REKLAMA
Znaleziono 4221 wyników
Na Dolnym Śląsku za 4 miliardy złotych powstanie wielka elektrownia szczytowo-pompowa [FILMY + WIZUALIZACJE]artykuł
Pokaż artykuł
Na Dolnym Śląsku za 4 miliardy złotych powstanie wielka elektrownia szczytowo-pompowa [FILMY + WIZUALIZACJE]
PGE Polska Grupa Energetyczna i Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej podpisały umowę inwestycyjną na finansowanie budowy elektrowni szczytowo-pompowej w Młotach o planowanej mocy ok. 1050 MW. W ramach umowy NFOŚiGW obejmie 49 proc. udziałów w spółce celowej PGE Inwest 12, odpowiedzialnej za budowę ESP Młoty. PGE zachowa większościowy pakiet udziałów – 51 proc. Zawarcie umowy ma na celu zapewnienie finansowania budowy elektrowni szczytowo-pompowej w Młotach.
Farma wiatrowa Racibórz została podłączona do sieci [FILM]artykuł
Pokaż artykuł
Farma wiatrowa Racibórz została podłączona do sieci [FILM]
Farma wiatrowa Racibórz została właśnie podłączona do elektrycznej sieci dystrybucyjnej, co oznacza, że od teraz wiatraki mogą pobierać prąd. To ważny etap inwestycji, realizowanej przez VSB Energie Odnawialne Polska. Elektrownia wiatrowa na terenie gminy Pietrowice Wielkie uruchomi do końca roku produkcję zielonej energii, która zapewni prąd dla ok. 36 tysięcy gospodarstw domowych.
Polska Grupa Biogazowa rozpoczyna budowę kolejnej biogazowni artykuł
Pokaż artykuł
Polska Grupa Biogazowa rozpoczyna budowę kolejnej biogazowni
Polska Grupa Biogazowa, należąca do TotalEnergies rusza z budową swojej dwudziestej drugiej biogazowni w Polsce, która powstanie w Długoszynie w województwie lubuskim. Biogazownia Długoszyn wykorzystywać będzie najnowsze technologie, aby rocznie móc produkować 8,3 GWh energii elektrycznej i 8 GWh ciepła, co pozwoli na zasilenie 3 tysięcy polskich gospodarstw domowych.
Nowa farma fotowoltaiczna Grupy Enea pod Gorzowem Wielkopolskimartykuł
Pokaż artykuł
Nowa farma fotowoltaiczna Grupy Enea pod Gorzowem Wielkopolskim
W Lubnie w powiecie gorzowskim (woj. lubuskie) uruchomiono kolejną w Grupie Enea farmę fotowoltaiczną. Farma, składająca się z trzech niezależnych instalacji, ma łączną moc 5 MW i zbudowana jest z ponad 9 tys. paneli.
TAURON z unijnym dofinansowaniem zrealizuje duże inwestycje w Wałbrzychu i Oławieartykuł
Pokaż artykuł
TAURON z unijnym dofinansowaniem zrealizuje duże inwestycje w Wałbrzychu i Oławie
TAURON Dystrybucja zawarł umowy o dofinansowanie z Instytutem Nafty i Gazu – Państwowym Instytutem Badawczym w Krakowie. Otrzymane wsparcie pozwoli na sprawną realizację ważnych projektów inwestycyjnych, których celem jest integracja odnawialnych źródeł energii z siecią dystrybucyjną.
firma
Pokaż firmę
Hit System - Pompy Ciepła Kotły Gazowe Fotowoltaika Turbiny Wiatrowe Klimatyzacje Szczecin
Szczecin, Letnia 12
City Logistics Łódź VIIinwestycja
Pokaż inwestycję
City Logistics Łódź VII
Łódź, Lodowa
Panattoni Park Stryków IVinwestycja
Pokaż inwestycję
Panattoni Park Stryków IV
Sosnowiec-Pieńki
CTPark Warsaw Westinwestycja
Pokaż inwestycję
CTPark Warsaw West
Starowiskitki-Parcel
Osiedle Milestoneinwestycja
Pokaż inwestycję
Osiedle Milestone
Warszawa, Białołęka, Kamykowa
Gajowe Zaciszeinwestycja
Pokaż inwestycję
Gajowe Zacisze
Włosań, Królowej Polski
Apartamenty Esencja IIinwestycja
Pokaż inwestycję
Apartamenty Esencja II
Poznań, Stare Miasto, Szyperska
metraże
26 - 119 m2
W Lublinie powstanie Centralna Dyspozycja Mocy PGEartykuł
Pokaż artykuł
W Lublinie powstanie Centralna Dyspozycja Mocy PGE
PGE Dystrybucja rozpoczęła prace nad projektem budowy Centralnej Dyspozycji Mocy PGE w Lublinie. CDM to główny punkt zarządzania pracą systemu energetycznego. Inwestycja podniesie niezawodność dostaw energii elektrycznej do blisko 6 milionów odbiorców. Szacowany koszt jej realizacji wynosi ponad 34 mln zł.
Northvolt Systems zamyka produkcję w Polsce. Co dalej z wielką fabryką w Gdańsku?artykuł
Pokaż artykuł
Northvolt Systems zamyka produkcję w Polsce. Co dalej z wielką fabryką w Gdańsku?
Northvolt ogłosił dzisiaj zakończenie części działalności związanej z rozwojem i produkcją magazynów energii w Polsce i Szwecji. Oznacza to, że działalność fabryki Northvolt przy ul. Andruszkiewicza w Gdańsku, produkującej systemy magazynowania energii, nie będzie kontynuowana, a zakład zostanie przygotowany do sprzedaży.
We Włocławku powstanie pierwsza w Polsce mała modułowa elektrownia jądrowa (SMR), wykorzystujących technologię BWRX-300artykuł
Pokaż artykuł
We Włocławku powstanie pierwsza w Polsce mała modułowa elektrownia jądrowa (SMR), wykorzystujących technologię BWRX-300
Miasto Włocławek oraz Orlen Synthos Green Energy (OSGE) podpisały porozumienie określające zasady współpracy w związku z realizacją projektu budowy małych modułowych elektrowni jądrowych (SMR) wykorzystujących technologię BWRX-300. Projekt zakłada budowę do sześciu reaktorów na terenie Włocławka. Porozumienie stanowi kolejny krok w kierunku wdrożenia nowoczesnych, zeroemisyjnych źródeł energii, które zapewnią stabilne dostawy energii elektrycznej i ciepła oraz wzmocnią rozwój gospodarczy regionu.
Największe polskie firmy energetyczne potrzebują szybszych zmian prawnych dla realizacji strategii rozwojuartykuł
Pokaż artykuł
Największe polskie firmy energetyczne potrzebują szybszych zmian prawnych dla realizacji strategii rozwoju
Ambitne strategie rozwoju, opublikowane w ostatnich miesiącach przez największe polskie spółki energetyczne – Orlen, Tauron i Enea, wymagają od rządu szybszych zmian legislacyjnych, zwłaszcza w obszarze odnawialnych źródeł energii, twierdzą eksperci Baker McKenzie. Bez przyspieszenia prac legislacyjnych, spółki skarbu państwa mogą napotkać wyzwania w realizacji celów związanych z rozwojem własnych OZE i osiągnięciem neutralności klimatycznej.
OX2 oddaje do użytku dużą farmę wiatrową w woj. lubelskimartykuł
Pokaż artykuł
OX2 oddaje do użytku dużą farmę wiatrową w woj. lubelskim
Kolejna duża inwestycja OZE w województwie lubelskim, została oddana do uzytku. OX2 przekazała do eksploatacji inwestorowi Equitix Farmę Wiatrową Kraśnik o łącznej mocy 24,15 MW. W Kraśniku powstało 7 turbin wiatrowych o łącznej mocy 24,15 MW, które produkować będą rocznie ok. 79 GWh energii. Farma będzie mogła zasilić rocznie około 16 000 gospodarstw.
Blisko 190 mln zł na kolejne wielkie, zielone inwestycje w Gdańskuartykuł
Pokaż artykuł
Blisko 190 mln zł na kolejne wielkie, zielone inwestycje w Gdańsku
Miasto Gdańsk zrealizuje kolejne zielone inwestycje. Po pierwsze – budowę bioelektrociepłowni, czyli instalacji do produkcji energii elektrycznej i cieplnej z bioodpadów w zamkniętym procesie. Po drugie – realizację drugiego etapu rekultywacji kwatery składowania odpadów. Oba przedsięwzięcia pozwolą znacząco ograniczyć uciążliwości zapachowe, poprawić efektywność zagospodarowania odpadów oraz zwiększyć niezależność energetyczną zakładu. Realizacja inwestycji rozpocznie się już w 2025 roku. Będą kosztować łącznie blisko 190 mln zł.
Energetyczna rewolucja w Lubinie: gmina stawia na zieloną energię z e2Vartykuł
Pokaż artykuł
Energetyczna rewolucja w Lubinie: gmina stawia na zieloną energię z e2V
Gmina Lubin, w odpowiedzi na rosnące potrzeby ekologiczne i społeczne, rozpoczęła strategiczną współpracę z firmą Ekovoltis, czołowym dostawcą odnawialnej energii elektrycznej. W ramach tej umowy 106 GWh energii pochodzącej z odnawialnych źródeł zostanie dostarczone do infrastruktury komunalnej, w tym placówek służby zdrowia, żłobków, szkół, urzędów oraz jednostek Ochotniczej Straży Pożarnej, co zapewni mieszkańcom dostęp do niezbędnych usług życia codziennego w sposób zrównoważony dla środowiska i nowoczesny.
Budimex zrealizuje dla PSE wielką inwestycję w Pileartykuł
Pokaż artykuł
Budimex zrealizuje dla PSE wielką inwestycję w Pile
Polskie Sieci Elektroenergetyczne 22 maja 2024 r. podpisały z firmą Budimex S.A. umowę na rozbudowę i modernizację stacji elektroenergetycznej Piła Krzewina 110/220/400 kV. Wartość umowy to ponad 232 mln zł. Dzięki realizacji projektu możliwe będzie wyprowadzenie w głąb kraju mocy z morskich farm wiatrowych i elektrowni jądrowej.
REKLAMA