P3 Logistic Parks rozpoczyna budowę ostatniego magazynu w parku P3 PoznańMateriały prasowe

P3 Logistic Parks rozpoczyna budowę ostatniego magazynu w parku P3 Poznań

Orzech
Orzech
REKLAMA

P3 długoterminowy inwestor i deweloper europejskich obiektów magazynowych rozpoczął budowę ostatniego magazynu o powierzchni 77 630 mkw. na terenie swojego poznańskiego parku. Niemal jedna trzecia powierzchni, bo 25 507 mkw. została już wynajęta firmie logistycznej Kurier należącej do VAN group.

Obiekt zostanie wybudowany zgodnie z wymaganiami certyfikacji BREEAM na poziomie Excellent. Przy jego realizacji użyte zostaną panele z rdzeniem PIR efektywniej izolujące od czynników zewnętrznych, a dach o wzmocnionej konstrukcji pozwoli w przyszłości na montaż paneli fotowoltaicznych.

REKLAMA

W magazynie zainstalowane zostanie energooszczędne oświetlenie LED wraz z systemem automatycznego sterowania DALI, a krany z perlatorami w łazienkach uruchamiane będą na podczerwień. Budynek wyposażony zostanie także w instalacje do odzysku wody szarej i zegar astronomiczny. Zieleń zaplanowana wokół obiektu nie będzie wymagać podlewania. Na terenie inwestycji znajdą się także 2 stacje do ładowania samochodów elektrycznych oraz miejsca parkingowe dla rowerów. Generalnym wykonawcą jest firma Atlas Ward Polska z Wrocławia.

– W ciągu ostatniego roku oddaliśmy do użytku i skomercjalizowaliśmy ponad 120 tys. mkw. nowoczesnej powierzchni magazynowej w P3 Poznań. Po zakończeniu budowy ostatniego obiektu całkowita powierzchnia wszystkich magazynów wyniesie około 405 tys. mkw. i tym samym będzie to jedna z największych tego typu inwestycji w Wielkopolsce – podkreśla Magda Twarowska, head of leasing w P3 Logistic Parks.

Komentarze (0)

Napisz komentarz
REKLAMA