P3 Logistic Parks zainwestuje we WrocławiuMateriały prasowe

P3 Logistic Parks zainwestuje we Wrocławiu

Orzech
Orzech
P3 Wrocław City
adresWrocław, Rakietowa
inwestorP3 Warsaw IV
REKLAMA

Kolejna magazynowa inwestycja na terenie stolicy Dolnego Śląska. Tym razem swoją nową inwestycję zamierza zrealizować firma P3 Logistic Parks. We Wrocławiu, na działce o powierzchni około 4 ha, położonej w pobliżu Międzynarodowego Portu Lotniczego, powstanie obiekt magazynowy o powierzchni 18 474 metrów kwadratowych.

Działka pod inwestycję została zakupiona pod koniec 2021 roku wraz z nieruchomościami w Bydgoszczy i Łodzi. Projekty we Wrocławiu i Łodzi to typowe lokalizacje dla logistyki miejskiej.

Zapotrzebowanie na ten rodzaj obiektów wynika w dużej mierze z rosnącej popularności handlu internetowego, a co za tym idzie zmieniających się oczekiwań konsumentów, którzy zamówienia złożone on-line chcą otrzymywać jak najszybciej – następnego, czy nawet tego samego dnia. Jest to wyzwanie, przed którym stoją dziś nie tylko kurierzy i operatorzy logistyczni, ale także deweloperzy, którzy chcą zapewnić swoim klientom odpowiednie powierzchnie w atrakcyjnych lokalizacjach.

– Wszystkie działki, które nabyliśmy są doskonale zlokalizowane – w niedużej odległości i z dogodnym dojazdem do centrów miast, w tym także transportem publicznym. Jednocześnie zapewniają szybki dostęp do autostrad oraz głównych dróg ekspresowych w kraju, dzięki którym możliwa będzie sprawna dystrybucja produktów nie tylko na rynkach lokalnych, ale także poza nimi – mówi Karolina Adamczak, Senior Development Manager P3 Logistic Parks w Polsce.

27 września inwestor złożył w Urzędzie Miasta we Wrocławiu wniosek o pozwolenie na realizację inwestycji, w ramach której planowana jest budowa hali magazynowej z częściami socjalno-biurowymi, budynkiem portierni, budynkiem pompowni i zbiornikiem ppoż wraz z infrastrukturą techniczną i zagospodarowaniem terenu. Przedsięwzięcie zostanie zlokalizowane na działkach nr AR_15.2/5, AR_15.2/8, AR_15.4/4 (Obręb 026401_1.0038), przy ul. Rakietowej.

REKLAMA
GUNB
GUNB
GUNB

O inwestorze:

P3 Logistic Parks jest długoterminowym inwestorem, deweloperem i zarządcą nieruchomości magazynowych w Europie, będącym w 100% własnością GIC, singapurskiego państwowego funduszu majątkowego. Mając na uwadze dobro swoich klientów i społeczności lokalnych, budujemy zrównoważone ekologicznie magazyny, spełniające najwyższe standardy międzynarodowe.

Komentarze (0)

Napisz komentarz
REKLAMA