REKLAMA
Znaleziono 10000 wyników
Warszawa: Trwa budowa 202 metrowej wieży biurowej Warsaw Unit [FILM]artykuł
Pokaż artykuł
Warszawa: Trwa budowa 202 metrowej wieży biurowej Warsaw Unit [FILM]
Warsaw Unit to projekt międzynarodowego dewelopera Ghelamco. Ponad 200-metrowy wieżowiec zlokalizowa...
Kraków: Samobójca wszedł na żurawiaartykuł
Pokaż artykuł
Kraków: Samobójca wszedł na żurawia
Wczoraj w piątkowe popołudnie nieuprawniona osoba wdarła się na teren budowy apartamentowca Kościusz...
Szczecin: Ogłoszono przetarg na nowe oddziały przedszkolaartykuł
Pokaż artykuł
Szczecin: Ogłoszono przetarg na nowe oddziały przedszkola
Władze Szczecina ogłosiły nowy przetarg na powiększenie oddziałów przedszkola nr 29 położonego się p...
W Warszawie trwa budowa kompleksu biurowego Forest [FILM + ZDJĘCIA]artykuł
Pokaż artykuł
W Warszawie trwa budowa kompleksu biurowego Forest [FILM + ZDJĘCIA]
Kompleks biurowy Forest to druga, po wieżowcach Varso Place, największa inwestycja HB Reavis w Polsc...
Przy ulicy Zielnej 37 w Warszawie powstaje biurowiec Central Point [FILM + ZDJĘCIA]artykuł
Pokaż artykuł
Przy ulicy Zielnej 37 w Warszawie powstaje biurowiec Central Point [FILM + ZDJĘCIA]
W samym centrum Warszawy, tuż przy stacji metra Świętokrzyska powstaje nowy biurowiec Central Point....
Kraków: Przy ulicy Wadowickiej 3 powstaje nowy kompleks biurowy Grupy Buma [ZDJĘCIA]artykuł
Pokaż artykuł
Kraków: Przy ulicy Wadowickiej 3 powstaje nowy kompleks biurowy Grupy Buma [ZDJĘCIA]
W stolicy Małopolski, przy ul. Wadowickiej 3 w dzielnicy Podgórze powstaje nowy kompleks biurowy. In...
W Gdańsku ruszyła budowa fabryki Northvolt. Będzie praca dla 500 osóbartykuł
Pokaż artykuł
W Gdańsku ruszyła budowa fabryki Northvolt. Będzie praca dla 500 osób
W Gdańsku, na terenie Pomorskiego Centrum Inwestycyjnego, w pobliżu Portu Gdańsk i terminala kontene...
Trwają prace przy budowie tunelu na trasie S3, na odcinku Bolków - Kamienna Góra [FILM + ZDJĘCIA]artykuł
Pokaż artykuł
Trwają prace przy budowie tunelu na trasie S3, na odcinku Bolków - Kamienna Góra [FILM + ZDJĘCIA]
Ponad 200 m nawy wschodniej i prawie 170 m nawy zachodniej wydrążono w portalu południowym tunelu TS...
GDDKiA buduje nowe odcinki dróg w woj. śląskim [RAPORT]artykuł
Pokaż artykuł
GDDKiA buduje nowe odcinki dróg w woj. śląskim [RAPORT]
W ramach Rządowego Programu Budowy Dróg Krajowych na etapie budowy jest ponad 72 km dróg. Wartość tych zadań to około 5,3 mld zł. Zdecydowana większość z tej kwoty trafi na realizację ponad 55 km drogi ekspresowej S1 w woj. śląskim.
S11 Szczecinek – Piła bliżej realizacjiartykuł
Pokaż artykuł
S11 Szczecinek – Piła bliżej realizacji
Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad uzyskała decyzję o środowiskowych uwarunkowaniach (DŚU) dla S11 pomiędzy Szczecinkiem i Piłą. Decyzja ta zatwierdza przebieg drogi ekspresowej na długości ponad 59 kilometrów, co oznacza, że można rozpocząć opracowanie Koncepcji programowej (KP) wraz z dokumentacją geologiczno-inżynierską. Jest to trzeci spośród siedmiu odcinków S11 w Wielkopolsce, dla których GDDKiA uzyskała DŚU. Inwestycja realizowana będzie w latach 2026-2029 w ramach Rządowego Programu Budowy Dróg Krajowych do 2030 r. 
W 2023 roku rozpocznie się budowa tunelu Kolei Dużych Prędkości w Łodzi [FILMY]artykuł
Pokaż artykuł
W 2023 roku rozpocznie się budowa tunelu Kolei Dużych Prędkości w Łodzi [FILMY]
Spółka CPK otrzymała pozwolenie na budowę związane z realizacją swojego najbardziej zaawansowanego projektu – tunelu Kolei Dużych Prędkości w Łodzi. Chodzi o prace przy wzmocnieniu fundamentów Łódzkiego Domu Kultury, na zachód od dworca Łódź Fabryczna. Roboty powinny ruszyć w pierwszej połowie przyszłego roku.
NFOŚiGW i Orlen Synthos Green Energy będą współpracować przy budowie małych elektrowni jądrowych w Polsceartykuł
Pokaż artykuł
NFOŚiGW i Orlen Synthos Green Energy będą współpracować przy budowie małych elektrowni jądrowych w Polsce
Określenie warunków współdziałania w zakresie budowy w Polsce niedużych, modułowych elektrowni jądrowych opartych na technologii SMR (ang. Small Modular Reactors) – to główny cel umowy o współpracy, która dzisiaj (16 marca) została podpisana w Warszawie pomiędzy Narodowym Funduszem Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej (NFOŚiGW) a spółką Orlen Synthos Green Energy (OSGE).
Wyczekiwaną od lat trasą przejedziemy jeszcze w tym roku! [FILM]artykuł
Pokaż artykuł
Wyczekiwaną od lat trasą przejedziemy jeszcze w tym roku! [FILM]
Aleja Wielkiej Wyspy, czyli trasa łącząca Krzyki z Biskupinem i Sępolnem, jest już gotowa w ponad 80 procentach. Wyczekiwana przez mieszkańców droga, która diametralnie poprawi komunikację we wschodniej części Wrocławia, ma być przejezdna jeszcze w 2023 roku.
Na Dolnym Śląsku powstał Park Wiatrowy w Wądrożu Wielkimartykuł
Pokaż artykuł
Na Dolnym Śląsku powstał Park Wiatrowy w Wądrożu Wielkim
Spółka Qair Polska z siedzibą we Wrocławiu otrzymała koncesję na wytwarzanie energii elektrycznej w nowym Parku Wiatrowym w Wądrożu Wielkim, w województwie dolnośląskim. Inwestycja składa się z siedmiu turbin wiatrowych, każda o mocy 2,5 MW. Szacowany poziom produkcji energii z instalacji wynosi 60 GWh rocznie, co oznacza możliwość zasilania w energię miejscowość zamieszkującą około 90 tysięcy mieszkańców.
Kto opracuje koncepcję połączenia drogi ekspresowej S11 z autostradą A1 w woj. śląskim?artykuł
Pokaż artykuł
Kto opracuje koncepcję połączenia drogi ekspresowej S11 z autostradą A1 w woj. śląskim?
Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad (GDDKiA) ogłosiła przetarg na wykonanie elementów Koncepcji programowej dla drogi ekspresowej S11 Radzionków – Piekary Śląskie. Trasa będzie przebiegać według wariantu opracowanego na etapie Studium-techniczno-ekonomiczno-środowiskowego (STEŚ). Na węźle Piekary Śląskie S11 łączyć się będzie z autostradą A1, drogą wojewódzką nr 911 oraz drogami lokalnymi.
ArcelorMittal Poland kontynuuje inwestycje w Krakowieartykuł
Pokaż artykuł
ArcelorMittal Poland kontynuuje inwestycje w Krakowie
Przez dwie dekady obecności w Polsce koncern zainwestował w obie walcownie już prawie 2,5 mld zł. Zakończony niedawno projekt budowy pieców wodorowych w wyżarzalni krakowskiego oddziału ArcelorMittal Poland pochłonął 52 mln zł. Blachy wyżarzane są teraz bez użycia amoniaku, co w dłuższej perspektywie przyniesie wymierne korzyści środowiskowe – już teraz pozwoliło zmniejszyć emisję CO2 z procesu o 50 proc. Instalacja jest obecnie w fazie rozruchu.
W Katowice Airport oddano do użytku parking terenowy P5artykuł
Pokaż artykuł
W Katowice Airport oddano do użytku parking terenowy P5
Górnośląskie Towarzystwo Lotnicze S.A. (GTL S.A.) – spółka zarządzająca Międzynarodowym Portem Lotniczym „Katowice” im. Wojciecha Korfantego w Pyrzowicach – oddało do użytku kolejną inwestycję będącą częścią programu rozwoju infrastruktury na lata 2024-2032.
Budimex jest gotowy do realizacji projektów data center w Polsceartykuł
Pokaż artykuł
Budimex jest gotowy do realizacji projektów data center w Polsce
Budimex S.A. deklaruje gotowość do realizacji projektów centrów danych w Polsce, podkreślając wyzwania związane z doprowadzeniem mocy i etapowaniem inwestycji. Spółka wychodzi poza typowe place budowy i deklaruje, że jest gotowa realizować projekty centrów danych i rozmawia o współpracy z globalnym dostawcą chmury. Zapowiedź przynosi pytania o infrastrukturę energetyczną, lokalizacje i skalę inwestycji, a także o to, jak szybko polski rynek zdoła odpowiedzieć na rosnące potrzeby chmurowe i obliczeniowe.
Linia kolejowa Podłęże-Piekiełko: pierwszy tunel kolejowy wydrążony [ZDJĘCIA]artykuł
Pokaż artykuł
Linia kolejowa Podłęże-Piekiełko: pierwszy tunel kolejowy wydrążony [ZDJĘCIA]
Tarcza TBM „Jadwiga”, po 10 miesiącach intensywnych działań, zakończyła prace wiertnicze przy pierwszym tunelu kolejowym, który powstaje na potrzeby największej inwestycji Polskich Linii Kolejowych SA. Podziemna budowla o długości 3750 metrów skróci podróże pociągiem z Nowego Sącza do Limanowej, a po wybudowaniu kolejnych odcinków nowej trasy – również do Krakowa
AGH w Krakowie inwestuje w przyszłość. Budynek S-1 stanie się centrum badań i edukacji [ZDJĘCIA]artykuł
Pokaż artykuł
AGH w Krakowie inwestuje w przyszłość. Budynek S-1 stanie się centrum badań i edukacji [ZDJĘCIA]
W samym centrum kampusu Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie trwa budowa budynku S-1. Po zakończeniu realizacji obiekt stanie się nowoczesnym centrum badań i edukacji, z laboratoriami i przestrzeniami dla studentów. Zakończyły się prace żelbetowe, trwa rozprowadzanie instalacji elektrycznych, teletechnicznych oraz sanitarnych, a już niedługo budowa wkroczy w fazę robót wykończeniowych.
REKLAMA