Największy magazyn firmy Westwing powstanie w parku P3 Poznańźródło: Materiały inwestora

Największy magazyn firmy Westwing powstanie w parku P3 Poznań

Orzech
Orzech
REKLAMA
P3, inwestor i deweloper europejskich obiektów magazynowych wybuduje dla firmy Westwing dedykowany budynek o powierzchni 82 500 mkw. w parku P3 Poznań z możliwością rozbudowy o dodatkowe 27 000 mkw. Będzie to największy jak dotąd magazyn w sieci dystrybucji firmy, który stanie się centrum doskonałości (CoE) w zakresie obsługi i wysyłki mebli na rynek europejski.

Westwing jest europejskim liderem e-commerce w zakresie inspiracji dla domu i mieszkania. Firma działa w 11 krajach europejskich i inspiruje swoich lojalnych klientów – entuzjastów aranżacji wnętrz – oferując im starannie dobrane produkty w połączeniu z bogatymi treściami. Z nowego magazynu Westwing prowadzić będzie dystrybucje wszystkich swoich mebli na rynek europejski.

Firma Westwing doda magazyn o powierzchni ok. 79 000 mkw. i ok. 3 500 mkw. powierzchni biurowo-socjalnej do zasobów nowoczesnej powierzchni magazynowej w Europie. Budynek zostanie dostosowany do wymagań, jakie stawia branża e-commerce. W ramach działalności meblarskiej w magazynie znajdzie się dział zwrotów zamówień oraz sekcja kontroli jakość produktów.
W obiekcie dostępny będzie także parking dla pracowników mieszczący 288 pojazdów oraz parking dla rowerów. Początkowo zatrudnienie znajdzie w nim ponad 200 osób, a w przyszłości nawet 1000.

Obiekt będzie miał ponadstandardową wysokość – 12 m netto, wzmocnioną posadzkę – 7,5 t/mkw. oraz podwyższone zabezpieczenia przeciwpożarowe, tj. jego odporność ogniowa wyniesie ponad 4000 Mj. Przy budowie wykorzystane zostaną m.in. panele elewacyjne z rdzeniem PIR efektywniej izolujące od czynników zewnętrznych, a na wzmocnionym dodatkowo dachu zamontowana zostanie instalacja fotowoltaiczna. Wewnątrz magazynu zaplanowano oświetlenie LED z systemem sterowania DALI, w łazienkach i części biurowo-socjalnej oświetlenie sterowane czujnikami ruchu, a także systemy oszczędzające wodę takie jak np. instalacja do odzysku wody szarej. Ponadto, magazyn certyfikowany będzie w systemie BREEAM na poziomie Excellent.

Park P3 Poznań to jeden z największych obecnie parków logistycznych w Wielkopolsce. Zlokalizowany jest w odległości 16 km od centrum Poznania i 2,4 km od drogi ekspresowej S11. Doskonała lokalizacja parku przyciąga klientów zarówno z branży e-commerce, przedsiębiorstw produkcyjnych i firmy prowadzące dystrybucję na rynki Europy Zachodniej.
REKLAMA
Źródło: materiały prasowe

Komentarze (0)

Napisz komentarz
REKLAMA