REKLAMA
Znaleziono 10000 wyników
Szwedzka sieć multimarketów Jula wraca do Kielcartykuł
Pokaż artykuł
Szwedzka sieć multimarketów Jula wraca do Kielc
Szwedzka sieć multimarketów Jula wraca do stolicy województwa świętokrzyskiego i już 6 grudnia otworzy się w CH Auchan przy ul. Radomskiej. To już 23. sklep w Polsce a czwarty otwarty w tym roku. Tym samym sieć potwierdza swój stabilny rozwój w naszym kraju.
Polskie Sieci Elektroenergetyczne planują nową, wielką inwestycję w Polsceartykuł
Pokaż artykuł
Polskie Sieci Elektroenergetyczne planują nową, wielką inwestycję w Polsce
Polskie Sieci Elektroenergetyczne (PSE) planują nową, wielką inwestycję w północnej części Polski. PSE zakończyły prace nad ustaleniem przebiegu trasy nowej linii elektroenergetycznej 400 kV łączącej stacje: Gdańsk Błonia i Olsztyn Mątki. Prawie 139-kilometrowa linia będzie przebiegać przez 15 gmin na terenie województw: pomorskiego (51,36 km) i warmińsko-mazurskiego (87,30 km). Zakończenie inwestycji planowane jest na I kwartał 2029 roku.
Operator sieci Play uruchomił w Gdańsku nowoczesne data centerartykuł
Pokaż artykuł
Operator sieci Play uruchomił w Gdańsku nowoczesne data center
Grupa 3S, należąca do spółki P4, operatora sieci Play, uruchomiła w Gdańsku nowe data center. Oddane do użytku centrum danych przy ul. Nowy Świat 40, to obiekt przejęty przez operatora w ubiegłym roku, a następnie gruntownie zmodernizowany. Wcześniej budynek był dzierżawiony przez globalnego dostawcę technologii informatycznych, który świadczył tam usługi dla jednego ze swoich międzynarodowych kontrahentów.
Garo, producent inteligentnych ładowarek do samochodów elektrycznych otworzył nową fabrykę w Szczecinieartykuł
Pokaż artykuł
Garo, producent inteligentnych ładowarek do samochodów elektrycznych otworzył nową fabrykę w Szczecinie
Garo, producent inteligentnych ładowarek do samochodów elektrycznych otworzył 5 września nowy zakład. Fabryka powstała w Szczecińskiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej.
Francuski koncern Alstom stawia na Wrocław, inwestuje i zwiększa zatrudnienieartykuł
Pokaż artykuł
Francuski koncern Alstom stawia na Wrocław, inwestuje i zwiększa zatrudnienie
Międzynarodowy koncern Alstom zrealizował wcześniejsze plany odnośnie inwestycji w stolicy Dolnego Śląska. Uruchomił w zakładzie produkcji taboru kolejowego we Wrocławiu linię spawania aluminium.
PKP PLK przygotowuje Centralną Magistralę Kolejową do prędkości 250 km/hartykuł
Pokaż artykuł
PKP PLK przygotowuje Centralną Magistralę Kolejową do prędkości 250 km/h
PKP PLK S.A. sukcesywnie przygotowuje Centralną Magistralę Kolejową do prędkości 250 km/h. Inwestycje skrócą czas przejazdu pociągiem na trasie z Warszawy w stronę Krakowa, Katowic i Wrocławia. Elementem prac jest szlifowanie szyn oraz rozjazdów, a efektem wygładzenie nierówności na powierzchni szyn, redukcja hałasu oraz zwiększenie komfortu podróży. Wartość zadania współfinansowanego ze środków Krajowego Planu Odbudowy i Zwiększania Odporności (KPO) to ponad 20 mln zł.
Należąca do Dino Polska S.A. firma Agro-Rydzyna otwiera duży zakład produkcyjny w Wielkopolsceartykuł
Pokaż artykuł
Należąca do Dino Polska S.A. firma Agro-Rydzyna otwiera duży zakład produkcyjny w Wielkopolsce
Kolejna duża inwestycja w Wielkopolsce. Firma Agro-Rydzyna, należąca do Grupy Dino Polska, zakończyła budowę nowego zakładu rozbioru mięsa wieprzowego w Jastrowiu (woj. wielkopolskie). Firma obecna na rynku od 1992 r., stanowi część Grupy Dino Polska i zaopatruje wyłącznie sieć marketów Dino w świeże mięso.
Rusza budowa nowej siedziby sądu i prokuratury w Wieliczceartykuł
Pokaż artykuł
Rusza budowa nowej siedziby sądu i prokuratury w Wieliczce
– To niezwykle ważna inwestycja z uwagi na fakt, że dostęp do wymiaru sprawiedliwości dla mieszkańców całego powiatu wielickiego będzie usprawniony. Już za dwa lata będziemy mogli się cieszyć nowoczesnym i funkcjonalnym budynkiem – powiedział Sekretarz Stanu w Ministerstwie Sprawiedliwości Michał Woś w poniedziałek, 11 września podczas uroczystości wmurowania aktu erekcyjnego pod budowę gmachu Sądu Rejonowego i Prokuratury Rejonowej w Wieliczce.
Wielka inwestycja zwiększająca dostęp do gazu ziemnego w woj. śląskim i małopolskim gotowa! [FILM]artykuł
Pokaż artykuł
Wielka inwestycja zwiększająca dostęp do gazu ziemnego w woj. śląskim i małopolskim gotowa! [FILM]
GAZ-SYSTEM zrealizował kolejną dużą, ważną inwestycję. Spółka uruchomiła 44 kilometrowy gazociąg o średnicy 700 mm, łączący miejscowości Oświęcim i Sławków. Nowa infrastruktura przesyłowa powstała w ramach programu inwestycyjnego „Coal to gas”.
Popeyes wybrał lokalizację na pierwszą restaurację w Rzeszowieartykuł
Pokaż artykuł
Popeyes wybrał lokalizację na pierwszą restaurację w Rzeszowie
Trwa ekspansja sieci amerykańskich restauracji Popeyes w Polsce. Zawita wkrótce do południowo-wschodniej części naszego kraju, do stolicy Podkarpacia. Znamy lokalizację pierwszej restauracji Popeyes w Rzeszowie. Nowa lokalizacja to element ogólnopolskiej ekspansji marki Popeyes, która tylko w 2025 roku otworzyła już 10 nowych lokali a w planach do końca roku ma otwarcia kilkunastu restauracji w nowych oraz obecnych już lokalizacjach.
Warszawa wybuduje ponad 4 tys. nowych mieszkań na wynajemartykuł
Pokaż artykuł
Warszawa wybuduje ponad 4 tys. nowych mieszkań na wynajem
W ciągu najbliższych kilku lat liczba miejskich mieszkań TBS w stolicy zwiększy się o ponad 4 tys. Powstaną nowe budynki przy ulicach: Kłobuckiej, Pomorskiej, Połczyńskiej, Targowej, Skaryszewskiej, Stalowej, Kolskiej. Szacowany koszt realizacji inwestycji to ponad 2,3 mld zł. Wszystkie budynki dostosowane zostaną do potrzeb osób z niepełnosprawnościami, będą ekologiczne i energooszczędne.
Prawie miliard strat zamiast bloku węglowego w Ostrołęceartykuł
Pokaż artykuł
Prawie miliard strat zamiast bloku węglowego w Ostrołęce
Działania zarządu spółki Elektrownia Ostrołęka związane z wycofaniem się z budowy bloku węglowego Ostrołęka C i z rozliczeniem przerwanej inwestycji były nielegalne (niezgodne z warunkami zawartego kontraktu) i niegospodarne, wynika z kontroli przeprowadzonej przez NIK. Wbrew interesowi spółki zarząd zaakceptował i pokrył roszczenia głównego wykonawcy projektu w wysokości ponad 958 mln zł netto, mimo że nie zweryfikował ani ich zasadności, ani wysokości.
Rośnie pierwszy budynek wielkiego, wielofunkcyjnego kompleksu Towarowa 22 w Warszawie [FILM+WIZUALIZACJE]artykuł
Pokaż artykuł
Rośnie pierwszy budynek wielkiego, wielofunkcyjnego kompleksu Towarowa 22 w Warszawie [FILM+WIZUALIZACJE]
U zbiegu ulic Pańskiej i Wroniej w Warszawie kończy się budowa podziemnej części pierwszego etapu wielofunkcyjnego projektu Towarowa 22. Budynek Office House, oprócz biur, oferuje powierzchnie usługowe oraz atrakcyjne tereny zieleni. To zapowiedź wspólnej inwestycji firm z Grupy Echo Investment i AFI Europe, odważnie stawiającej na innowacyjne rozwiązania w zakresie zrównoważonego rozwoju.
Rok 2022 był dobry dla rynku retail, ale wyzwań coraz więcejartykuł
Pokaż artykuł
Rok 2022 był dobry dla rynku retail, ale wyzwań coraz więcej
W jakiej kondycji jest dziś rynek centrów handlowych oraz jak wpływają na niego kolejne zewnętrzne kryzysy, z którymi musi się mierzyć? Komentuje Anna Malcharek, dyrektor zarządzająca Gemini Holding.
Duża i ważna inwestycja naukowa we Wrocławiu. Powstanie Centrum Technologii Medycznych HealthTech Synergy Hub [WIZUALIZACJE+FILM]artykuł
Pokaż artykuł
Duża i ważna inwestycja naukowa we Wrocławiu. Powstanie Centrum Technologii Medycznych HealthTech Synergy Hub [WIZUALIZACJE+FILM]
W stolicy Dolnego Śląska planowana jest nowa, wielka inwestycja naukowa. Politechnika Wrocławska rozstrzygnęła konkurs na projekt architektoniczny Centrum Technologii Medycznych HealthTech Synergy Hub (HTSH). Nowy budynek, który jest największą inwestycją Politechniki Wrocławskiej ostatnich lat, powstanie przy skrzyżowaniu ul. Smoluchowskiego i Wybrzeża Wyspiańskiego, w pobliżu Odry.
Oddane inwestycje w regionach, wieżowiec w budowie, zmiany w zarządzie i kluczowe transakcje –  Ghelamco podsumowało 2023 rokartykuł
Pokaż artykuł
Oddane inwestycje w regionach, wieżowiec w budowie, zmiany w zarządzie i kluczowe transakcje – Ghelamco podsumowało 2023 rok
Dla Ghelamco, lidera rynku nieruchomości komercyjnych w Polsce, 2023 rok był niezwykle ważny i obfitował w wiele wyzwań i sukcesów. W ubiegłym roku deweloper oddał do użytku dwa budynki biurowe w regionach: KREO w Krakowie i Craft w Katowicach, a także kontynuował budowę ultranowoczesnych i przyjaznych środowisku biurowców The Bridge i VIBE w Warszawie. Ghelamco zakończyło rok jedną z największych transakcji na polskim rynku nieruchomości w 2023 roku – sprzedażą wieży hotelowej w kompleksie The Warsaw HUB, a także skomercjalizowaniem większości powierzchni biurowej w VIBE.
Polska przyspiesza przygotowania do budowy pierwszej elektrowni jądrowej [RAPORT]artykuł
Pokaż artykuł
Polska przyspiesza przygotowania do budowy pierwszej elektrowni jądrowej [RAPORT]
W ostatnich dwóch latach Polska dokonała znaczącego postępu w przygotowaniach do uruchomienia inwestycji w energetykę jądrową, wynika z najnowszego raportu kancelarii Baker McKenzie i Polityka Insight. Eksperci wysoko ocenili stan gotowości w obszarze regulacyjnym, społecznym i politycznym. Przyspieszenia wymagają przygotowania w zakresie technologicznym, inwestycyjnym i systemowym, zwłaszcza jeśli chodzi o pozyskiwanie wykwalifikowanej kadry.
[Warszawa] CEPD Management Sp. z o.o. nowym najemcą Eurocentrum Office Complexartykuł
Pokaż artykuł
[Warszawa] CEPD Management Sp. z o.o. nowym najemcą Eurocentrum Office Complex
Grupa Capital Park podpisała z CEPD Management Sp. z o. o., spółką z Grupy Kapitałowej Pelion S.A.,...
[Warszawa] FACTORY Warszawa Annopol z pierwszym wyprzedażowym sklepem SMYK w Warszawieartykuł
Pokaż artykuł
[Warszawa] FACTORY Warszawa Annopol z pierwszym wyprzedażowym sklepem SMYK w Warszawie
Pierwszy w stolicy wyprzedażowy SMYK zostanie otwarty w FACTORY Warszawa Annopol, które powstaje na...
[lubuskie] Budowa S3 z Nowej Soli do Legnicy po 2013 rokuartykuł
Pokaż artykuł
[lubuskie] Budowa S3 z Nowej Soli do Legnicy po 2013 roku
Wrocławski oddział Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad w odpowiedzi na interwencję prezyd...
REKLAMA