REKLAMA
Znaleziono 237 wyników
Centrum Zielonej Energii Rybnikinwestycja
Pokaż inwestycję
Centrum Zielonej Energii Rybnik
Rybnik, Sportowa 44
PGE Dystrybucja pozyskała od NFOŚiGW blisko 1,4 mld zł na modernizację sieci dystrybucyjnejartykuł
Pokaż artykuł
PGE Dystrybucja pozyskała od NFOŚiGW blisko 1,4 mld zł na modernizację sieci dystrybucyjnej
Siedem nowych umów o wartości dotacji prawie 1,4 mld zł, podpisanych przez PGE Dystrybucja z Narodowym Funduszem Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej przyczynia się do realizacji szerokiego programu modernizacji sieci elektroenergetycznych na obszarach wiejskich.
Podpisano umowę na dofinansowanie budowy fabryki innowacyjnych autobusów wodorowych w Świdnikuartykuł
Pokaż artykuł
Podpisano umowę na dofinansowanie budowy fabryki innowacyjnych autobusów wodorowych w Świdniku
Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej wesprze przedsięwzięcie wybudowania fabryki innowacyjnych autobusów wodorowych w Świdniku. Umowa o dofinansowanie inwestycji ze środków krajowych zgromadzonych w programie "Nowa Energia", podpisana została 22 grudnia 2022 roku przez NFOŚiGW oraz PAK-PCE Polski Autobus Wodorowy Sp. z o.o. Jest to umowa preferencyjnej pożyczki do kwoty 50 milionów złotych, które zostaną przeznaczone na budowę zakładu produkcyjnego oraz wprowadzenie i montaż infrastruktury towarzyszącej, a także stacji tankowania wodoru – co pozwoli zorganizować całą produkcję.
Rekordowy dzień i wielkie inwestycje z Krajowego Planu Odbudowyartykuł
Pokaż artykuł
Rekordowy dzień i wielkie inwestycje z Krajowego Planu Odbudowy
W poniedziałek, 31 marca Ministerstwo Funduszy i Polityki Regionalnej (MFPiR) podpisało i ogłosiło 22 umowy na łączną kwotę ponad 13 mld złotych w różnych częściach Polski. To największa liczba umów zawarta jednego dnia od początku działania Krajowego Planu Odbudowy (KPO). Dzięki temu wsparciu m.in. PGE sfinansuje rozbudowę i modernizację sieci elektroenergetycznych, a Urząd Morski w Gdyni dostosuje Port w Łebie do budowy i obsługi polskich elektrowni wiatrowych na Bałtyku.
Grupa Polsat Plus i ZE PAK zakończyła budowę fabryki polskich autobusów wodorowych w Świdnikuartykuł
Pokaż artykuł
Grupa Polsat Plus i ZE PAK zakończyła budowę fabryki polskich autobusów wodorowych w Świdniku
PAK PCE Polski Autobus Wodorowy, spółka zależna od PAK-Polska Czysta Energia (w której 50,5 proc. udziałów należy do Grupy Polsat Plus, a 49,5 proc. do ZE PAK), zakończyła budowę fabryki autobusów wodorowych w Świdniku, w województwie lubelskim. Fabryka ma produkować ok. 100 autobusów rocznie.
208 mln zł na rozwój sieci elektroenergetycznych na Podkarpaciu i Lubelszczyźnieartykuł
Pokaż artykuł
208 mln zł na rozwój sieci elektroenergetycznych na Podkarpaciu i Lubelszczyźnie
Ministerstwo Klimatu i Środowiska podpisało umowy o dofinansowanie dwóch projektów realizowanych przez PGE Dystrybucja S.A., które przyczynią się do rozwoju inteligentnych sieci elektroenergetycznych w województwach podkarpackim i lubelskim. Inwestycje zwiększą bezpieczeństwo dostaw energii, umożliwią dalszy rozwój odnawialnych źródeł energii oraz wesprą rozwój elektromobilności i lokalnej przedsiębiorczości.
Cztery metamorfozy w Nowym Centrum Łodzi. PGE Dystrybucja przeprowadza rewitalizację [ZDJĘCIA]artykuł
Pokaż artykuł
Cztery metamorfozy w Nowym Centrum Łodzi. PGE Dystrybucja przeprowadza rewitalizację [ZDJĘCIA]
Rewitalizacja centrum Łodzi to nie tylko miejskie programy, remonty kamienic i nowe skwery. To wielki projekt, do którego coraz chętniej włączają się także firmy. Przykładem jest PGE Dystrybucja Oddział Łódź, która właśnie realizuje kompleksową modernizację czterech swoich budynków w samym sercu miasta – przy ul. Tuwima 54, 56, 58 oraz ul. Targowej 1/3.
TAURON Dystrybucja z ważną inwestycją w aglomeracji wrocławskiejartykuł
Pokaż artykuł
TAURON Dystrybucja z ważną inwestycją w aglomeracji wrocławskiej
TAURON Dystrybucja uruchomił nową inwestycję w podwrocławskich Siechnicach, wartą ponad 54,5 mln złotych. Nowoczesny obiekt zwiększy bezpieczeństwo energetyczne całej aglomeracji wrocławskiej. Stacja poprawi także warunki pracy sieci dla nowych przyłączeń. Stacja elektroenergetyczna Czechnica została przebudowana w celu przyłączenia nowego źródła wytwórczego. To bloki kogeneracyjne Elektrociepłowni Nowa Czechnica o mocy 180 MW
Polska Spółka Gazownictwa otworzyła we Wrocławiu nowoczesne laboratorium artykuł
Pokaż artykuł
Polska Spółka Gazownictwa otworzyła we Wrocławiu nowoczesne laboratorium
Polska Spółka Gazownictwa otworzyła we Wrocławiu nowoczesne laboratorium pozwalające nadzorować jakość paliw gazowych dostarczanych do obiorców na Dolnym Śląsku, a także proces ich nawonienia.
Agencja Rozwoju Przemysłu S.A. współtworzy Centralną Dolinę Wodorowąartykuł
Pokaż artykuł
Agencja Rozwoju Przemysłu S.A. współtworzy Centralną Dolinę Wodorową
17 lipca 2023 r. Agencja Rozwoju Przemysłu S.A. razem z 26 innymi podmiotami podpisała list intencyjny na rzecz utworzenia Centralnej Doliny Wodorowej im. Braci Łaszczyńskich. Dolina będzie funkcjonować na obszarze trzech województw: łódzkiego, mazowieckiego i świętokrzyskiego. Podpisaniu listu intencyjnego towarzyszyli minister Anna Moskwa i wiceminister Ireneusz Zyska.
[mazowieckie] Expeditors Polska najemcą w Hillwood & PHN Pruszkówartykuł
Pokaż artykuł
[mazowieckie] Expeditors Polska najemcą w Hillwood & PHN Pruszków
Międzynarodowy dostawca usług logistycznych specjalizujący się w kompleksowych rozwiązaniach dla łań...
Będą nowe miejsca pracy. W SEGRO Logistics Park Gliwice pojawi się nowa firmaartykuł
Pokaż artykuł
Będą nowe miejsca pracy. W SEGRO Logistics Park Gliwice pojawi się nowa firma
Kolejna nowa firma zdecydowała się ulokować w Gliwicach. Jest nią Transmec Poland, który już wkrótce...
firma
Pokaż firmę
Air Products Sp. z o.o.
Warszawa, Komitetu Obrony Robotników 48
Przy ulicy Piotrkowskiej w Łodzi zostanie odbudowana zabytkowa kamienica [WIZUALIZACJE]artykuł
Pokaż artykuł
Przy ulicy Piotrkowskiej w Łodzi zostanie odbudowana zabytkowa kamienica [WIZUALIZACJE]
Z krajobrazu Łodzi zniknie kolejna "dziura" w zabudowie najważniejszej ulicy w tym mieście, Piotrkowskiej. Łódzka firma BUDOMAL Rafał Leśniak zdecydowała się na odbudowę zabytkowej kamienicy przy ul. Piotrkowskiej 58, która została wyburzona 15 lat temu, pozostawiając widoczną pustkę w zabudowie.
TAURON z unijnym dofinansowaniem zrealizuje duże inwestycje w Wałbrzychu i Oławieartykuł
Pokaż artykuł
TAURON z unijnym dofinansowaniem zrealizuje duże inwestycje w Wałbrzychu i Oławie
TAURON Dystrybucja zawarł umowy o dofinansowanie z Instytutem Nafty i Gazu – Państwowym Instytutem Badawczym w Krakowie. Otrzymane wsparcie pozwoli na sprawną realizację ważnych projektów inwestycyjnych, których celem jest integracja odnawialnych źródeł energii z siecią dystrybucyjną.
Pod Wrocławiem ruszyła pierwsza w Polsce komercyjna instalacja do produkcji zielonego wodoruartykuł
Pokaż artykuł
Pod Wrocławiem ruszyła pierwsza w Polsce komercyjna instalacja do produkcji zielonego wodoru
Pod Wrocławiem powstała pierwsza w Polsce komercyjna instalacja do produkcji zielonego wodoru. Inwestor, polska firma Promet-Plast, lider Energetycznego Klastra Oławskiego EKO, zbudował ją w Gaju Oławskim.
Wrocław: Tauron odkupi od miasta za ponad 10 milionów działkę przy obwodnicy śródmiejskiejartykuł
Pokaż artykuł
Wrocław: Tauron odkupi od miasta za ponad 10 milionów działkę przy obwodnicy śródmiejskiej
Urzędnicy wyłonili przy drugiej próbie nowego właściciela kilkuhektarowego terenu przy ulicy Irysowe...
Po "elektrykach" czas na "wodorowce". MPK rozpoczyna konsultacjeartykuł
Pokaż artykuł
Po "elektrykach" czas na "wodorowce". MPK rozpoczyna konsultacje
Czy już wkrótce po Wrocławiu pasażerów będą wozić autobusy z napędem wodorowym? Całkiem możliwe, bo MPK właśnie zaprosiło producentów do konsultacji rynkowych. Przewoźnik chce w ten sposób przygotować się do ogłoszenia przetargu na zakup lub dzierżawę tego typu pojazdów.
[Gdynia] Dekpol wybuduje halę produkcyjną dla Treflaartykuł
Pokaż artykuł
[Gdynia] Dekpol wybuduje halę produkcyjną dla Trefla
Dekpol S.A., w ramach usług generalnego wykonawstwa, zawarł umowę z firmą Trefl SA na budowę hali p...
TAURON Dystrybucja zrealizowała strategiczną inwestycję dla północnej części woj. śląskiegoartykuł
Pokaż artykuł
TAURON Dystrybucja zrealizowała strategiczną inwestycję dla północnej części woj. śląskiego
TAURON Dystrybucja zrealizowała inwestycję o wartości ponad 93 mln zł, modernizując stacje elektroenergetyczne (GPZ) Herby i Mijaczów oraz blisko 50 km linii wysokiego napięcia. Dzięki temu infrastruktura kolejowa otrzymała 7 MW nowych mocy, a mieszkańcy, samorządy i przedsiębiorcy w północnej części województwa śląskiego zyskali stabilniejsze i bezpieczniejsze zasilanie.
REKLAMA