Ruszyła budowa II etapu parku magazynowego P3 Poznańźródło: Materiały inwestora

Ruszyła budowa II etapu parku magazynowego P3 Poznań

REKLAMA
Jako pierwsze wybudowane zostaną dwa budynki, które będą miały łącznie ponad 23 tys. mkw. powierzchni najmu, z której 80 proc. jest już wynajęte.
W obu nowych budynkach magazynowych swoje magazyny uruchomią klienci obecni już w innych lokalizacjach P3 w Polsce. Pierwszym jest Green Factory Logistics, firma specjalizująca się w logistyce chłodniczej, która zajmie powierzchnię 5,5 tys. mw. Na części powierzchni zajmowanej przez firmę będzie znajdować się chłodnia.
Drugi z nowych budynków o powierzchni 12,8 tys. mkw. jest w całości wynajęty. Powstaje jako cross-dock dla jednego z największych polskich operatorów logistycznych i będzie w pełni dostosowany do potrzeb klienta.
Oba obiekty budowane są zgodnie z wymogami certyfikacji BREEAM na poziomie "Very Good".
REKLAMA
Park P3 Poznań to ponad 190 tys. mkw. wynajętej powierzchni magazynowo-biurowej. W drugiej fazie inwestycji deweloper posiada pozwolenie na budowę 200 tys. mkw. 
Park P3 jest jednym z największych parków logistycznych w zachodniej części Polski. Znajduje się na południe od Poznania w miejscowości Robakowo, blisko drogi dwupasmowej nr S11 połączonej z autostradą A2. Autostrada zapewnia łączność na wschód z Warszawą oraz na zachód z Berlinem. Budowa parku rozpoczęła się w 2008 roku. W chwili obecnej Park składa się z 8 istniejących budynków i posiada możliwość rozbudowy do 12 budynków magazynowych.
Do klientów parku należą, m. in. PF Logo Express, Zaparoh, CEVA Logistics, British American Tobacco, Clipper Logistics, Colian Logistic.

Komentarze (0)

Napisz komentarz
REKLAMA