Pod Poznaniem zostanie wybudowany kolejny duży park magazynowo-produkcyjny. P3 Logistic Parks, deweloper i inwestor nieruchomości logistycznych w Europie, nabył grunt o powierzchni 30 ha w Dachowej, w powiecie poznańskim. Aglomeracja Poznańska to jedna z najbardziej atrakcyjnych lokalizacji logistycznych w Polsce.
Inwestor na nowo zakupionej działce zamierza wybudować park magazynowo-przemysłowy P3 Poznań III, który uzupełni dotychczasowe portfolio dewelopera w tej części Polski. Zakupiony teren umożliwi inwestorowi realizację 4 nowoczesnych hal magazynowych i przestrzeni produkcyjnych o powierzchni najmu 284 401 mkw.
Dzięki tej inwestycji może docelowo powstać od kilkuset do ponad tysiąca nowych miejsc pracy.
Grunt, który zasilił portfolio P3, znajduje się w strategicznej lokalizacji na południe od Poznania, blisko drogi dwupasmowej S11, która łączy się z autostradą A2, pomiędzy węzłami Krzesiny i Poznań Wschód. Autostrada zapewnia łączność na wschód z Warszawą oraz na zachód z Berlinem, a także dogodny dostęp do innych głównych tras komunikacyjnych, węzłów logistycznych oraz kluczowych rynków. Lokalizacja działki nabytej przez P3 jest szczególnie atrakcyjna dla dostawców usług logistycznych i branży e-commerce.
– Jesteśmy bardzo zadowoleni, że udało nam się zakupić kolejny grunt pod Poznaniem, w niedużej odległości od naszych dwóch już zabudowanych działek, w regionie, który cieszy się olbrzymim zainteresowaniem klientów. To strategiczna inwestycja, która pozwoli na rozbudowę naszego portfolio w okolicy Poznania. Dzięki temu będziemy mogli zapewnić klientom jeszcze lepsze rozwiązania logistyczne. Pozyskanie kolejnej działki w tym roku potwierdza także naszą silną pozycję na rynku oraz jest krokiem na drodze do realizacji naszego zobowiązania do ciągłego rozwoju i inwestycji w Polsce – podkreśla Bartłomiej Hofman, Managing Director P3 Logistic Parks w Polsce.

Dotychczas portfolio P3 w Aglomeracji Poznańskiej liczyło 12 hal magazynowo-produkcyjnych, w dwóch parkach o łącznej powierzchni najmu 414 145 mkw. Zakupiony teren umożliwi budowę kolejnych 4 nowoczesnych hal magazynowych i przestrzeni produkcyjnych o powierzchni najmu 284 401 mkw.
Nowe obiekty będą spełniać najwyższe standardy jakości, pozwalając klientom na optymalizację procesów logistycznych i efektywne zarządzanie łańcuchem dostaw. Magazyny będą spełniały wymogi certyfikacji BREEAM na poziomie Excellent. Przy ich realizacji użyte zostaną panele z rdzeniem PIR efektywniej izolujące od czynników zewnętrznych, a dach o wzmocnionej konstrukcji pozwoli w przyszłości na montaż paneli fotowoltaicznych. W magazynie zastosowane zostanie energooszczędne oświetlenie LED wraz z system automatycznego sterowania DALI.



![We Wrocławiu może powstać Gigafabryka AI [FILM]](https://investmap.pl/_i/image/86/86/77910_100x70.jpg)
![Co dalej z gigantyczną inwestycją w Łodzi - budową kolejowego tunelu średnicowego? [FILMY]](https://investmap.pl/_i/gallery/217/89/608473_100x70.jpg)
![Warszawa Zachodnia: największy dworzec kolejowy w Polsce oficjalnie otwarty [FILMY]](https://investmap.pl/_i/gallery/244/116/676084_100x70.jpg)
![W Warszawie powstanie czwarta linia metra. Będzie w pełni autonomiczna [FILM]](https://investmap.pl/_i/image/85/85/77909_100x70.jpg)

![Rusza największy projekt przebudowy obiektu handlowego w Polsce [WIZUALIZACJE]](https://investmap.pl/_i/gallery/7/7/687111_100x70.jpg)

![We Wrocławiu powstanie Centrum Mikro Elektroniki, Mikro Systemów i Mikro Inżynierii [WIZUALIZACJE]](https://investmap.pl/_i/image/80/80/77904_100x70.jpg)

![[Dolny Śląsk] Amerykański Hillwood wybuduje wielki park logistyczno-magazynowy pod Zgorzelcem](https://investmap.pl/_i/image/86/86/27222_100x70.jpg)

![[Aglomeracja Wrocławska] Hillwood rozbudowuje centrum logistyczne Hillwood Park Wrocław I](https://investmap.pl/_i/image/59/59/28731_100x70.jpg)
![[Wrocław] Duży krakowski deweloper wchodzi do Wrocławia. Przy Jaworskiej wybuduje kompleks biurowy](https://investmap.pl/_i/image/133/5/31109_100x70.jpg)
![[mazowieckie] Maan wynajął kolejne 1 tys. mkw. powierzchni w MLP Pruszków I](https://investmap.pl/_i/image/23/23/1559_100x70.jpg)
![[Kraków] Miasto kupuje tereny nad Zakrzówkiem](https://investmap.pl/_i/image/238/110/21742_100x70.jpg)
![[wielkopolskie/mazowieckie] Rusza budowa magazynów dla sieci Piotr i Paweł](https://investmap.pl/_i/image/159/31/31135_100x70.jpg)
![[Aglomeracja Wrocławska] Gmina Miękinia pozyskała kolejne pieniądze na uzbrojenie terenów inwestycyjnych](https://investmap.pl/_i/image/1/1/31233_100x70.jpg)
![[Aglomeracja Wrocławska] Hillwood po raz drugi inwestuje w Siechnicach](https://investmap.pl/_i/image/130/2/24450_100x70.jpg)