P3 Logistic Parks z kolejną inwestycją w województwie śląskimMateriały prasowe

P3 Logistic Parks z kolejną inwestycją w województwie śląskim

Orzech
Orzech
REKLAMA

P3 Logistic Parks, inwestor i deweloper europejskich obiektów magazynowych nabył tereny inwestycyjne położone w Dębieńsku, w województwie śląskim. Na terenie o powierzchni ponad 22 ha powstaną magazyny o łącznej powierzchni ponad 110 000 mkw. To już czwarty grunt w portfolio firmy zlokalizowany na południu Polski zakupiony w ostatnich miesiącach.

Grunt, który zasilił portfolio P3 znajduje się w doskonałej lokalizacji, tuż obok autostrady A1, w odległości 25 km od największego drogowego węzła w Polsce - Sośnica, łączącego dwie autostrady transeuropejskie A1 i A4 oraz drogę krajową nr 44. Nieopodal znajdują się także główne miasta w województwie - zaledwie 20 min jazdy samochodem dzielą inwestycję od Gliwic, 25 min od Zabrza i 30 min od Katowic. Taka lokalizacja zapewni sprawną dystrybucję produktów nie tylko na terenie kraju, ale także poza nim - do Niemiec i Czech.

– Nabyte w minionym roku grunty na południu Polski zlokalizowane w Dębieńsku i Kątach Wrocławskich oraz działki miejskie w Katowicach i Wrocławiu znacząco zwiększą i uzupełnią portfolio parków logistycznych P3 w kluczowych lokalizacjach w kraju. Pozwolą także zaproponować naszym klientom, którzy chcą działać w tym regionie Polski, najwyższą jakość obiektów w pełni dostosowanych do ich wymagań – informuje Bartłomiej Hofman, Managing Director P3 Logistic Parks w Polsce.

REKLAMA

Na nowo zakupionym terenie planowana jest budowa magazynów typu big-box o łącznej powierzchni prawie 110 000 mkw. Budynki będą certyfikowane w systemie BREEAM na poziomie "Excellent". Rozpoczęcie budowy obiektów planowane jest w pierwszym kwartale 2023 roku.

W transakcji P3 Logistic Parks doradzała kancelaria act BSWW legal & tax.

Komentarze (0)

Napisz komentarz
REKLAMA