Po "elektrykach" czas na "wodorowce". MPK rozpoczyna konsultacje

Po "elektrykach" czas na "wodorowce". MPK rozpoczyna konsultacje

Tomasz  Matejuk
Tomasz Matejuk

Czy już wkrótce po Wrocławiu pasażerów będą wozić autobusy z napędem wodorowym? Całkiem możliwe, bo MPK właśnie zaprosiło producentów do konsultacji rynkowych. Przewoźnik chce w ten sposób przygotować się do ogłoszenia przetargu na zakup lub dzierżawę tego typu pojazdów.

W ubiegłym roku wrocławskie MPK podpisało umowę na zakup 13 przegubowych, nowoczesnych, niskopodłogowych autobusów elektrycznych Mercedes‐Benz eCitaro G. Pierwsze z nich pojawią się one na ulicach tuż po wakacjach. Wszystkie kupione "elektryki" będą przeznaczone do obsługi linii "K", która w efekcie stanie się pierwszą, całkowicie zelektryfikowaną linią autobusową w stolicy Dolnego Śląska.

Kolejnym krokiem, który podejmie przewoźnik w ramach taborowej rewolucji ma być zakup autobusów wodorowych.

REKLAMA