P3 Logistic Parks zrealizuje wielką inwestycję pod Wrocławiem. Powstanie kilka tysięcy miejsc pracyP3 Logistic Parks, / zdjęcie ilustracyjne

P3 Logistic Parks zrealizuje wielką inwestycję pod Wrocławiem. Powstanie kilka tysięcy miejsc pracy

Orzech
Orzech
REKLAMA

Zapowiada się kolejna wielka inwestycja w aglomeracji wrocławskiej. Tuż pod Wrocławiem zainwestuje firma P3 Logistic Parks, należąca w 100% do singapurskiego państwowego funduszu majątkowego GIC. Dzięki inwestycji bezpośrednio i pośrednio (w tzw. "otoczeniu biznesowym") powstanie docelowo kilka tysięcy nowych miejsc pracy.

Inwestor złożył w dniu 12 sierpnia w Starostwie Powiatu Wrocławskiego wniosek o pozwolenie na budowę parku magazynowo-logistycznego z zapleczem socjalno-biurowym na działkach nr 127/3, 128/2, 129/2, 130/2, 131/2, 132/2 (Obręb 022304_4.0001) w Kątach Wrocławskich.

Przypomnijmy, spółka P3 Logistic Parks kupiła grunt o powierzchni 29 ha w Kątach Wrocławskich. Na działce planowana jest (według wcześniejszych zapowiedzi) budowa magazynów klasy A o łącznej powierzchni prawie 175 tys. mkw.

Działka położona jest bezpośrednio przy autostradzie A4, w odległości zaledwie 15 minut od Bielan Wrocławskich będących główną strefą magazynowo-przemysłową Dolnego Śląska i 35 minut od centrum Wrocławia. To druga inwestycja dewelopera w tej okolicy. Przypomnijmy, że pod koniec ubiegłego roku P3 zakupiło we Wrocławiu działkę o powierzchni 3,7 ha, położoną w pobliżu Międzynarodowego Portu Lotniczego Wrocław. P3 planuje na niej budowę magazynu o powierzchni 18 474 mkw. najmu.

– Województwo dolnośląskie należy do najbardziej uprzemysłowionych regionów w Polsce, dynamicznie rozwija się w nim branża motoryzacyjna, elektrotechniczna, elektromechaniczna, a także tworzyw sztucznych i wyrobów z metali. Już od jakiegoś czasu w naszej strategii zakładaliśmy wejście na ten rynek, kwestią czasu było dla nas znalezienie odpowiedniego gruntu – informował Bartłomiej Hofman, Managing Director P3 Logistic Parks w Polsce.

REKLAMA

– Z naszego punktu widzenia to strategiczna lokalizacja. Z jednej strony doskonale uzupełnia nasze portfolio dużych parków logistycznych w kluczowych lokalizacjach w kraju, a z drugiej pozwala zaproponować klientom, którzy chcą działać w tym regionie, najwyższą jakość naszych obiektów – dodawał.

P3 Logistic Parks, / zdjęcie ilustracyjne

O inwestorze:

P3 jest długoterminowym inwestorem, deweloperem i zarządcą nieruchomości magazynowych w Europie, będącym w 100% własnością GIC, singapurskiego państwowego funduszu majątkowego. Firma koncentruje się na zapewnieniu swoim klientom doskonałych możliwości najmu w obiektach o wysokiej jakości w kluczowych lokalizacjach na całym kontynencie. Mając na uwadze dobro swoich klientów i społeczności lokalnych, buduje zrównoważone ekologicznie magazyny, spełniające najwyższe standardy międzynarodowe.

Aktualnie firma dysponuje 6,6 mln mkw. powierzchni magazynowej klasy A. P3 ma też zabezpieczone grunty pod budowę kolejnych 1,2 mln mkw. nowoczesnej powierzchni magazynowej klasy A.

Komentarze (0)

Napisz komentarz
REKLAMA