P3 Logistic Parks zainwestuje w Katowicach. Spółka kupiła działkę pod budowę parku magazynowegoMateriały prasowe

P3 Logistic Parks zainwestuje w Katowicach. Spółka kupiła działkę pod budowę parku magazynowego

Orzech
Orzech
REKLAMA

Firma P3 Logistic Parks zdecydowała się zainwestować w Katowicach. Sfinalizowała zakup trzeciej działki położonej w południowej części Polski. Zrealizuje na niej swoją pierwszą inwestycję na terenie województwa śląskiego.

Nowa inwestycja P3 Logistic Parks zlokalizowana będzie przy ulicy Lwowskiej, we wschodniej części Katowic, w pobliżu zjazdu z drogi krajowej numer 79 oraz i autostardy A4. Bliskość stacji kolejowej Katowice Szopienice Południowe oraz wielu linii autobusowych zapewni szybki i wygodny dojazd do innych części miasta (w tym centrum) oraz aglomeracji katowickiej.

Na niespełna 5 ha działce powstanie obiekt o powierzchni ponad 22,5 tys. mkw., z czego 20,3 tys. mkw. zajmie magazyn, a pozostałą część biura. Budynek będzie certyfikowany w systemie BREEAM na poziomie "Excellent".

– Górny Śląsk już od dawna był w naszych planach inwestycyjnych. Ze względu na duży potencjał gospodarczy jest to region, w którym chcemy się rozwijać. Dlatego tym bardziej jesteśmy zadowoleni, że mimo ograniczonej dostępności gruntów w Katowicach, udało nam się nabyć w tej lokalizacji atrakcyjną działkę miejską – informuje Bartłomiej Hofman, Managing Director P3 Logistic Parks w Polsce.

REKLAMA

– Jest to nieruchomość typu brownfield, która doskonale wpisuje się w naszą strategię zrównoważonego rozwoju oraz dywersyfikacji geograficznej banku ziemi. Jej dodatkowym atutem, który bez wątpienia przyspieszy cały proces inwestycyjny, jest aktualne pozwolenie na budowę – dodaje.

– Działka, którą nabyliśmy, znajduje się w kluczowej lokalizacji zarówno patrząc z perspektywy makro - całego rynku magazynowego w Polsce, jak i w skali mikro – regionu Górnego Śląska. Dzięki dobrze rozwiniętej infrastrukturze transportowej z naszej inwestycji możliwa będzie obsługa dużego rynku lokalnego, innych regionów w kraju, jak i Zachodniej oraz Środkowo-Wschodniej Europy – podkreśla Karolina Adamczak, senior development manager, P3 Logistics Parks w Polsce.

O inwestorze:

P3 Logistic Parks to długoterminowy zarządca i deweloper nieruchomości magazynowych w Europie. Prowadzi działalność w 11 krajach. Zarządza aktywami o powierzchni ponad 6,6 mln mkw. oraz bankiem ziemi 1,6 mln mkw. przeznaczonym do dalszej rozbudowy. Główna siedziba firmy znajduje się w Pradze.

Komentarze (0)

Napisz komentarz
REKLAMA