Przy Legnickiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej trwa budowa nowego przystanku kolejowego Legnickie PoleLegnicka Specjalna Strefa Ekonomiczna

Przy Legnickiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej trwa budowa nowego przystanku kolejowego Legnickie Pole

Orzech
Orzech
REKLAMA

Nowy przystanek ułatwi dojazdy koleją do Legnickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej. Inwestycja na trasie Legnica – Jawor między Nową Wsią Legnicką a Przybyłowicami jest realizowana w ramach "Rządowego Programu budowy lub modernizacji przystanków kolejowych na lata 2021-2025". PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. podpisały umowę z wykonawcą na budowę przystanku.

Nowy przystanek wstępnie określony jako Legnickie Pole powstaje między przystankami Nowa Wieś Legnicka i Przybyłowice na linii Legnica – Jawor – Jaworzyna Śląska (nr 137). Przystanek zwiększy możliwości komunikacji w rejonie Legnicy. Pracownicy firm w Specjalnej Strefy Ekonomicznej zyskają atrakcyjną ofertę dojazdów koleją do pracy. Lokalizację ustalono przy drodze gminnej ze strefy w kierunku ul. Jaworzyńskiej w Legnicy. Będzie też wykonany przejazd kolejowo-drogowy z rogatkami i sygnalizacją świetlną.

– Program Przystankowy odpowiada na potrzeby mieszkańców. Kolej zwiększa dostępność komunikacyjną w miastach i na trasach wykorzystywanych w codziennych podróżach do pracy i szkoły oraz w wyjazdach okazjonalnych. Przystanek Legnickie Pole, podobnie jak inne nowe i przebudowane przystanki, uwzględnia dostępność dla osób o ograniczonych możliwościach poruszania się – powiedział Ireneusz Merchel, prezes Zarządu PKP Polskich Linii Kolejowych S.A.

REKLAMA
Legnicka Specjalna Strefa Ekonomiczna

Na przystanku przewidziano dwustumetrowy peron z dojściem uwzględniającym potrzeby osób o ograniczonych możliwościach poruszania się. Będzie oświetlenie oraz wiaty. Przystanek będzie czytelnie oznakowany.

Wartość zadania to blisko 3 mln zł netto. Z nowego przystanku pasażerowie będą mogli skorzystać w drugiej połowie 2023 roku. Wykonawcą inwestycji jest INFRAKOL Sp. z o.o. Sp. k.

Komentarze (0)

Napisz komentarz
REKLAMA