REKLAMA
Znaleziono 10000 wyników
Budowa 2 Linii  i rozbudowę  Metra Warszawa Płocka || inwestycja
Pokaż inwestycję
Budowa 2 Linii i rozbudowę Metra Warszawa Płocka ||
Warszawa, Wola, Płocka 9
[Warszawa] Apartamenty "Pańska"inwestycja
Pokaż inwestycję
[Warszawa] Apartamenty "Pańska"
Warszawa, Wola
[Jarosław] A4, Jarosław węzeł Wierzbna (bez węzła) - Radymno (z węzłem)inwestycja
Pokaż inwestycję
[Jarosław] A4, Jarosław węzeł Wierzbna (bez węzła) - Radymno (z węzłem)
Radymno
[Kraków] Domy jednorodzinne, ul. Stawowainwestycja
Pokaż inwestycję
[Kraków] Domy jednorodzinne, ul. Stawowa
Kraków, Krowodrza
Villa de Charmeinwestycja
Pokaż inwestycję
Villa de Charme
Warszawa, Bemowo, Szeligowska 25a
inwestycja
Pokaż inwestycję
Siłownia zewnętrzna z zestawem street workout, ul. Przedwiośnie/Starodębowa
Wrocław, Psie Pole, Przedwiośnie
Kameralne Sołtysowiceinwestycja
Pokaż inwestycję
Kameralne Sołtysowice
Wrocław, Psie Pole, Sołtysowicka 57a
Ścieżka spacerowo - rekreacyjna wzdłuż rzeki Skoryniinwestycja
Pokaż inwestycję
Ścieżka spacerowo - rekreacyjna wzdłuż rzeki Skoryni
Twardogóra
Lelewela 9inwestycja
Pokaż inwestycję
Lelewela 9
Wrocław, Stare Miasto, Lelewela 9
Prywatny akademik przy ul. Mielczarskiego 20inwestycja
Pokaż inwestycję
Prywatny akademik przy ul. Mielczarskiego 20
Łódź, Mielczarskiego 20
Chętnych na biura w Polsce nie brakuje, ale wynajem jest coraz droższy [RAPORT]artykuł
Pokaż artykuł
Chętnych na biura w Polsce nie brakuje, ale wynajem jest coraz droższy [RAPORT]
Skala realizowanych w Polsce inwestycji biurowych jest dziś znacznie mniejsza niż w poprzednich latach, a zapotrzebowanie na powierzchnie wciąż duże.
Politechnika Białostocka otworzyła pierwszy w Polsce Campus 5G Network - Open RAN Labartykuł
Pokaż artykuł
Politechnika Białostocka otworzyła pierwszy w Polsce Campus 5G Network - Open RAN Lab
Sieć w modelu otwartym uruchomiona na częstotliwościach lokalnych to unikalna wartość pierwszego w Polsce Campus 5G Network – Open RAN Lab, czyli laboratorium pozwalającego na zdobywanie studentom Politechniki Białostockiej kompetencji w zakresie budowania i obsługi takich sieci na całym świecie – zgodnie z najnowszymi trendami.
Polska firma Polmlek będzie produkować tzw. "różowe złoto"artykuł
Pokaż artykuł
Polska firma Polmlek będzie produkować tzw. "różowe złoto"
W Polsce, w województwie warmińsko-mazurskim, produkowane będzie tzw. "różowe złoto". W Lidzbarku Warmińskim, gdzie znajduje się nowoczesna fabryka i Centrum Badawcze polskiej Grupy Polmlek, ma być produkowana laktoferyna, białko, które wspiera odporność, pomaga w walce ze stanami zapalnymi, działa przeciwwirusowo i przeciwzapalnie. Nazywane jest właśnie potocznie "różowym złotem". Polmlek jest pionierem sekwencjonowania i frakcjonowania białek.
Województwo dolnośląskie i lubuskie ma Zachodni Klaster Elektromobilnościartykuł
Pokaż artykuł
Województwo dolnośląskie i lubuskie ma Zachodni Klaster Elektromobilności
Czołowe firmy z branży elektromobilności, nowych technologii i Legnicka Strefa tworzą Zachodni Klaster Elektromobilności. Nowe konsorcjum, Zachodni Klaster Elektromobilności, powołała Legnicka Specjalna Strefa Ekonomiczna wspólnie z 11 partnerami: strefami ekonomicznymi, organizacjami oraz najważniejszymi firmami z branży elektromobilności i nowych technologii: Polską Izbą Rozwoju Elektromobilności, Ekoenergetyką Polska, Royal Bees Recycling, E-Mobility Work Hub, SEHON Innovative Lackieranlagen GmbH i Innovation AG. List intencyjny został właśnie podpisany w Centrum Konferencyjnym LSSE w Legnicy.
Izera na solidnych fundamentach: kamienie milowe projektu, największe wyzwania i szanseartykuł
Pokaż artykuł
Izera na solidnych fundamentach: kamienie milowe projektu, największe wyzwania i szanse
Rok po rozpoczęciu współpracy w ramach partnerstwa technologicznego z Geely – globalnym liderem w zakresie elektromobilności – spółka ElectroMobility Poland (EMP) podsumowała efekty prac nad projektem Izera.
[Wrocław] Biurowiec "Perydot"inwestycja
Pokaż inwestycję
[Wrocław] Biurowiec "Perydot"
Wrocław, Krzyki
Ponad 130 mln zł wsparcia z Unii Europejskiej na rewitalizację EC Szombierki [FILMY]artykuł
Pokaż artykuł
Ponad 130 mln zł wsparcia z Unii Europejskiej na rewitalizację EC Szombierki [FILMY]
Elektrociepłownia Szombierki w Bytomiu to jedno z najważniejszych dzieł przemysłowej architektury XX wieku w Europie. Zaprojektowana przez berlińskich architektów Georga i Emila Zillmannów — autorów m.in. osiedla Nikiszowiec — przez dekady stanowiła fundament śląskiej energetyki i symbol technicznej potęgi regionu. Po zakończeniu jej eksploatacji w 2011 roku obiekt popadł w stan stopniowej degradacji. Kiedy wydawało się, że nic nie da zrobić, a obiekt zamieni się w gruzowisko, wiekowe konstrukcie zostaną zniszczone i wyprzedane na złom, pojawił się doświadczony w ratowaniu zabytków inwestor Grupa Arche.
PepsiCo otworzyło w województwie dolnośląskim nową fabrykę za ponad miliard złotych [FILM]artykuł
Pokaż artykuł
PepsiCo otworzyło w województwie dolnośląskim nową fabrykę za ponad miliard złotych [FILM]
PepsiCo otworzyło w Świętem k. Środy Śląskiej w województwie dolnośląskim piąty zakład produkcyjny w Polsce. Inwestycja o wartości ponad 1 mld zł przyczyni się do rozszerzenia asortymentu oraz zwiększenia skali produkcji skierowanej docelowo na 20 rynków europejskich. Jest to najbardziej zrównoważony środowiskowo, zaawansowany technologicznie i innowacyjny obiekt PepsiCo w Unii Europejskiej. To największa inwestycja w dotychczasowej historii Legnickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej.
Rozpoczyna się budowa pierwszego w Polsce komputera kwantowego opartego na pułapkach jonowych artykuł
Pokaż artykuł
Rozpoczyna się budowa pierwszego w Polsce komputera kwantowego opartego na pułapkach jonowych
W piątek 2 sierpnia br. wiceminister cyfryzacji Dariusz Standerski spotkał się w Poznaniu z dyrektorem EURO HPC Andersem Jensenem. Spotkanie było poświęcone realizacji strategicznych planów budowy największego komputera kwantowego opartego na pułapkach jonowych w Europie. Podczas spotkania poruszone zostały kwestie rozbudowania lokalnego ekosystemu kwantowego, w zakresie nauczania i budowania kwantowych kompetencji w Polsce, oraz kluczowe kamienie milowe projektu. Budowa komputera rozpocznie się w przyszłym tygodniu, a w połowie 2025 roku zostanie on oddany do użytku. To będzie pierwszego tego typu urządzenie w Europie w ramach HPC Joint Undertaking.
Władysław Grochowski otworzył 24. hotel Arche Metalowiec w Muszynie [ZDJĘCIA]artykuł
Pokaż artykuł
Władysław Grochowski otworzył 24. hotel Arche Metalowiec w Muszynie [ZDJĘCIA]
Znany hotelarz i prezes Arche Władysław Grochowski otworzył właśnie kolejny unikatowy hotel. Po wielkim sukcesie zrewitalizowanego dawnego “Sanatorium Milicyjnego” w Nałęczowie — największego hotelu w woj. lubelskim, kolejna zapomniana perła z czasów PRL odzyskała swój blask. Jest to położony w całorocznym górskim kurorcie uzdrowiskowym 24. z kolei obiekt sieci Arche — Metalowiec w Muszynie. Dysponujący nowoczesnymi przestrzeniami konferencyjnymi 373 pokojowy obiekt, będzie jednym z największych w województwie małopolskim i największym w Muszynie. Łączne koszty inwestycji Grupy Arche wyniosły blisko 150 mln zł, a zatrudnienie znajdzie tam docelowo około 200 osób.
REKLAMA