Flota MPK Wrocław wzbogaci się o dwa dodatkowe nowe autobusy elektryczne. We wtorek, 19 lipca spółka podpisała umowę na zakup za kwotę 7,7 mln Mercedesów e-Citaro G. Wcześniej przedsiębiorstwo kupiło już 11 tego typu wozów za 40 mln zł.
Zakup autobusów elektrycznych był możliwy dzięki uzyskaniu przez miasto dofinansowania z Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej.
Pierwsze autobusy marki Mercedes trafią do stolicy Dolnego Śląska w połowie przyszłego roku.





![ATAL zrealizuje nową kameralną i ekologiczną inwestycję mieszkaniową we Wrocławiu [WIZUALIZACJE]](https://investmap.pl/_i/gallery/248/120/696568_100x70.jpg)


![Centra danych w Polsce wygenerowały w 2025 roku 10,6 mld zł wartości dodanej [RAPORT]](https://investmap.pl/_i/image/126/126/83582_100x70.jpg)






![[Wrocław] Pięćdziesiąt nowych autobusów w przyszłym roku. MPK postawi na ekologię](https://investmap.pl/_i/image/126/126/39294_100x70.jpg)

![[Wrocław] 60 nowych autobusów w przyszłym roku wyjedzie na wrocławskie ulice](https://investmap.pl/_i/image/232/104/27624_100x70.jpg)


![[Wrocław] Szczegółowe warunki zamówienia 39 tramwajów na początku 2018 roku](https://investmap.pl/_i/image/25/25/39449_100x70.jpg)
![Wrocław: MPK wybrało dostawcę tramwajów. Zapłaci ponad 200 milionów [WIZUALIZACJE]](https://investmap.pl/_i/image/38/38/50214_100x70.jpg)