REKLAMA
Znaleziono 10000 wyników
Wrocław: Co z remontem zabytkowego mostu Osobowickiego? Magistrat ma problem z wyłonieniem wykonawcy projektuartykuł
Pokaż artykuł
Wrocław: Co z remontem zabytkowego mostu Osobowickiego? Magistrat ma problem z wyłonieniem wykonawcy projektu
Najpierw najtańsza oferta wyniosła prawie 2,5 miliona złotych, teraz niespełna milion mniej. Wciąż j...
[Poznań] Galeria Poznań Plaza przeprowadzi odświeżenie wnętrzartykuł
Pokaż artykuł
[Poznań] Galeria Poznań Plaza przeprowadzi odświeżenie wnętrz
Wnętrza galerii Poznań Plaza, należącej do grupy Klépierre, w najbliższych miesiącach zostaną odświe...
Dolny Śląsk: Ruszył nabór wniosków na dotacje dla zabytkówartykuł
Pokaż artykuł
Dolny Śląsk: Ruszył nabór wniosków na dotacje dla zabytków
Zabytki od lat stanowią dumę i znak rozpoznawczy Dolnego Śląska. Zarząd Województwa Dolnośląskiego p...
Gmina Malczyce – patrzeć w stronę ekologiiartykuł
Pokaż artykuł
Gmina Malczyce – patrzeć w stronę ekologii
Działania proekologiczne, zarówno na szczeblu gminnym, jak i indywidualnym to klucz do poprawy życia...
Markowska 13 (TBS)inwestycja
Pokaż inwestycję
Markowska 13 (TBS)
Warszawa, Markowska 13
Ważą się losy tramwaju na Ołtaszyn. Mieszkańcy oceniają wariantyartykuł
Pokaż artykuł
Ważą się losy tramwaju na Ołtaszyn. Mieszkańcy oceniają warianty
Zakończyły się warsztaty z udziałem specjalistów i przedstawicieli magistratu, a mieszkańcy z inicja...
Nie 5, a aż 13! Koleje Dolnośląskie zwiększają zamówienie na Elfy 2 z Pesy [WIZUALIZACJE]artykuł
Pokaż artykuł
Nie 5, a aż 13! Koleje Dolnośląskie zwiększają zamówienie na Elfy 2 z Pesy [WIZUALIZACJE]
Jak nieoficjalnie dowiedział się portal rynek-kolejowy.pl, zarząd Kolei Dolnośląskich S.A. po połudn...
[Wrocław] Podwale 69inwestycja
Pokaż inwestycję
[Wrocław] Podwale 69
Wrocław, Stare Miasto
inwestycja
Pokaż inwestycję
Henryka Pobożnego 1
Wrocław, Henryka Pobożnego 1
inwestycja
Pokaż inwestycję
Walecznych 4
Wrocław, Walecznych 4
inwestycja
Pokaż inwestycję
Norwida 18
Wrocław, Norwida 18
inwestycja
Pokaż inwestycję
Wiadukt tramwajowy WOŚP
Bydgoszcz, Aleja Jana Pawła II
Ośrodek wsparcia dla osób w kryzysie bezdomności przy ul. Popielskiego 8inwestycja
Pokaż inwestycję
Ośrodek wsparcia dla osób w kryzysie bezdomności przy ul. Popielskiego 8
Wrocław, Leona Popielskiego 8
Autostrady w Polsce – aktualny stan realizacjiartykuł
Pokaż artykuł
Autostrady w Polsce – aktualny stan realizacji
Obecnie kierowcy mają do dyspozycji 5115,6 km dróg szybkiego ruchu, w tym 1849,2 km autostrad, przy czym docelowa sieć dróg klasy A ma wydłużyć się do około 2100 km. W budowie jest 101 km autostrady A2 na wschód od Mińska Mazowieckiego do Białej Podlaskiej, a w trakcie uzyskiwania ZRID kolejne 32 km do granicy Polski. Przygotowywana jest rozbudowa odcinków autostrad A1, A2 i A4. Szukamy też możliwych wariantów przebiegu dla nowej A50 pod Warszawą.
ORLEN do 2030 roku zainwestuje dodatkowo 6 mld zł w Zakłady Azotowe Anwil we Włocławku artykuł
Pokaż artykuł
ORLEN do 2030 roku zainwestuje dodatkowo 6 mld zł w Zakłady Azotowe Anwil we Włocławku
ANWIL z Grupy ORLEN finalizuje budowę trzeciej linii do produkcji nawozów azotowych, która ograniczy import produktów nawozowych i wzmocni bezpieczeństwo żywnościowe Polski. Będzie to możliwe w efekcie zwiększenia o 50 proc. mocy wytwórczych nawozów i poszerzenia oferty produktowej Spółki. To największy w historii ANWILU i całego regionu projekt inwestycyjny, zarówno pod względem finansowym, jak i uzyskanych mocy produkcyjnych. Instalacja we Włocławku wpisuje się również w strategiczne założenia Grupy ORLEN w obszarze neutralności emisyjnej. Zastosowane nowoczesne rozwiązanie umożliwi niemal całkowitą redukcję emisji gazów cieplarnianych przy produkcji nawozów.
Pociągi znów pojadą z Poznania przez Grodzisk Wielkopolski do Wolsztyna [ZDJĘCIA]artykuł
Pokaż artykuł
Pociągi znów pojadą z Poznania przez Grodzisk Wielkopolski do Wolsztyna [ZDJĘCIA]
Między Poznaniem a Wolsztynem już od najbliższej niedzieli (12 marca) znów pojadą pociągi. PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. zakończyły zasadnicze prace na odcinku Drzymałowo – Wolsztyn. Dla podróżnych przygotowano wygodne perony. Sprawne przejazdy zapewni wymieniony tor i nowoczesne urządzenia sterownia. Zakończenie całej inwestycji za ok. 108 mln zł z wielkopolskiego RPO planowane jest w II poł. br.
To już pewne. Pociągi wrócą po wielu latach na Dworzec Świebodzki we Wrocławiuartykuł
Pokaż artykuł
To już pewne. Pociągi wrócą po wielu latach na Dworzec Świebodzki we Wrocławiu
Dzięki dofinansowaniu z programu Kolej Plus na wrocławski dworzec Świebodzki po ponad 30 latach wrócą pasażerskie połączenia kolejowe. Dziś podczas konferencji prasowej w obecności Marszałka Województwa Dolnośląskiego Cezarego Przybylskiego, Andrzeja Bittela – Sekretarza Stanu, pełnomocnika rządu ds. przeciwdziałania wykluczeniu komunikacyjnemu oraz przedstawicieli samorządu Wrocławia i Środy Śląskiej zainaugurowano realizację dolnośląskich projektów dofinansowanych w ramach Programu Kolej Plus.
Nowe pociągi Elf 2 w barwach Kolei Dolnośląskich wyruszą na trasę z Wrocławia do Jelcza-Laskowicartykuł
Pokaż artykuł
Nowe pociągi Elf 2 w barwach Kolei Dolnośląskich wyruszą na trasę z Wrocławia do Jelcza-Laskowic
Bardzo dobre informacje dla mieszkańców Wrocławia i aglomeracji wrocławskiej. Koleje Dolnośląskie odebrały dwa pierwsze pociągi Elf 2, które będą kursować na linii z Wrocławia Głównego przez Dobrzykowice do Jelcza-Laskowic. To pierwsza linia, która została włączona w sieć Dolnośląskiej Kolei Aglomeracyjnej.
Willa "Patria" w podwarszawskim Józefowie wpisana na listę zabytków artykuł
Pokaż artykuł
Willa "Patria" w podwarszawskim Józefowie wpisana na listę zabytków
Prof. Jakub Lewicki, Mazowiecki Wojewódzki Konserwator Zabytków wpisał do rejestru zabytków nieruchomych województwa mazowieckiego budynek willi „Patria” przy ul. Sosnowej 29 w Józefowie w powiecie otwockim.
PepsiCo z kolejną wielką inwestycją pod Wrocławiem [FILM]artykuł
Pokaż artykuł
PepsiCo z kolejną wielką inwestycją pod Wrocławiem [FILM]
Kolejna wielka inwestycja amerykańskiego koncernu PepciCo pod Wrocławiem. Obok swojego najnowocześniejszego i najbardziej zaawansowanego zakładu produkcyjnego w Unii Europejskiej, zlokalizowanego w woj. dolnośląskim, w Świętem (gmina Środa Śląska), firma uruchomiła największą farmę fotowoltaiczną w Polsce o mocy 3,5 MWp. Jest to część tegorocznej inwestycji o wartości 22 mln złotych w rozwój własnych odnawialnych źródeł energii.
REKLAMA