REKLAMA
Znaleziono 10000 wyników
TAURON oddał do eksploatacji kolejną, wielką farmę wiatrowąartykuł
Pokaż artykuł
TAURON oddał do eksploatacji kolejną, wielką farmę wiatrową
TAURON oddał do eksploatacji farmę wiatrową Mierzyn, osiągając tym samym 0,5 GW mocy zainstalowanej w technologii onshore. Elektrownia, o łącznej mocy 58,5 MW, zlokalizowana jest w gminie Karlino, w województwie zachodniopomorskim. Produkcja z najnowszej elektrowni zaspokoi zapotrzebowanie na energię 68 tys. gospodarstw domowych.
TAURON ma plan dla Elektrowni Siersza. Los zakładu nie jest przesądzonyartykuł
Pokaż artykuł
TAURON ma plan dla Elektrowni Siersza. Los zakładu nie jest przesądzony
Przedłużenie rynku mocy, repowering lub komercjalizacja to plany TAURONA na utrzymanie Elektrowni Siersza. Władze spółki podkreślają, że los zakładu nie jest przesądzony.
W Warszawie powstaje największy akumulator ciepła w Unii Europejskiejartykuł
Pokaż artykuł
W Warszawie powstaje największy akumulator ciepła w Unii Europejskiej
Na terenie Elektrociepłowni Żerań w Warszawie powstaje największy akumulator ciepła w Unii Europejskiej. Inwestycja umożliwi bardziej efektywne zarządzanie produkcją i dystrybucją ciepła, dostosowując pracę systemu do zmiennego zapotrzebowania. Jest to kolejny ważny krok ORLEN Termiki w kierunku dekarbonizacji, czyli uniezależnienia się od węgla.
PGE planuje zainwestować ok.18 miliardów zł w nowoczesne technologie i inteligentne systemy ciepłowniczeartykuł
Pokaż artykuł
PGE planuje zainwestować ok.18 miliardów zł w nowoczesne technologie i inteligentne systemy ciepłownicze
Polska Grupa Energetyczna S.A. ma ambitne plany w zakresie rozwoju segmentu ciepłownictwa w Polsce. Obejmą one zarówno zmianę technologii na nisko- i zeroemisyjną, jak i modernizację i rozwój systemów ciepłowniczych. Łącznie na inwestycje w ten segment do 2035 roku Grupa PGE przeznaczy około 18 mld PLN, z czego 15 mld PLN na inwestycje w nowe instalacje produkcyjne, takie jak silniki gazowe, kotły elektrodowe, pompy ciepła, kotły wodne gazowe, akumulatory ciepła czy kotły na biomasę, a pozostałe 3 mld PLN na rozwój organiczny i nieorganiczny zintegrowanych systemów ciepłowniczych w lokalizacjach, w których znajdują się aktywa ciepłownicze PGE.
Agencja Rozwoju Przemysłu S.A. współtworzy Centralną Dolinę Wodorowąartykuł
Pokaż artykuł
Agencja Rozwoju Przemysłu S.A. współtworzy Centralną Dolinę Wodorową
17 lipca 2023 r. Agencja Rozwoju Przemysłu S.A. razem z 26 innymi podmiotami podpisała list intencyjny na rzecz utworzenia Centralnej Doliny Wodorowej im. Braci Łaszczyńskich. Dolina będzie funkcjonować na obszarze trzech województw: łódzkiego, mazowieckiego i świętokrzyskiego. Podpisaniu listu intencyjnego towarzyszyli minister Anna Moskwa i wiceminister Ireneusz Zyska.
TBS Wrocław wybuduje 301 mieszkań na wynajem w Leśnicy [WIZUALIZACJE]artykuł
Pokaż artykuł
TBS Wrocław wybuduje 301 mieszkań na wynajem w Leśnicy [WIZUALIZACJE]
To będzie największa inwestycja TBS Wrocław na przestrzeni ostatnich lat. Spółka wybuduje osiedle Le...
Central Parkinwestycja
Pokaż inwestycję
Central Park
Katowice, Mikołowska 100A
TAURON wybuduje nową, dużą farmą fotowoltaiczną na Dolnym Śląskuartykuł
Pokaż artykuł
TAURON wybuduje nową, dużą farmą fotowoltaiczną na Dolnym Śląsku
46 MW – taką łączną mocą będzie dysponowała nowa farma fotowoltaiczna, którą zamierza wybudować TAURON. Budowa rozpocznie się jeszcze w tym roku i zakończy w pierwszej połowie 2024 r. Inwestycja zlokalizowana będzie w powiecie polkowickim, w województwie dolnośląskim.
TAURON wybuduje nową, dużą farmę fotowoltaiczną na Dolnym Śląskuartykuł
Pokaż artykuł
TAURON wybuduje nową, dużą farmę fotowoltaiczną na Dolnym Śląsku
46 MW – taką łączną mocą będzie dysponowała nowa farma fotowoltaiczna, którą zamierza wybudować TAURON. Budowa rozpocznie się jeszcze w tym roku i zakończy w pierwszej połowie 2024 r. Inwestycja zlokalizowana jest w powiecie polkowickim, w województwie dolnośląskim.
Trwa wielka modernizacja jedynej podziemnej elektrowni w Polsce [FILM]artykuł
Pokaż artykuł
Trwa wielka modernizacja jedynej podziemnej elektrowni w Polsce [FILM]
Elektrownia szczytowo-pompowa Porąbka-Żar, jedyna podziemna elektrownia w Polsce, przechodzi kompleksową modernizację. Zlokalizowana we wnętrzu Góry Żar w Beskidzie Małym, odgrywa kluczową rolę w stabilizacji krajowego systemu energetycznego.
Za ponad miliard złotych trwa wielka modernizacja Elektrowni Szczytowo-Pompowej Porąbka-Żar [FILM]artykuł
Pokaż artykuł
Za ponad miliard złotych trwa wielka modernizacja Elektrowni Szczytowo-Pompowej Porąbka-Żar [FILM]
PGE realizuje kolejną wielką i ważną inwestycję. Spółka modernizuje Elektrownię Szczytowo-Pompową Porąbka-Żar – drugą co do wielkości elektrownię szczytowo-pompową w Polsce (po elektrowni Żarnowiec) i jedyną w Polsce elektrownię podziemną.
Za ponad miliard złotych trwa modernizacja Elektrowni Szczytowo-Pompowej Porąbka-Żar [FILM]artykuł
Pokaż artykuł
Za ponad miliard złotych trwa modernizacja Elektrowni Szczytowo-Pompowej Porąbka-Żar [FILM]
PGE realizuje kolejną wielką i ważną inwestycję. Spółka modernizuje Elektrownię Szczytowo-Pompową Porąbka-Żar – drugą co do wielkości elektrownię szczytowo-pompową w Polsce (po elektrowni Żarnowiec) i jedyną w Polsce elektrownię podziemną.
MLP Wrocław z nowym najemcą z branży logistycznejartykuł
Pokaż artykuł
MLP Wrocław z nowym najemcą z branży logistycznej
Operator logistyczny OL&D Poland wprowadził się do centrum logistycznego MLP Wrocław. Będzie korzystał łącznie z około 4,3 tys. mkw. nowoczesnej powierzchni. W zawartej transakcji najemcę wspierała firma BNP Paribas Real Estate Poland. Wynajęta powierzchnia znajduje się w budynku posiadającym certyfikat BREEAM New Construction Version 6.0 na poziomie Excellent.
Koreańska inwestycja z branży motoryzacyjnej z rządowym dofinansowaniemartykuł
Pokaż artykuł
Koreańska inwestycja z branży motoryzacyjnej z rządowym dofinansowaniem
Kolejna duża inwestycja z branży motoryzacyjnej (automotive) w województwie śląskim z rządowym dofinansowaniem. Otrzymała je spółka Infac Poland, spółka należąca do koreańskiej firmy Infac Corporation, która wybudowała zakład produkcji obudowy do baterii pojazdów elektrycznych w Międzyrzeczu Dolnym (powiat bielski, gmina Jasienica), na Śląsku Cieszyńskim.
Projekty jądrowe nabierają tempa. Polska wydaje się być skazana na atomartykuł
Pokaż artykuł
Projekty jądrowe nabierają tempa. Polska wydaje się być skazana na atom
W ciągu najbliższych 17 lat atom ma odpowiadać za mniej więcej jedną czwartą produkcji energii elektrycznej w Polsce. Projekty dotyczące zarówno pierwszej elektrowni jądrowej na Pomorzu, jak i drugiej w Wielkopolsce nabierają tempa, a poparcie społeczne dla tych inwestycji jest na bardzo wysokim poziomie. Zwolennicy zwiększania udziału atomu w miksie energetycznym podkreślają, że to nie tylko tania energia i bezpieczeństwo energetyczne, ale też większa niezależność. – W polskich warunkach geograficznych wydaje się, że jesteśmy skazani na atom – mówi ekspert tego rynku Adam Rajewski.
Amerykanie przenoszą produkcję do Polski. Powstaną nowe miejsca pod Krakowemartykuł
Pokaż artykuł
Amerykanie przenoszą produkcję do Polski. Powstaną nowe miejsca pod Krakowem
Jedne firmy przenoszą swoją produkcję z Polski do innych krajów, zamykają fabryki i zwalniają pracowników, a inne robią dokładnie odwrotnie. Przykładem takim jest nowa inwestycja jednej z amerykańskich firm w Niepołomicach pod Krakowem.
Symlog wynajmuje specjalny bunkier i magazyn pod Warszawąartykuł
Pokaż artykuł
Symlog wynajmuje specjalny bunkier i magazyn pod Warszawą
Firma Symlog zdecydowała się na otwarcie kolejnej lokalizacji w Polsce. Międzynarodowy spedytor wynajął 3,2 tys. mkw. powierzchni magazynowej w parku Ożarów II Logistics Center w Ożarowie Mazowieckim.
Niemiecka firma Viessmann stawia na Wrocław. Otworzyła supernowoczesne laboratorium Viessmann R&D Centerartykuł
Pokaż artykuł
Niemiecka firma Viessmann stawia na Wrocław. Otworzyła supernowoczesne laboratorium Viessmann R&D Center
Kolejna znana, międzynarodowa firma stawia na swój dalszy rozwój we Wrocławiu. Niemiecki koncern Viessmann uruchomił właśnie w stolicy Dolnego Śląska swoje pierwsze w Polsce Centrum Badań i Rozwoju. Jego siedzibą jest biurowiec DELTA, na terenie Wrocławskiego Parku Technologicznego przy ul. Duńskiej 9 na Muchoborze Małym.
Kolejne polskie firmy z Suwalskiej SSE z decyzjami o wsparciu inwestycjiartykuł
Pokaż artykuł
Kolejne polskie firmy z Suwalskiej SSE z decyzjami o wsparciu inwestycji
Suwalska Specjalna Strefa Ekonomiczna S.A. wydała dwie kolejne decyzje o wsparciu przedsiębiorcom, który już korzystali ze wsparcia w ramach Polskiej Strefy Inwestycji.
Śrubena Unia modernizuje i rozwija produkcję w fabryce w Żywcuartykuł
Pokaż artykuł
Śrubena Unia modernizuje i rozwija produkcję w fabryce w Żywcu
W latach 2023-2028, należąca do Mangata Holding S.A., firma Śrubena Unia wyda 90 mln zł na program modernizacji. Celem inwestycji jest radykalne ograniczenie kosztów energii cieplnej. Dodatkowo zostanie uruchomiona linia do śrutowania i nakładania polimeru. Park maszynowy wzbogaci się również o nowoczesne kuźniarki do produkcji nakrętek na zimno. Pierwsze z realizowanych w Żywcu inwestycji powinny zostać ukończone w pierwszej połowie 2024 r.
REKLAMA