REKLAMA
Znaleziono 623 wyników
Suwalska SSE: Ponad 200 mln zł na nowe inwestycje w ramach Polskiej Strefy Inwestycjiartykuł
Pokaż artykuł
Suwalska SSE: Ponad 200 mln zł na nowe inwestycje w ramach Polskiej Strefy Inwestycji
Suwalska Specjalna Strefa Ekonomiczna S.A. wydała kolejne decyzje o wsparciu dla trzech firm, które łącznie zainwestują ponad 200 mln zł w rozwój działalności produkcyjnej i technologicznej. Projekty obejmują zarówno modernizację istniejących zakładów, jak i budowę nowej infrastruktury oraz zwiększenie zdolności produkcyjnych.
Nowa inwestycja firmy EMKA S.A. i nowe miejsca pracy w Słupskiej SSE w Redzikowie artykuł
Pokaż artykuł
Nowa inwestycja firmy EMKA S.A. i nowe miejsca pracy w Słupskiej SSE w Redzikowie
EMKA S.A. to polska firma z ponad 30-letnim doświadczeniem, specjalizująca się w odbiorze, transporcie i unieszkodliwianiu odpadów medycznych. Obecnie trwa ostatni etap budowy nowoczesnej Instalacji Termicznego Przekształcania Odpadów, która powstaje w Gminie Redzikowo na terenie Słupskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej.
Kolejna polska firma, przy wsparciu W-MSSE, inwestuje w woj. mazowieckimartykuł
Pokaż artykuł
Kolejna polska firma, przy wsparciu W-MSSE, inwestuje w woj. mazowieckim
Kolejna polska firma zdecydowała się w inwestycję w swój zakład produkcyjny, zlokalizowany w województwie mazowieckim. Zarząd Warmińsko-Mazurskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej S.A. w składzie: Marcin Tumasz – Prezes Zarządu oraz Marcin Adamczyk – Wiceprezes Zarządu wydał decyzję o wsparciu w ramach Polskiej Strefy Inwestycji. Firma BOJAR-TECH Kamil Bojarski wyda 1 370 000 złotych na projekt polegający na modernizacji istniejącego zakładu w Malewie (gmina Raciąż), w powiecie płońskim.
POLREGIO inwestuje w nowoczesny tabor dla Małopolskiartykuł
Pokaż artykuł
POLREGIO inwestuje w nowoczesny tabor dla Małopolski
Spółka POLREGIO podpisała umowę na zakup czterech używanych elektrycznych zespołów trakcyjnych (EZT). Składy, które uzupełnią park taborowy przewoźnika, trafią na tory w województwie małopolskim. To kolejny symboliczny krok – po uzyskaniu dofinansowania unijnego na zakup 5 sztuk EZT – w kierunku wymiany najbardziej wysłużonego taboru przewoźnika.
Wielka inwestycja giganta drobiarskiego Indykpol S.A. za 285 mln zł w Olsztynieartykuł
Pokaż artykuł
Wielka inwestycja giganta drobiarskiego Indykpol S.A. za 285 mln zł w Olsztynie
Kolejna znana firma inwestuje w jednej ze specjalnych stref ekonomicznych. Tym razem w północno-wschodniej części naszego kraju. Zarząd Warmińsko-Mazurskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej S.A. wydał decyzję o wsparciu w ramach Polskiej Strefy Inwestycji dla firmy Indykpol Spółka Akcyjna o wartości 285 000 000 złotych.
Słońce i wiatr zamiast kopalni. Grupa ORLEN zwiększa moc fotowoltaiki w Wielkopolsceartykuł
Pokaż artykuł
Słońce i wiatr zamiast kopalni. Grupa ORLEN zwiększa moc fotowoltaiki w Wielkopolsce
Współpraca między Energą Wytwarzaniem (inwestor) oraz Energą Green Development (deweloper i inżynier kontraktu), spółek zależnych Energi z Grupy ORLEN, umożliwi zwiększenie do 26 MW z 20 MW mocy budowanej w woj. wielkopolskim (powiat turecki) farmy PV Gryf. Inwestycja zostanie zakończona w ciągu kilku najbliższych miesięcy. Farma fotowoltaiczna PV Gryf dzięki zwiększonej mocy będzie w stanie zasilić ok. 13 tys. gospodarstw domowych.
Refield rozpoczął budowę Pasażu Bartoszyckiego [WIZUALIZACJE]artykuł
Pokaż artykuł
Refield rozpoczął budowę Pasażu Bartoszyckiego [WIZUALIZACJE]
W województwie warmińsko-mazurskim rozpoczęła się budowa nowego parku handlowego. Będzie to najnowsza inwestycja firmy Refield, która powstanie w 24-tysięcznych Bartoszycach. Będzie to wyjątkowy projekt dla tego inwestora. To rodzinne miasto Fabiana Eryka Barbarowicza, prezesa zarządu Refield, firmy która odpowiada za budowę i komercjalizację obiektu.
Przebudowa stacji Giżycko ułatwi podróże koleją [ZDJĘCIA]artykuł
Pokaż artykuł
Przebudowa stacji Giżycko ułatwi podróże koleją [ZDJĘCIA]
Stacja Giżycko zmienia się dla mieszkańców i turystów. Prace wchodzą w kolejną fazę. Przebudowane perony zapewnią wygodny dostęp do kolei. Dzięki budowie sieci trakcyjnej do miasta dojadą pociągi elektryczne, co zapewni szybsze i sprawniejsze podróże. PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. realizują inwestycję za około 650 mln zł przy współudziale środków unijnych z Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko.
Colliers podsumowuje I kw. 2024 r. na rynku nieruchomości logistycznych w Polsceartykuł
Pokaż artykuł
Colliers podsumowuje I kw. 2024 r. na rynku nieruchomości logistycznych w Polsce
Po dynamicznym i pełnym wzrostów 2023 roku I kwartał 2024 roku na rynku nieruchomości przemysłowo-logistycznych w Polsce przyniósł lekkie spowolnienie. Całkowite zasoby rynku przekroczyły w tym czasie 32 mln mkw., a do użytku oddano około 850 tys. mkw. nowej powierzchni. W porównaniu do analogicznego okresu w 2023 roku mogliśmy zaobserwować spadek o ok. 30% po stronie popytu brutto. Niższy niż przed rokiem okazał się też wolumen rozpoczętych budów – wyniósł on 350 tys. mkw.
Spowolnienie oznaką stabilizacji? Podsumowanie I kw. 2024 na rynku nieruchomości logistycznychartykuł
Pokaż artykuł
Spowolnienie oznaką stabilizacji? Podsumowanie I kw. 2024 na rynku nieruchomości logistycznych
Po dynamicznym i pełnym wzrostów 2023 roku I kwartał 2024 roku na rynku nieruchomości przemysłowo-logistycznych w Polsce przyniósł lekkie spowolnienie. Całkowite zasoby rynku przekroczyły w tym czasie 32 mln mkw., a do użytku oddano około 850 tys. mkw. nowej powierzchni. W porównaniu do analogicznego okresu w 2023 roku mogliśmy zaobserwować spadek o ok. 30% po stronie popytu brutto. Niższy niż przed rokiem okazał się też wolumen rozpoczętych budów – wyniósł on 350 tys. mkw.
Energa-Operator zwiększa zakres inwestycji w Polsce wschodniejartykuł
Pokaż artykuł
Energa-Operator zwiększa zakres inwestycji w Polsce wschodniej
Dodatkowe inwestycje zrealizuje Energa-Operator w ramach Programu Fundusze Europejskie dla Polski Wschodniej. W województwie warmińsko-mazurskim wybuduje m.in. nową stację wysokiego napięcia i przebuduje rozdzielnię sieciową w gminie Sępopol.
[warmińsko-mazurskie] Linia 400 kV Ostrołęka – Olsztyn za ponad 425 mln złartykuł
Pokaż artykuł
[warmińsko-mazurskie] Linia 400 kV Ostrołęka – Olsztyn za ponad 425 mln zł
Spółka Polskie Sieci Elektroenergetyczne Operator rozstrzygnęła przetarg na budowę dwutorowej linii...
[warmińsko-mazurskie] 14 wykonawców chętnych do budowy DK-65 Gołdap – Kowale Oleckieartykuł
Pokaż artykuł
[warmińsko-mazurskie] 14 wykonawców chętnych do budowy DK-65 Gołdap – Kowale Oleckie
Do środy można było składać wnioski o dopuszczenie do udziału w przetargu na rozbudowę drogi krajowe...
W Ostródzie powstaje największy park handlowy w w województwie warmińsko-mazurskim [FILM+WIZUALIZACJE]artykuł
Pokaż artykuł
W Ostródzie powstaje największy park handlowy w w województwie warmińsko-mazurskim [FILM+WIZUALIZACJE]
W Ostródzie trwa budowa największego parku handlowego w województwie warmińsko-mazurskim. BIG Ostróda Power Center to wspólne przedsięwzięcie Acteeum Group i BIG Shopping Centers.
Dino zainwestuje 420 mln zł w trzy nowe centra dystrybucyjne w Polsceartykuł
Pokaż artykuł
Dino zainwestuje 420 mln zł w trzy nowe centra dystrybucyjne w Polsce
Kolejne inwestycje Dino Polska. Właściciel sieci Dino zdecydował o budowie trzech nowych centrów dystrybucyjnych, których łączny koszt wyniesie około 420 mln zł. Centra powstaną w gminach Biała Piska (województwo warmińsko-mazurskie), Janów Lubelski (woj. lubelskie), Morawica (woj. świętokrzyskie) – podano w komunikacie.
OSM Piątnica zainwestuje ponad ćwierć miliarda złotych w Ostrołęceartykuł
Pokaż artykuł
OSM Piątnica zainwestuje ponad ćwierć miliarda złotych w Ostrołęce
Kolejna wielka inwestycja w branży mleczarskiej w Polsce. 3 października 2025 roku Okręgowa Spółdzielnia Mleczarska w Piątnicy otrzymała od Warmińsko-Mazurskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej (WMSSE S.A.) decyzję o wsparciu nowej inwestycji w ramach Polskiej Strefy Inwestycji, która zostanie zrealizowana w województwie mazowieckim.
Polski potentat mleczarski zainwestuje 262 mln złotych w Ostrołęceartykuł
Pokaż artykuł
Polski potentat mleczarski zainwestuje 262 mln złotych w Ostrołęce
Kolejna wielka inwestycja w branży mleczarskiej w Polsce. Tym razem w województwie mazowieckim. Okręgowa Spółdzielnia Mleczarska w Piątnicy otrzymała od Warmińsko-Mazurskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej (WMSSE S.A.) decyzję o wsparciu nowej inwestycji w ramach Polskiej Strefy Inwestycji.
Globalny koncern Pratt & Whitney inwestuje w Rzeszowie. Powstanie strategiczna fabryka komponentów do silników lotniczych i F‑35artykuł
Pokaż artykuł
Globalny koncern Pratt & Whitney inwestuje w Rzeszowie. Powstanie strategiczna fabryka komponentów do silników lotniczych i F‑35
Amerykański gigant lotniczy Pratt & Whitney ogłosił budowę nowoczesnego zakładu produkcyjnego w Rzeszowie. Wartość inwestycji to około 100 mln dolarów, a zakończenie prac planowane jest na 2028 rok. Nowa fabryka stworzy 140 miejsc pracy i stanie się jednym z najważniejszych projektów przemysłowych w historii Podkarpacia.
Last Energy, DB Energy i Legnicka SSE rozpoczynają współpracę w zakresie wdrożenia małych reaktorów jądrowychartykuł
Pokaż artykuł
Last Energy, DB Energy i Legnicka SSE rozpoczynają współpracę w zakresie wdrożenia małych reaktorów jądrowych
Pomiędzy Last Energy, DB Energy a Legnicką Specjalną Strefą Ekonomiczną (LSSE) zostało podpisane porozumienie o współpracy w zakresie rozwoju SMR. Firmy te będą oferować zakładom przemysłowym budowę małych reaktorów jądrowych (ang. Small Modular Reactors).
Legnicka SSE podpisała porozumienie z Hyundai i USNC w zakresie przyszłej budowy modułowych reaktorów jądrowychartykuł
Pokaż artykuł
Legnicka SSE podpisała porozumienie z Hyundai i USNC w zakresie przyszłej budowy modułowych reaktorów jądrowych
Legnicka Specjalna Strefa Ekonomiczna, Hyundai Engineering i Ultra Safe Nuclear Corporation rozpoczynają współpracę związaną z technologią modułowych reaktorów jądrowych (MMR). Ma ona zapewnić bezpieczną i przyjazną dla środowiska technologię jądrową, umożliwiając rozwój przyszłych systemów energetycznych, a brak dostępnej energii to częsta bolączka inwestorów. Porozumienie o współpracy podpisano w środę, 8 lutego w Centrum Konferencyjnym LSSE. To kolejny krok legnickiej spółki we współpracy i promocji firm z branży związanej z nowymi technologiami, energii przyszłości oraz elektromobilności, szczególnie w kwestii rozwiązań nisko-, zeroemisyjnych oraz odnawialnych źródeł energii.
REKLAMA