P3 kupuje 30 hektarów pod Poznaniem. Wybuduje wielki park magazynowo-przemysłowyMateriały prasowe

P3 kupuje 30 hektarów pod Poznaniem. Wybuduje wielki park magazynowo-przemysłowy

Orzech
Orzech
REKLAMA

Pod Poznaniem zostanie wybudowany kolejny duży park magazynowo-produkcyjny. P3 Logistic Parks, deweloper i inwestor nieruchomości logistycznych w Europie, nabył grunt o powierzchni 30 ha w Dachowej, w powiecie poznańskim. Aglomeracja Poznańska to jedna z najbardziej atrakcyjnych lokalizacji logistycznych w Polsce.

Inwestor na nowo zakupionej działce zamierza wybudować park magazynowo-przemysłowy P3 Poznań III, który uzupełni dotychczasowe portfolio dewelopera w tej części Polski. Zakupiony teren umożliwi inwestorowi realizację 4 nowoczesnych hal magazynowych i przestrzeni produkcyjnych o powierzchni najmu 284 401 mkw.

Dzięki tej inwestycji może docelowo powstać od kilkuset do ponad tysiąca nowych miejsc pracy.

Grunt, który zasilił portfolio P3, znajduje się w strategicznej lokalizacji na południe od Poznania, blisko drogi dwupasmowej S11, która łączy się z autostradą A2, pomiędzy węzłami Krzesiny i Poznań Wschód. Autostrada zapewnia łączność na wschód z Warszawą oraz na zachód z Berlinem, a także dogodny dostęp do innych głównych tras komunikacyjnych, węzłów logistycznych oraz kluczowych rynków. Lokalizacja działki nabytej przez P3 jest szczególnie atrakcyjna dla dostawców usług logistycznych i branży e-commerce.

REKLAMA

– Jesteśmy bardzo zadowoleni, że udało nam się zakupić kolejny grunt pod Poznaniem, w niedużej odległości od naszych dwóch już zabudowanych działek, w regionie, który cieszy się olbrzymim zainteresowaniem klientów. To strategiczna inwestycja, która pozwoli na rozbudowę naszego portfolio w okolicy Poznania. Dzięki temu będziemy mogli zapewnić klientom jeszcze lepsze rozwiązania logistyczne. Pozyskanie kolejnej działki w tym roku potwierdza także naszą silną pozycję na rynku oraz jest krokiem na drodze do realizacji naszego zobowiązania do ciągłego rozwoju i inwestycji w Polsce – podkreśla Bartłomiej Hofman, Managing Director P3 Logistic Parks w Polsce.

Materiały prasowe

Dotychczas portfolio P3 w Aglomeracji Poznańskiej liczyło 12 hal magazynowo-produkcyjnych, w dwóch parkach o łącznej powierzchni najmu 414 145 mkw. Zakupiony teren umożliwi budowę kolejnych 4 nowoczesnych hal magazynowych i przestrzeni produkcyjnych o powierzchni najmu 284 401 mkw.

Nowe obiekty będą spełniać najwyższe standardy jakości, pozwalając klientom na optymalizację procesów logistycznych i efektywne zarządzanie łańcuchem dostaw. Magazyny będą spełniały wymogi certyfikacji BREEAM na poziomie Excellent. Przy ich realizacji użyte zostaną panele z rdzeniem PIR efektywniej izolujące od czynników zewnętrznych, a dach o wzmocnionej konstrukcji pozwoli w przyszłości na montaż paneli fotowoltaicznych. W magazynie zastosowane zostanie energooszczędne oświetlenie LED wraz z system automatycznego sterowania DALI.

Komentarze (0)

Napisz komentarz
REKLAMA