REKLAMA
Znaleziono 7980 wyników
Szczecin – miasto z charakterem i wielkim potencjałem [FILM]artykuł
Pokaż artykuł
Szczecin – miasto z charakterem i wielkim potencjałem [FILM]
Kontynuujemy naszą serię filmów z największych miast w Polsce. Dziś odwiedzamy Szczecin. Stolica województwa zachodniopomorskiego, to najważniejsze miasto północno-zachodniej Polski. Położony nad Odrą, w pobliżu Zalewu Szczecińskiego i zaledwie 65 km od Bałtyku, pełni strategiczną rolę w regionie – zarówno pod względem gospodarczym, jak i komunikacyjnym.
W Gdańsku powstaje Olivia Pulse - nowy, duży apartamentowiec premium [ZDJĘCIA+WIZUALZIACJE]artykuł
Pokaż artykuł
W Gdańsku powstaje Olivia Pulse - nowy, duży apartamentowiec premium [ZDJĘCIA+WIZUALZIACJE]
W Gdańsku powstaje nowy, duży apartamentowiec. Olivia Pulse, to kolejna inwestycja realizowana przez spółkę deweloperską Olivia Home – oferuje apartamenty wykończone pod klucz, zlokalizowane przy Olivii Centre. Największe polskie centrum biznesowe wraz z pierwszym budynkiem z lokalami przeznaczonymi do zamieszkania stanie się pełnym projektem mix-use.
Upper One ze 131,5-metrowym wieżowcem pnie się do góry [FILM]artykuł
Pokaż artykuł
Upper One ze 131,5-metrowym wieżowcem pnie się do góry [FILM]
Spółka deweloperska STRABAG Real Estate realizuje obecnie budowę części nadziemnej warszawskiego kompleksu Upper One, obejmującej 34-kondygnacyjny budynek biurowy oraz 17-piętrowy hotel – pierwszy w stolicy pod szyldem The Cloud One. Zakończenie prac i oddanie inwestycji do użytkowania zaplanowano na 2027 rok. Generalnym wykonawcą projektu jest firma budowlana STRABAG.
W centrum Warszawy powstanie nowy, 150-metrowy wieżowiec AFI Tower [FILM+WIZUALIZACJE]artykuł
Pokaż artykuł
W centrum Warszawy powstanie nowy, 150-metrowy wieżowiec AFI Tower [FILM+WIZUALIZACJE]
Inwestorzy superkwartału Towarowa22 otrzymali pozwolenie na budowę biurowca przy Rondzie Daszyńskiego. Oryginalną 150-metrową wieżę w biznesowym centrum Warszawy zaprojektowała pracownia JEMS Architekci. 40-piętrowy budynek wyróżni szereg udogodnień dla użytkowników, niskoemisyjnych rozwiązań i nietypowa bryła inspirowana historią miejsca. Zakończenie budowy planowane jest w drugiej połowie 2028 r.
Powstaje Upper One z ponad 130-metrowym wieżowcem [FILMY+WIZUALIZACJE]artykuł
Pokaż artykuł
Powstaje Upper One z ponad 130-metrowym wieżowcem [FILMY+WIZUALIZACJE]
Spółka deweloperska STRABAG Real Estate realizuje obecnie budowę części nadziemnej warszawskiego kompleksu Upper One, obejmującej 34-kondygnacyjny budynek biurowy oraz 17-piętrowy hotel – pierwszy w stolicy pod szyldem The Cloud One. Zakończenie prac i oddanie inwestycji do użytkowania zaplanowano na 2027 rok. Generalnym wykonawcą projektu jest firma budowlana STRABAG.
Prawie 600 mln zł dofinansowania z UE dla woj. dolnośląskiego i śląskiego na ochronę przeciwpowodziowąartykuł
Pokaż artykuł
Prawie 600 mln zł dofinansowania z UE dla woj. dolnośląskiego i śląskiego na ochronę przeciwpowodziową
Prawie 600 mln zł dofinansowania z Unii Europejskiej trafi do Wód Polskich na realizację trzech strategicznych inwestycji przeciwpowodziowych, które zwiększą bezpieczeństwo około 60 tys. mieszkańców województwa śląskiego i dolnośląskiego. Dofinansowanie obejmuje budowę suchego zbiornika Rzymówka, kompleksową odbudowę rzek Miedzianka i Witka oraz modernizację obwałowań w powiecie bieruńsko-lędzińskim i Tychach.
W centrum Poznania powstanie pierwszy w Polsce biurowiec o zerowej emisji CO2 netto na poziomie operacyjnym [FILM+WIZUALIZACJE]artykuł
Pokaż artykuł
W centrum Poznania powstanie pierwszy w Polsce biurowiec o zerowej emisji CO2 netto na poziomie operacyjnym [FILM+WIZUALIZACJE]
Skanska rozpoczyna realizację inwestycji Nowy Rynek C – ostatniej części nowoczesnego kompleksu biurowego w samym centrum stolicy Wielkopolski. Będzie to pierwszy komercyjny biurowiec w kraju o zerowej emisji CO₂ netto na poziomie operacyjnym (1) oraz całkowicie niezależny od miejskiej sieci ciepłowniczej. Tym samym Poznań dołącza do czołówki europejskich miast mogących pochwalić się zeroemisyjnymi biurowcami.
W Gdańsku powstaje nowy, duży apartamentowiec premium - Olivia Pulse [ZDJĘCIA+WIZUALIZACJE]artykuł
Pokaż artykuł
W Gdańsku powstaje nowy, duży apartamentowiec premium - Olivia Pulse [ZDJĘCIA+WIZUALIZACJE]
W Gdańsku powstaje nowy, duży apartamentowiec. Olivia Pulse, to kolejna inwestycja realizowana przez spółkę deweloperską Olivia Home – oferuje apartamenty wykończone pod klucz, zlokalizowane przy Olivii Centre. Największe polskie centrum biznesowe wraz z pierwszym budynkiem z lokalami przeznaczonymi do zamieszkania stanie się pełnym projektem mix-use.
Nowa, wielka inwestycja. Vastint otwiera nowy rozdział w centrum Wrocławiaartykuł
Pokaż artykuł
Nowa, wielka inwestycja. Vastint otwiera nowy rozdział w centrum Wrocławia
Vastint planuje przekształcić ponad 1,7-hektarową działkę przy ul. Powstańców Śląskich 2-4 we Wrocławiu w wielofunkcyjne miejsce o śródmiejskim charakterze. Firma powierzyła Grupie TREE rozbiórkę dawnego centrum handlowego, które zniknie z krajobrazu miasta w połowie 2027 roku. Nad projektem nowej inwestycji pracuje renomowana pracownia APA Wojciechowski Architekci.
Rusza budowa nowej, wielkiej elektrowni gazowo-parowej (CCGT) w Gdańskuartykuł
Pokaż artykuł
Rusza budowa nowej, wielkiej elektrowni gazowo-parowej (CCGT) w Gdańsku
Konsorcjum firm wybranych do realizacji elektrowni gazowo-parowej w Gdańsku oficjalnie przejęło od inwestora – CCGT Gdańsk Sp. z o.o. – plac budowy nowego bloku. Jeszcze w tym miesiącu podjęte zostaną pierwsze prace ziemne.
W Warszawie została otwarta najnowocześniejsza szkoła w Polsce [ZDJĘCIA]artykuł
Pokaż artykuł
W Warszawie została otwarta najnowocześniejsza szkoła w Polsce [ZDJĘCIA]
Nowoczesna, zatopiona w zieleni i bardzo potrzebna – na działce o powierzchni ponad 3 hektarów przy ul. Świderskiej powstała placówka dla 900 uczniów. W inauguracji roku szkolnego 2024/2025 wziął udział Rafał Trzaskowski, prezydent m.st. Warszawy.
Nowa linia tramwajowa do Wilanowa gotowa na ‎pasażerów [FILMY]artykuł
Pokaż artykuł
Nowa linia tramwajowa do Wilanowa gotowa na ‎pasażerów [FILMY]
Budimex oficjalnie przekazał Tramwajom Warszawskim nowo wybudowaną linię tramwajową, w tym pełną infrastrukturę torową i energetyczną. Już od 29.10 br. mieszkańcy Warszawy będą mieli możliwość korzystania z nowej linii tramwajowej prowadzącej do Wilanowa, aż do końcowego przystanku przy ul. Branickiego. Zakończenie całej inwestycji przewidywane jest na koniec 2025 roku.
W Poznaniu powstaje największy park City Logistics w Polsceartykuł
Pokaż artykuł
W Poznaniu powstaje największy park City Logistics w Polsce
Trwają prace przy budowie City Logistics Poznań III dla najemcy Grupy Raben, będącej pierwszą inwestycją Harden Construction w stolicy Wielkopolski. Inwestycja zlokalizowana jest na ul. Obodrzyckiej w Poznaniu. Prace budowlane mają zostać zakończone w drugim kwartale 2024 r. City Logistics Poznań III to największy tego typu obiekt w Polsce.
PGE liczy, że rząd wybierze Bełchatów jako lokalizację drugiej elektrowni jądrowej w Polsceartykuł
Pokaż artykuł
PGE liczy, że rząd wybierze Bełchatów jako lokalizację drugiej elektrowni jądrowej w Polsce
PGE Polska Grupa Energetyczna liczy, że rząd wybierze Bełchatów jako lokalizację drugiej elektrowni jądrowej w Polsce. Prezes polskiego koncernu Dariusz Marzec poinformował w środę 4 grudnia, że spółka rekomenduje rządowi okolice Bełchatowa w woj. łódzkim na lokalizację drugiego etapu budowy polskich elektrowni jądrowych. Argumentował, że przemawiają za tym m.in. sieć elektroenergetyczna i dostępna na miejscu kadra inżynieryjno-techniczna.
Biurowiec P180 w Warszawie ma nowego właścicielaartykuł
Pokaż artykuł
Biurowiec P180 w Warszawie ma nowego właściciela
Skanska sprzedała kolejny biurowiec w Polsce. Tym razem w Warszawie. Biurowiec P180 został sprzedany do INVESTIKA Real Estate Fund oraz jego partnera w ramach joint-venture BUD HOLDINGS. Budynek zlokalizowany przy samej stacji metra Wilanowska oferuje 32 000 mkw. powierzchni biurowej, zgodnej z najwyższymi standardami środowiskowymi i technologicznymi.
Kolejna wielka inwestycja Mercedes-Benz na Dolnym Śląsku. Powstanie park przemysłowyartykuł
Pokaż artykuł
Kolejna wielka inwestycja Mercedes-Benz na Dolnym Śląsku. Powstanie park przemysłowy
Kolejna wielka inwestycja zagraniczna na Dolnym Śląsku. Po raz kolejny zainwestuje niemiecki, globalny gigant motoryzacyjny, koncern Mercedes-Benz. Firma bardzo mocno stawia na Polskę i planuje realizację kolejnej inwestycji w południowo-zachodniej Polsce, w Jaworze i okolicy.
Nowe zaplecze techniczne KM w Radomiu otwarteartykuł
Pokaż artykuł
Nowe zaplecze techniczne KM w Radomiu otwarte
Właśnie otwarta została nowa baza utrzymaniowo-naprawcza Kolei Mazowieckich w Radomiu. To pierwsze zaplecze spółki położone w południowej części województwa, które ułatwi proces utrzymania pojazdów obsługujących linie kolejowe subregionu radomskiego. Wykonawcą inwestycji była firma INTOP S.A., a jej wartość osiągnęła kwotę blisko 78 mln zł brutto. Nowa sekcja zapewni zatrudnienie dla ponad 160 osób.
Trwa rozbiórka Arkad Wrocławskich. W centrum Wrocławia powstanie nowy, wielki kompleks wielofunkcyjny [FILM]artykuł
Pokaż artykuł
Trwa rozbiórka Arkad Wrocławskich. W centrum Wrocławia powstanie nowy, wielki kompleks wielofunkcyjny [FILM]
Trwa rozbiórka Arkad Wrocławskich. W centrum Wrocławia powstanie wielki kompleks wielofunkcyjny. Vastint planuje przekształcić ponad 1,7-hektarową działkę przy ul. Powstańców Śląskich 2-4 we Wrocławiu w wielofunkcyjne miejsce o śródmiejskim charakterze. Firma powierzyła Grupie TREE rozbiórkę dawnego centrum handlowego, które zniknie z krajobrazu miasta w połowie 2027 roku. Nad projektem nowej inwestycji pracuje renomowana pracownia APA Wojciechowski Architekci.
Koreańska firma Unico Logistics zwiększa powierzchnię magazynową w BIK Park Wrocławartykuł
Pokaż artykuł
Koreańska firma Unico Logistics zwiększa powierzchnię magazynową w BIK Park Wrocław
Koreańska firma logistyczna Unico Logistics wynajęła 11 250 mkw. powierzchni w nowo budowanej hali w BIK Park Wrocław. Inwestycja realizowana pod Wrocławiem przez Biuro Inwestycji Kapitałowych dostarczy w realizowanym aktualnie II etapie 22 500 mkw. nowoczesnej powierzchni magazynowej. Oddanie gotowego obiektu do użytkowania planowane jest we wrześniu br. W ofercie są jeszcze wolne moduły magazynowe do wynajmu.
Na Dolnym Śląsku za 4 miliardy złotych powstanie wielka elektrownia szczytowo-pompowa [FILMY + WIZUALIZACJE]artykuł
Pokaż artykuł
Na Dolnym Śląsku za 4 miliardy złotych powstanie wielka elektrownia szczytowo-pompowa [FILMY + WIZUALIZACJE]
PGE Polska Grupa Energetyczna i Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej podpisały umowę inwestycyjną na finansowanie budowy elektrowni szczytowo-pompowej w Młotach o planowanej mocy ok. 1050 MW. W ramach umowy NFOŚiGW obejmie 49 proc. udziałów w spółce celowej PGE Inwest 12, odpowiedzialnej za budowę ESP Młoty. PGE zachowa większościowy pakiet udziałów – 51 proc. Zawarcie umowy ma na celu zapewnienie finansowania budowy elektrowni szczytowo-pompowej w Młotach.
REKLAMA