REKLAMA
Znaleziono 10000 wyników
Energa podsumowała inwestycje CCGT w 2023 rokuartykuł
Pokaż artykuł
Energa podsumowała inwestycje CCGT w 2023 roku
Energa z Grupy ORLEN podsumowała stan realizacji inwestycji dwóch nowoczesnych bloków energetycznych powstających w Grudziądzu i Ostrołęce. Zaawansowanie wspomnianych inwestycji – obejmujące prace projektowe, budowlane, a także zakupy i dostawy – na koniec grudnia 2023 r. wyniosło w przypadku CCGT Ostrołęka 59,5%, a CCGT Grudziądz – 64,1%.
W Rybniku trwa budowa jednej z największych i najnowocześniejszych elektrowni gazowo-parowych w Europieartykuł
Pokaż artykuł
W Rybniku trwa budowa jednej z największych i najnowocześniejszych elektrowni gazowo-parowych w Europie
W województwie śląskim realizowana jest kolejna wielka inwestycja. W Rybniku powstaje jedna z największych i najnowocześniejszych elektrowni gazowo-parowych w Europie, która już od 2027 roku zapewni dostawy prądu dla aż 2 milionów odbiorców. Projekt realizowany jest przez konsorcjum składające się z firm: Polimex Mostostal oraz Siemens Energy. Dzięki wartości projektu sięgającej około 3,6 miliarda złotych, elektrownia gazowa w Rybniku jest jednym z najważniejszych przedsięwzięć energetycznych w Polsce.
Za około 4 miliardy złotych ma powstać wielka elektrownia szczytowo-pompowa na Dolnym Śląskuartykuł
Pokaż artykuł
Za około 4 miliardy złotych ma powstać wielka elektrownia szczytowo-pompowa na Dolnym Śląsku
PGE Polska Grupa Energetyczna i Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej będą razem współpracować przy projekcie budowy Elektrowni Szczytowo-Pompowej "Młoty". Realizacja projektu ESP "Młoty" wesprze krajową transformację energetyczną i zapewni w przyszłości stabilność pracy Krajowego Systemu Elektroenergetycznego. Projektowana elektrownia szczytowo-pompowa Młoty ma być drugą co do wielkości elektrownią tego typu w Polsce (po elektrowni w Żarnowcu).
Historyczny moment, Polska kolej startuje z projektem autonomicznego pociągu.artykuł
Pokaż artykuł
Historyczny moment, Polska kolej startuje z projektem autonomicznego pociągu.
Polska kolej oficjalnie wchodzi w nową erę technologii. Rozpoczął się projekt, którego celem jest stworzenie pierwszego w kraju autonomicznego pociągu pasażerskiego. Branża kolejowa, nauka i biznes połączyły siły, by odpowiedzieć na kluczowe pytanie: czy pociąg bez maszynisty może bezpiecznie przewozić pasażerów?
Barceló Hotel Group otwiera w Warszawie pierwszy hotel w Polsce [ZDJĘCIA]artykuł
Pokaż artykuł
Barceló Hotel Group otwiera w Warszawie pierwszy hotel w Polsce [ZDJĘCIA]
Barceló Warsaw Powiśle, nowy 4-gwiazdkowy hotel posiadający 151 pokoi będzie wyróżniać się unikalnymi wnętrzami oraz idealną lokalizacją w najmodniejszej dzielnicy Warszawy.Dzięki temu nowemu otwarciu, Barceló Hotel Group wzmacnia międzynarodową ek​spansję w Europie Środkowej. Obecnie firma zarządza siedmioma hotelami w Bułgarii, na Węgrzech, Pol​sce oraz Czechach.
Elektrownia Powiśle wzmacnia ofertę gastronomicznąartykuł
Pokaż artykuł
Elektrownia Powiśle wzmacnia ofertę gastronomiczną
Na kulinarnej mapie Warszawy pojawiły się nowo otwarte punkty gastronomiczne. Koncepty kuchni amerykańskiej, francuskiej i gruzińskiej uzupełniły bogate już menu Elektrowni Powiśle, wzmacniając tym samym ofertę Food and Beverage, która w sezonie wiosenno-letnim będzie stale rozwijana. Fanów klasycznych steków ucieszy otwarcie restauracji Prime Cut, a słodyczy – Forestero&Co. Na smakoszy w strefie Food Hall czekają natomiast: Smashny Burger, Petit Breton Crêperie oraz Chmeli Suneli.
[łódzkie] Bełchatów: Rafako zmodernizuje IOSartykuł
Pokaż artykuł
[łódzkie] Bełchatów: Rafako zmodernizuje IOS
PGE Górnictwo i Energetyka Konwencjonalna wybrało propozycję Rafako, jako najkorzystniejszą ofertę n...
[wielkopolskie] FW w Krobi oddana do użytkuartykuł
Pokaż artykuł
[wielkopolskie] FW w Krobi oddana do użytku
Farma wiatrowa „Krobia I” o mocy 33 MW należąca do Acciona Energia została oddana 19 października do...
Elektrovnia Garbaryinwestycja
Pokaż inwestycję
Elektrovnia Garbary
Poznań, Panny Marii 3A
metraże
26 - 141 m2
Rozwój kolei we Wrocławiu i na Dolnym Śląskuartykuł
Pokaż artykuł
Rozwój kolei we Wrocławiu i na Dolnym Śląsku
Dzięki inwestycjom realizowanym w ramach Krajowego Programu Kolejowego w województwie dolnośląskim podróżni ponownie mogą korzystać z połączeń z Wrocławia do Świdnicy czy Głogowa. Większą dostępność do kolei zapewnia 88 przystanków, które dostosowane są do potrzeb osób o ograniczonych możliwościach poruszania się. Realizacja Programu Kolej Plus zwiększy możliwości komunikacyjne w regionie.
Dolna stacja wyciągu gondolowego w Świeradowie-Zdroju przejdzie duży lifting [WIZUALIZACJE]artykuł
Pokaż artykuł
Dolna stacja wyciągu gondolowego w Świeradowie-Zdroju przejdzie duży lifting [WIZUALIZACJE]
Kolejna ważna inwestycja w jednej z najszybciej rozwijających się miejscowości na Dolnym Śląsku – Świeradowie-Zdroju, w Górach Izerskich. Jak poinformował na swojej oficjalnej stronie w mediach społecznościowych burmistrz tego miasta Roland Marciniak, ośrodek Ski&Sun uzyskał pozwolenie na przebudowę dolnej stacji wyciągu gondolowego.
Małopolska: Kolej wraca na trasę Nowy Sącz – Marcinkowiceartykuł
Pokaż artykuł
Małopolska: Kolej wraca na trasę Nowy Sącz – Marcinkowice
Na południu kraju po ponad 20 latach wracają połączenia kolejowe na Sądecczyznę. Wydarzenie to pokazuje skalę zmian zachodzących na polskiej kolei, dzięki inwestycjom realizowanym przez Polskie Linie Kolejowe w ramach Programu Kolej+ oraz Krajowego Planu Odbudowy i Zwiększania Odporności.
Polska kolej z szansą na pociąg bez maszynisty. PKP S.A. w projekcie autonomicznego pojazdu kolejowego do ruchu pasażerskiegoartykuł
Pokaż artykuł
Polska kolej z szansą na pociąg bez maszynisty. PKP S.A. w projekcie autonomicznego pojazdu kolejowego do ruchu pasażerskiego
Polskie Koleje Państwowe S.A. uczestniczą w projekcie mającym na celu uruchomienie autonomicznego pojazdu kolejowego do ruchu pasażerskiego. 11 marca podczas konferencji „Telekomunikacja i informatyka na kolei”, odbywającej się w Wiśle, podmioty reprezentujące branżę kolejową, naukę i biznes podpisały porozumienie, w którym zobowiązują się do prac nad innowacyjnym rozwiązaniem. Projekt realizowany będzie pod patronatem Ministerstwa Infrastruktury i Urzędu Marszałkowskiego Województwa Mazowieckiego.
[Warszawa] Lofty – przestrzeń niekonwencjonalnaartykuł
Pokaż artykuł
[Warszawa] Lofty – przestrzeń niekonwencjonalna
Paryscy artyści w obiektach przemysłowych urządzali pracownie, nowojorczycy mieszkania, a w Warszawi...
W Krakowie trwa budowa estakady kolejowej Szybkiej Kolei Aglomeracyjnej [ZDJĘCIA]artykuł
Pokaż artykuł
W Krakowie trwa budowa estakady kolejowej Szybkiej Kolei Aglomeracyjnej [ZDJĘCIA]
W Krakowie na nowych kolejowych estakadach układane są trzy tory. PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. zw...
PGE planuje kolejną wielką inwestycję w woj. zachodniopomorskimartykuł
Pokaż artykuł
PGE planuje kolejną wielką inwestycję w woj. zachodniopomorskim
Grupa PGE przygotowuje się do realizacji nowej, wielkiej inwestycji w województwie zachodniopomorskim, w północno-zachodniej części Polski. Spółka ma w planach budowę nowego źródła ciepła w Gryfinie – Ciepłowni Gryfino. Planowana inwestycja składać się będzie z kotłów wodnych gazowych o mocy około 28 MWt wraz z niezbędną infrastrukturą towarzyszącą. Nowa ciepłownia zastąpi obecne źródło ciepła z bloków węglowych Elektrowni Dolna Odra.
Skarb Państwa zatwierdza nowe inwestycje w Południowym Koncernie Węglowymartykuł
Pokaż artykuł
Skarb Państwa zatwierdza nowe inwestycje w Południowym Koncernie Węglowym
Polski węgiel dla elektrowni w Jaworznie - Skarb Państwa zatwierdza nowe inwestycje w Południowym Koncernie Węglowym. 24 czerwca 2025 r. odbyło się Nadzwyczajne Walne Zgromadzenie Południowego Koncernu Węglowego S.A. (PKW S.A.), podczas którego Skarb Państwa, reprezentowany przez wiceministra Roberta Kropiwnickiego, wyraził zgodę na nowe inwestycje w wyrobiska, które zapewnią przyszłe dostawy polskiego węgla do Elektrowni w Jaworznie. Realizacja tych projektów przyniesie nie tylko oszczędności dla spółki, ale także zwiększy bezpieczeństwo energetyczne milionów Polaków.
Na Dolnym Śląsku powstanie wielka elektrownia szczytowo-pompowa. Zadecydowała powódź [FILMY]artykuł
Pokaż artykuł
Na Dolnym Śląsku powstanie wielka elektrownia szczytowo-pompowa. Zadecydowała powódź [FILMY]
Na Dolnym Śląsku, w okolicy Bystrzycy Kłodzkiej powstanie nowa, wielka elektrownia szczytowo-pompowa. O realizacji tej olbrzymiej inwestycji (szacowana wartość w 2023 r., to ok. 4 miliardy złotych), zadecydowała tegoroczna powódź.
Prezes PGE Dariusz Marzec: kompleks w Turowie będzie działał tak długo, jak będzie to potrzebneartykuł
Pokaż artykuł
Prezes PGE Dariusz Marzec: kompleks w Turowie będzie działał tak długo, jak będzie to potrzebne
Dariusz Marzec, prezes zarządu PGE Polskiej Grupy Energetycznej, 25 marca br. spotkał się z pracownikami Kopalni i Elektrowni Turów. Tematem spotkania, które odbyło się w Bogatyni na terenie energetycznego kompleksu, było podkreślenie jego wagi dla polskiej energetyki, zapewnienie o kontynuacji jego działalności oraz poinformowanie o dalszych krokach, które zostaną podjęte po uchyleniu przez Wojewódzki Sąd Administracyjny decyzji środowiskowej turoszowskiej kopalni. Prezes PGE zapewnił załogę, że Kopalnia i Elektrownia Turów będą dalej bezpiecznie pracować, a pracownicy nie muszą martwić się o swoje miejsca pracy.
Bełchatów odzyska kolejowe połączenia pasażerskie z Łodziąartykuł
Pokaż artykuł
Bełchatów odzyska kolejowe połączenia pasażerskie z Łodzią
PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. i Urząd Marszałkowski Województwa Łódzkiego podpisały umowę na modernizację i elektryfikację linii kolejowej na odcinku Piotrków Trybunalski - Bełchatów z wydłużeniem do Bogumiłowa, wartą 662 mln zł. To druga umowa z Urzędem Marszałkowskim Województwa Łódzkiego realizowana z Rządowego Programu Kolej Plus.
REKLAMA