Magazyn farmaceutyczny DSV – Global Transport and Logistics z certyfikatem GMPMateriał prasowy

Magazyn farmaceutyczny DSV – Global Transport and Logistics z certyfikatem GMP

Orzech
Orzech
REKLAMA

DSV – Global Transport and Logistics wzmacnia swoją pozycję w segmencie logistyki magazynowej dla sektora farmaceutycznego. Kolejna lokalizacja operatora logistycznego otrzymała nadawany przez Główny Inspektorat Farmaceutyczny certyfikat GMP. Magazyn w Urzucie (w województwie mazowieckim, w powiecie pruszkowskim, w gminie Nadarzyn) został wyposażony w najnowocześniejsze technologie i spełnienia wymogi związane ze świadczeniem specjalistycznych usług w najwyższym standardzie.

Profesjonalizm w obszarze logistyki farmaceutycznej

DSV od ponad 25 lat jest partnerem dla podmiotów z branży farmaceutycznej. Operator specjalizuje się w realizacji usług z zakresu logistyki magazynowej, hurtowni farmaceutycznej, wytwórni i dystrybutora produktów farmaceutycznych w ramach obsługi rynku polskiego, europejskiego, jak również eksportu na rynki globalne.

Naszym priorytetem jest bycie partnerem w rozwoju biznesowym naszych klientów. Dlatego z pełną uwagą śledzimy europejski i globalny rynek healthcare po to, by nasze kompetencje, infrastruktura i oferta wyprzedzały rodzące się trendy mówi Olga Miedziak, QA and Process Alignment Director w DSV.

W naszej strategii rozwoju sektor farmaceutyczny zajmuje ważne miejsce, a ten specjalistyczny magazyn w Urzucie i uzyskany właśnie certyfikat GMP to kolejny krok w jej realizacji – dodaje.

Magazyn w Urzucie – inwestycja w nowoczesną infrastrukturę

REKLAMA

Uruchomiony na przełomie kwietnia i maja 2022 roku obiekt został zaprojektowany, przez zespół specjalistów DSV ds. farmacji zgodnie z potrzebami i kryteriami klienta. Na powierzchni 4,3 tys. mkw. realizowane są działania z zakresu: hurtowni farmaceutycznej na licencji klienta; wytwórni w zakresie przepakowywania, magazynowania produktów, pakowania i konfekcjonowania; magazynu importera – na podstawie zezwolenia firmy DSV.

Połączenie tych funkcji w ramach jednego obiektu wymagało od operatora wielu innowacji w projektowaniu przyszłych procesów tak, aby zagwarantować maksymalną niezawodność operacji. Od podstaw stworzono m.in. nową koncepcję zautomatyzowanych stanowisk pracy. Potwierdzeniem zastosowania najlepszych możliwych rozwiązań w magazynie DSV w Urzucie, są liczne certyfikaty. Wśród nich należy wyróżnić ISO 9001, ISO 13485 i ISO 22000, a przede wszystkim certyfikat GMP, udzielony przez Główny Inspektorat Farmaceutyczny.

Magazyn został wyposażony w zaawansowane rozwiązania cyfrowe, które znacznie usprawniają pracę. W tej konkretnej lokalizacji będziemy, na rzecz naszego klienta, jednego z największych amerykańskich podmiotów na rynku produktów okulistycznych i higienicznych, realizować działania z zakresu hurtowni, wytwórni oraz magazynu mówi Tomasz Kuziemski, Dyrektor Regionu w DSV. – Dzięki decyzji naszego partnera o ulokowaniu jednego z globalnych centrów dystrybucji właśnie w Polsce, w Urzucie będziemy świadczyli także niestandardowe usługi w ramach logistyki magazynowej, takich jak. pakowanie, kompletacja pakietów, zestawów i innych połączeń produktów, czy konfekcjonowanie. Z Urzutu produkty będą trafiały na półki polskich i europejskich aptek, jak i na rynki pozaeuropejskie, w ramach operacji eksportowych.

Obiekty magazynowe DSV dla sektora farmaceutycznego w Polsce

Powierzchnia magazynów DSV w Polsce dedykowana klientom z branży farmaceutycznej wynosi obecnie 50 tys. mkw., zarówno hurtowni, jak i wytwórni farmaceutycznych. Wykonywane są w nich operacje wymagające realizacji działań w kontrolowanej temperaturze (2-8 st. C, 15-25 st. C, >25 st. C), czy kontrolowanej wilgotności powietrza. Podobnie jak lokalizacja w Urzucie, również lokalizacje DSV w Gdańsku i Kampinosie posiadają certyfikat GMP oraz ISO 9001, ISO 13485, ISO 22000, specjalne strefy przystosowane do składowania towarów niebezpiecznych, środków kontrolowanych, jak i środków silnie działających. Obiekty operatora logistycznego zlokalizowane w Polsce stanowią ważny element krajowej, europejskiej i globalnej architektury bezpieczeństwa łańcucha dostaw produktów farmaceutycznych.

Komentarze (0)

Napisz komentarz
REKLAMA