Firma P3 Logistic Parks zakupiła działki pod inwestycje magazynowe w Bydgoszczy, Łodzi i WrocławiuMateriały prasowe

Firma P3 Logistic Parks zakupiła działki pod inwestycje magazynowe w Bydgoszczy, Łodzi i Wrocławiu

Orzech
Orzech
REKLAMA

Firma P3 Logistic Parks pod koniec ubiegłego roku zakupiła trzy atrakcyjne działki o łącznej powierzchni 32 hektarów. Wszystkie położone są w granicach administracyjnych Bydgoszczy, Łodzi i Wrocławia.

Największa z nabytych działek o powierzchni prawie 14 ha znajduje się w Bydgoszczy, na terenie Bydgoskiego Parku Przemysłowo-Technologicznego – jednego z największych parków przemysłowo – technologicznych w Polsce. P3 zamierza wybudować na niej magazyn o powierzchni prawie 70 tys. mkw. Będzie to pierwsza inwestycja P3 w tym Bydgoszczy i w regionie.

W ramach łódzkiej inwestycji P3 zrealizuje dwa budynki o łącznej powierzchni ponad 44 tys. mkw., które będą uzupełnieniem dotychczasowej oferty dewelopera w tym mieście.

We Wrocławiu na działce o powierzchni około 4 ha, położonej w pobliżu Międzynarodowego Portu Lotniczego, powstanie obiekt o powierzchni 18,5 tys. mkw.

REKLAMA

Projekty we Wrocławiu i Łodzi to typowe lokalizacje dla logistyki miejskiej. Wszystkie transakcje zostały zawarte pod koniec 2021 roku.

– Ostatni rok był dla nas wyjątkowo udany. Podpisaliśmy umowy najmu na ponad 380 tys. mkw. powierzchni najmu. Rozpoczęliśmy budowy magazynów o łącznej powierzchni przekraczającej 150 tys. mkw. i równolegle zakończyliśmy realizację ponad 70 tys. mkw. nowych obiektów. W minionych miesiącach koncentrowaliśmy się jednak nie tylko na budowie i komercjalizacji, ale także na zabezpieczeniu atrakcyjnych gruntów pod przyszłe inwestycje, czego efektem jest powiększenie naszego banku ziemi o trzy nowe działki, na których jeszcze w tym roku planujemy rozpocząć realizację obiektów przeznaczonych pod obsługę logistyki miejskiej. Docelowo powiększą one nasze zasoby o blisko 130 tys. mkw. nowoczesnych powierzchni magazynowych – mówi Bartłomiej Hofman, Managing Director P3 Logistic Parks w Polsce.

Zapotrzebowanie na ten rodzaj obiektów wynika w dużej mierze z rosnącej popularności handlu internetowego, a co za tym idzie zmieniających się oczekiwań konsumentów, którzy zamówienia złożone on-line chcą otrzymywać jak najszybciej – następnego, czy nawet tego samego dnia. Jest to wyzwanie, przed którym stoją dziś nie tylko kurierzy i operatorzy logistyczni, ale także deweloperzy, którzy chcą zapewnić swoim klientom odpowiednie powierzchnie w atrakcyjnych lokalizacjach.

– Wszystkie działki, które nabyliśmy są doskonale zlokalizowane – w niedużej odległości i z dogodnym dojazdem do centrów miast, w tym także transportem publicznym. Jednocześnie zapewniają szybki dostęp do autostrad oraz głównych dróg ekspresowych w kraju, dzięki którym możliwa będzie sprawna dystrybucja produktów nie tylko na rynkach lokalnych, ale także poza nimi. Także w tym roku będziemy pracować nad zakupem kolejnych działek w całym kraju zarówno lokalizacji miejskich, jak i parków o zasięgu interregionalnym. Planujemy pojawić się w nowych lokalizacjach na Dolnym i Górnym Śląsku – mówi Karolina Adamczak, Senior Development Manager P3 Logistic Parks w Polsce.

Komentarze (0)

Napisz komentarz
REKLAMA