REKLAMA
Znaleziono 10000 wyników
Budimex wkracza w kolejną fazę budowy Terminala T3 Baltic Hub w Gdańskuartykuł
Pokaż artykuł
Budimex wkracza w kolejną fazę budowy Terminala T3 Baltic Hub w Gdańsku
Nowy terminal kontenerowy T3 Baltic Hub w Gdańsku, budowany przez konsorcjum Budimex i Deme Dredging, osiągnął 60% zaawansowania prac. 5 czerwca uroczyście dokonano wmurowania kamienia węgielnego na terenie inwestycji, gdzie powstanie trzecie nabrzeże głębokowodne. To kluczowy etap budowy zwiększający możliwości przeładunkowe Baltic Hub o 1,5 mln TEU (jednostka miary odpowiadająca wymiarom kontenera używanego w transporcie) do łącznie 4,5 mln TEU rocznie. Planowane zakończenie prac nad T3 to 2025 rok.
Pod Złotym Dębeminwestycja
Pokaż inwestycję
Pod Złotym Dębem
Wrocław, Stare Miasto
dostępna powierzchnia
1763 m2
status budynku
gotowy
czynsz wywoławczy
55.00
Kamienica pod Jabłoniąinwestycja
Pokaż inwestycję
Kamienica pod Jabłonią
Skierniewice, Prymasowska 5
Dom pod Arkadamiinwestycja
Pokaż inwestycję
Dom pod Arkadami
Warszawa, Dobra 28
Tunel pod Świnąinwestycja
Pokaż inwestycję
Tunel pod Świną
Świnoujście
Osiedle Pod Brzozamiinwestycja
Pokaż inwestycję
Osiedle Pod Brzozami
Mińsk Mazowiecki, Gen. Stanisława Maczka
Łapczyca pod Bochniąinwestycja
Pokaż inwestycję
Łapczyca pod Bochnią
Bochnia, Łapczyca
OSIEDLE POD BRZOZAMIinwestycja
Pokaż inwestycję
OSIEDLE POD BRZOZAMI
Gdańsk, telewizyjna 9
OSIEDLE POD SOSNAMIinwestycja
Pokaż inwestycję
OSIEDLE POD SOSNAMI
Reda, OBWODOWA 8
[Gdańsk] Ponad 80% sprzedanych mieszkań na osiedlu City Parkartykuł
Pokaż artykuł
[Gdańsk] Ponad 80% sprzedanych mieszkań na osiedlu City Park
Trójmiejski deweloper Inpro znalazł nabywców na ponad 80% mieszkań w ramach inwestycji City Park w G...
[Gdańsk] Kwartał Uniwersytecki już w sprzedażyartykuł
Pokaż artykuł
[Gdańsk] Kwartał Uniwersytecki już w sprzedaży
Inpro S.A., jeden z wiodących trójmiejskich deweloperów, wprowadził do sprzedaży 174 mieszkania w no...
Istotny krok w budowie w Mysłowicach największej farmy fotowoltaicznej w Polsceartykuł
Pokaż artykuł
Istotny krok w budowie w Mysłowicach największej farmy fotowoltaicznej w Polsce
Na terenie farmy fotowoltaicznej, która powstaje w Mysłowicach, pod koniec września rozpoczął się montaż paneli fotowoltaicznych. Największa elektrownia słoneczna TAURONA, której moc docelowo sięgnie 100 MW, pierwszą energię elektryczną wyprodukuje już w przyszłym roku.
Co słychać na budowie terminala gazowego FSRU na Zatoce Gdańskiej?artykuł
Pokaż artykuł
Co słychać na budowie terminala gazowego FSRU na Zatoce Gdańskiej?
Powstający w Gdańsku nowy terminal gazowy FSRU (ang. Floating Storage Regasification Unit) w Zatoce Gdańskiej jest jednym ze strategicznych projektów energetycznych Polski. Celem inwestycji jest stworzenie nowej infrastruktury, która umożliwi odbiór skroplonego gazu ziemnego (ang. liquefied natural gas – LNG) dostarczanego drogą morską z różnych rejonów świata. Realizacja projektu zwiększy bezpieczeństwo energetyczne kraju oraz państw regionu Europy Środkowo-Wschodniej.
GoldenPeaks Capital nabędzie ponad 1 GW projektów solarnych w Polsceartykuł
Pokaż artykuł
GoldenPeaks Capital nabędzie ponad 1 GW projektów solarnych w Polsce
GoldenPeaks Capital, spółka specjalizująca się w budowie i eksploatacji systemów solarnych, z silnym naciskiem na Europę Wschodnią, w ciągu najbliższych 6 miesięcy przejmie ponad 1GW projektów solarnych w Polsce.
firma
Pokaż firmę
TOPSEL Sp. z o.o.
Sarbinowo, ul. Nadmorska 75
Czy taki los spotka Oxford Tower?artykuł
Pokaż artykuł
Czy taki los spotka Oxford Tower?
Temat przebudowy i rozbudowy kompleksu wielofunkcyjnego z wieżowcami Marriott i Oxford Tower wraca jak bumerang. O ostatnich planach i złożonym pozwoleniu na budowę informowaliśmy w zeszłym roku: W centrum Warszawy powstanie nowy, 240-metrowy wieżowiec? Najbardziej zaskakująca wydaje się być decyzje nadbudowy Oxford Tower. Projekt podwyższenia wieżowca rozpala wyobraźnię i ma nie tylko fanów, ale i przeciwników. Czy słusznie? Mamy dla Was bardzo ciekawy przykład.
Veolia realizuje wielką i ważną inwestycję w Poznaniuartykuł
Pokaż artykuł
Veolia realizuje wielką i ważną inwestycję w Poznaniu
Budowa dwóch nowych bloków gazowych przebiega zgodnie z harmonogramem. Stan zaawansowania prac budowlanych przekroczył 89%. Planowane przekazanie nowych bloków do eksploatacji ma nastąpić na przełomie 2024 i 2025 r. W najbliższych miesiącach rozpoczną się prace rozruchowe, przygotowujące do testów weryfikujących zgodność wszystkich parametrów instalacji. Roczna redukcja emisji dzięki inwestycji Veolia Energia Poznań wyniesie 390 tys. ton. Nowe instalacje będą produkowały rocznie 800 GWh energii elektrycznej oraz 3,5 tys. GJ energii cieplnej.
 Atomowe serce w każdym mieście: Jak małe reaktory mogą wywrócić polską energetykę do góry nogamiartykuł
Pokaż artykuł
Atomowe serce w każdym mieście: Jak małe reaktory mogą wywrócić polską energetykę do góry nogami
Małe reaktory modułowe (SMR) to innowacyjna technologia, która może zrewolucjonizować sektor energetyczny w Polsce. W obliczu rosnącego zapotrzebowania na czystą energię oraz konieczności redukcji emisji CO2, SMR-y wydają się być obiecującym rozwiązaniem. Jednak ich rozwój wiąże się z szeregiem wyzwań, które Polska musi pokonać, aby skutecznie wdrożyć tę technologię.
Warszawa: 125,4 mln zł z NFOŚiGW na budowę nowoczesnego układu odzysku ciepła ze ścieków z Przepompowni Żerańartykuł
Pokaż artykuł
Warszawa: 125,4 mln zł z NFOŚiGW na budowę nowoczesnego układu odzysku ciepła ze ścieków z Przepompowni Żerań
ORLEN Termika S.A. podpisała z Narodowym Funduszem Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej umowę na dofinansowanie budowy nowoczesnego układu odzysku ciepła ze ścieków z Przepompowni Żerań w Warszawie. Projekt, realizowany we współpracy z MPWiK, to jedno z najbardziej innowacyjnych przedsięwzięć w polskiej energetyce.
Będą wielkie inwestycje w warszawskich elektrociepłowniachartykuł
Pokaż artykuł
Będą wielkie inwestycje w warszawskich elektrociepłowniach
Elektrociepłownia Żerań, Siekierki i Pruszków oraz Ciepłownie Wola i Kawęczyn – to aktywa ciepłownicze Grupy ORLEN w aglomeracji warszawskiej, które już w 2035 r. odejdą całkowicie od spalania węgla. Podstawą dekarbonizacji tych aktywów staną się ciepło generowane z gazu i energii odnawialnej, odzyskiwanie ciepła odpadowego ze ścieków, spalin i systemów chłodzących oraz akumulatory ciepła.
REKLAMA