odpadami i transformacji energetycznej.
Rusza budowa gazociągu do nowej elektrociepłowni w Łęgu. Kluczowa inwestycja ma poprawić jakość powietrza w Krakowieartykuł
Pokaż artykuł
Rusza budowa gazociągu do nowej elektrociepłowni w Łęgu. Kluczowa inwestycja ma poprawić jakość powietrza w Krakowie
W Krakowie rozpoczęły się prace przy budowie gazociągu, który zasili powstającą elektrociepłownię gazową w Łęgu. To jedna z najważniejszych inwestycji w ramach transformacji energetycznej miasta — projekt, który ma realnie przełożyć się na poprawę jakości powietrza i odejście od węgla w systemie ciepłowniczym.
W Gdańsku za 179,5 mln złotych powstanie bioelektrociepłowniaartykuł
Pokaż artykuł
W Gdańsku za 179,5 mln złotych powstanie bioelektrociepłownia
Inwestycja o wartości 179,5 mln złotych umożliwi przetwarzanie 60 tysięcy ton bioodpadów rocznie w energię elektryczną, ciepło i certyfikowany nawóz organiczny. Uruchomienie instalacji planowane jest w drugiej połowie 2028 roku. Aleksandra Dulkiewicz, prezydent Gdańska, podpisała z Narodowym Funduszem Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej umowę na dofinansowanie budowy bioelektrociepłowni w gdańskim Zakładzie Utylizacyjnym.
[Wrocław] Fotowoltaika na targach InEnerg 2014artykuł
Pokaż artykuł
[Wrocław] Fotowoltaika na targach InEnerg 2014
W ciągu godziny ze Słońca do powierzchni Ziemi dociera więcej energii elektrycznej, niż wynosi jej r...
[Polska] Przeróbki w mieszkaniu dozwolone?artykuł
Pokaż artykuł
[Polska] Przeróbki w mieszkaniu dozwolone?
Jak wynika z danych Biura Informacji Kredytowej, remont mieszkania to główny cel kredytowy Polaków w...
Polska w pierwszej dwudziestce zestawienia krajów o największym potencjale wzrostu dla rozwoju infrastruktury do ładowania aut z napędem elektrycznymartykuł
Pokaż artykuł
Polska w pierwszej dwudziestce zestawienia krajów o największym potencjale wzrostu dla rozwoju infrastruktury do ładowania aut z napędem elektrycznym
Według Savills Polska znalazła się w pierwszej dwudziestce zestawienia krajów o największym potencjale wzrostu dla rozwoju infrastruktury do ładowania aut z napędem elektrycznym, co stwarza szanse również dla właścicieli nieruchomości komercyjnych oraz inwestorów aktywnych na tym rynku.
Polskę czeka boom w magazynach energii. Rząd pracuje nad nowymi przepisamiartykuł
Pokaż artykuł
Polskę czeka boom w magazynach energii. Rząd pracuje nad nowymi przepisami
Brak magazynów energii to jedna z największych barier w rozwoju energetyki odnawialnej. Stopniowo zyskują one jednak zainteresowanie zarówno spółek energetycznych, jak i inwestorów indywidualnych. Nowe przepisy, które zapowiada rząd, mają pobudzić inwestycje w ten obszar, który może się okazać istotny także dla polskiego przemysłu.
[Polska] Do 2017 roku wartość rynku luksusowych hoteli i SPA w Polsce może sięgnąć 1,6 mld złartykuł
Pokaż artykuł
[Polska] Do 2017 roku wartość rynku luksusowych hoteli i SPA w Polsce może sięgnąć 1,6 mld zł
Ekskluzywne hotele i SPA to jeden z najszybciej rosnących segmentów rynku dóbr luksusowych w Polsce....
[Polska] Ziemia cały czas najbardziej opłacalnaartykuł
Pokaż artykuł
[Polska] Ziemia cały czas najbardziej opłacalna
Inwestorzy ostatnimi czasy mają twardy orzech do zgryzienia. Powoli zaczyna brakować, na polskich i...
[Poznań] Deweloperzy znów na targachartykuł
Pokaż artykuł
[Poznań] Deweloperzy znów na targach
Zróżnicowana oferta wielkopolskich deweloperów, program MdM nadal dostępny dla wybranych inwestycji,...
Pałac w Kamieńcu Ząbkowickim i Twierdza Srebrna Góra dostały duże pieniądze na remonty artykuł
Pokaż artykuł
Pałac w Kamieńcu Ząbkowickim i Twierdza Srebrna Góra dostały duże pieniądze na remonty
Dwa wielkie, dolnośląskie zabytki i zarazem atrakcje turystyczne otrzymały kolejne środki finansowe...
inwestycja
Pokaż inwestycję
[Wrocław] Hotel "Europeum" (modernizacja do 3 gwiazdek)
Wrocław, Stare Miasto
Św. Sebastiana 16inwestycja
Pokaż inwestycję
Św. Sebastiana 16
Kraków, Śródmieście, Św. Sebastiana 16
Świetlica wiejska w Ruskuinwestycja
Pokaż inwestycję
Świetlica wiejska w Rusku
Rusko, Konary, Główna
Prądzyńskiego 24inwestycja
Pokaż inwestycję
Prądzyńskiego 24
Wrocław, Prądzyńskiego 24
REKLAMA