Amerykański producent szczepionki na COVID-19 zatrudni 250 osób w Warszawieźródło: pixabay.com

Amerykański producent szczepionki na COVID-19 zatrudni 250 osób w Warszawie

Orzech
Orzech
REKLAMA
Jeden z największych na świecie producentów szczepionki na COVID-19, amerykański koncern farmaceutyczny Moderna zatrudni w swoim warszawskim centrum usług 250 osób informuje "Puls Biznesu". Podobno istnieje duża szansa na znacznie większą inwestycję w stolicy Polski niż pierwotnie zakładano.
Jak informuje gazeta – Moderna, producent szczepionki mRNA przeciw koronawirusowi, planuje wkrótce zatrudnić w Warszawie szefa centrum usług, które otwiera w Polsce.
Już przyjmujemy pierwszych menedżerów. W czerwcu podpiszemy umowę najmu biura. W ciągu kilku lat zatrudnimy 250 osób. Będę tu częstym gościem – mówi "Pulsowi Biznesu" Dan Staner, szef Moderny na Europę.
REKLAMA
Centrum usług koncernu Moderna w Warszawie ma na początek zająć się księgowością i finansami oraz usługami z zakresu HR. Ma obsługiwać kluczowe dla całej spółki funkcje. Warszawskie centrum ma według planów przedstawicieli Moderny stać się ich głównym zagranicznym hubem i to prawdopodobnie właśnie w Polsce będzie posiadać drugie co do wielkości, po ulokowanym w USA, biuro na świecie.
Moderna, Inc. to amerykańskie przedsiębiorstwo biotechnologiczne z siedzibę na w Cambridge w stanie Massachusetts, założone w 2010 roku. Obecnie zatrudnia na świecie, głównie w USA i Kanadzie, 1700 pracowników. 
W 2020 roku w związku ze światową pandemią COVID-19 przedsiębiorstwo, przy udziale dwóch amerykańskich instytucji rządowych Narodowego Instytutu Alergii i Chorób Zakaźnych (NIAND, National Institute of Allergy and Infectious Diseases wchodzącego w skład Narodowych Instytutów Zdrowia) i biura BARDA (Biomedical Advanced Research and Development Authority wchodzącego w skład Departamentu Zdrowia i Opieki Społecznej Stanów Zjednoczonych), opracowało jedną z pierwszych zaaprobowanych szczepionek przeciw COVID-19 o nazwie mRNA-1273.

Komentarze (0)

Napisz komentarz
REKLAMA