MPK Wrocław zakupiło dodatkowe nowe autobusy elektrycznefacebook.com/mpkwroclaw/

MPK Wrocław zakupiło dodatkowe nowe autobusy elektryczne

Orzech
Orzech
REKLAMA

Flota MPK Wrocław wzbogaci się o dwa dodatkowe nowe autobusy elektryczne. We wtorek, 19 lipca spółka podpisała umowę na zakup za kwotę 7,7 mln Mercedesów e-Citaro G. Wcześniej przedsiębiorstwo kupiło już 11 tego typu wozów za 40 mln zł.

Zakup autobusów elektrycznych był możliwy dzięki uzyskaniu przez miasto dofinansowania z Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej.

Pierwsze autobusy marki Mercedes trafią do stolicy Dolnego Śląska w połowie przyszłego roku.

W sumie wrocławskie MPK zakupi 13 przegubowych pojazdów marki Mercedesów e-Citaro G, które dostarczy firma EvoBus Polska. Łączna wartość obu kontraktów to ponad 52 mln zł. Pieniądze na ten cel MPK Wrocław pozyskało z dofinansowania z Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej.

– W ramach pozyskanego dofinansowania z Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej oraz korzystnie zawartych wcześniejszych umów łącznie kupimy o dwa autobusy więcej niż przewidywaliśmy. Pierwsze "elektryki" przyjadą do Wrocławia w połowie przyszłego roku – poinformował Krzysztof Balawejder, prezes MPK Wrocław.

facebook.com/mpkwroclaw/
facebook.com/mpkwroclaw/
REKLAMA
facebook.com/mpkwroclaw/
facebook.com/mpkwroclaw/

Nowe autobusy będą w stanie przejechać nawet do 300 km na jednym ładowaniu. Na trasie, którą będą obsługiwały zainstalowane zostaną szybkie ładowarki, które w ciągu ok. 6-12 minut będą w stanie uzupełnić zapasy energii.

Docelowo autobusy elektryczne we Wrocławiu będą obsługiwały linię K.

facebook.com/mpkwroclaw/
facebook.com/mpkwroclaw/
facebook.com/mpkwroclaw/

Komentarze (1)

Napisz komentarz
bzzzzzzzzzz(gość)
przy najnowszych cenach pradu...to bedą stały na kołkach a diesle wróca do łask ;-)
REKLAMA