REKLAMA
Znaleziono 10000 wyników
Łódzka Manufaktura stawia na zieloną energię – rusza inwestycja warta 3 miliony złotychartykuł
Pokaż artykuł
Łódzka Manufaktura stawia na zieloną energię – rusza inwestycja warta 3 miliony złotych
Dynamiczne zmiany na rynku energetycznym to wyzwanie nie tylko na najbliższe miesiące, ale wręcz lata. Rosnące ceny energii, nowe regulacje prawne na rzecz ochrony środowiska, a do tego kryzys gospodarczy – wszystkie te czynniki powodują, że tzw. "zielona energia" zyskuje coraz więcej zwolenników, także wśród zarządców centrów handlowych.
W Polsce powiększy się luka mieszkaniowa [RAPORT]artykuł
Pokaż artykuł
W Polsce powiększy się luka mieszkaniowa [RAPORT]
Raport "Fundamenty przyszłości" prognozuje, co za pięć lat czeka rynek deweloperski. Opracowanie to stanowi wynik analiz blisko stu ekspertów, którzy ocenili, że wiodącymi trendami będą m.in. wzrost znaczenia budownictwa modułowego, automatyzacji mieszkaniowej oraz inwestycje efektywne energetycznie.
Ponad 2 miliardy finansowania dla polskich przedsiębiorców w ramach programu InvestEUartykuł
Pokaż artykuł
Ponad 2 miliardy finansowania dla polskich przedsiębiorców w ramach programu InvestEU
PKO Leasing podpisał z Europejskim Funduszem Inwestycyjnym jeden z największych unijnych kontraktów InvestEU – głównego programu wspierania MŚP w Unii Europejskiej. Projekt PKO Leasing dostarczy ponad 2 miliardy finansowania polskim przedsiębiorcom.
Polska firma SaMASZ zainwestowała ponad 60 mln zł w rozbudowę fabryki pod Białymstokiemartykuł
Pokaż artykuł
Polska firma SaMASZ zainwestowała ponad 60 mln zł w rozbudowę fabryki pod Białymstokiem
Z początkiem lipca polska firma SaMASZ otworzyła nową halę magazynowo-laserową o powierzchni 4 tys. mkw. Inwestycja kosztowała 11 mln zł, zaś nowoczesne wyposażenie służące automatyzacji procesów obróbki stali – 51 mln zł. Równolegle ze zwiększaniem mocy produkcyjnych w SaMASZ trwa transformacja cyfrowa.
Zachodniopomorskie europejskim mini-hubem dla e-commerce?artykuł
Pokaż artykuł
Zachodniopomorskie europejskim mini-hubem dla e-commerce?
Już ponad 1 mln mkw. istniejących zasobów magazynowych Pomorza Zachodniego jest przeznaczonych do obsługi operacji e-commerce – czytamy w raporcie międzynarodowej firmy doradczej Cushman & Wakefield "Na fali biznesu logistyczno-magazynowego w zachodniopomorskim".
Zielona energia i lokalne korzyści – farma fotowoltaiczna duńskiej firmy Better Energy otwarta pod Nidzicąartykuł
Pokaż artykuł
Zielona energia i lokalne korzyści – farma fotowoltaiczna duńskiej firmy Better Energy otwarta pod Nidzicą
14 czerwca br. pod Nidzicą odbyło się uroczyste otwarcie farmy fotowoltaicznej o mocy 74 MW, której wykonawcą oraz właścicielem jest Better Energy. Firma jest liderem w wytwarzaniu zielonej energii oraz jednym z najszybciej rozwijających się producentów energii odnawialnej w Europie Północnej. W wydarzeniu udział wzięli m.in. ambasador Królestwa Danii w Polsce, przedstawiciele Ministerstwa Klimatu i Środowiska, Urzędu Marszałkowskiego Województwa Warmińsko-Mazurskiego, władz gminnych Nidzicy oraz liczni goście.
Kolejna zagraniczna sieć sklepów debiutuje na polskim rynkuartykuł
Pokaż artykuł
Kolejna zagraniczna sieć sklepów debiutuje na polskim rynku
Kolejna zagraniczna sieć sklepów debiutuje na polskim rynku. Wywodząca się z Hiszpanii marka akcesoriów technologicznych z impetem wchodzi do Polski, właśnie otworzyła swój pierwszy salon w Gdańsku. Tylko na ten rok zapowiedziano kilkadziesiąt kolejnych otwarć w największych miastach Polski.
DL Invest Group podsumowuje pierwszy kwartał 2024 rokuartykuł
Pokaż artykuł
DL Invest Group podsumowuje pierwszy kwartał 2024 roku
38 umów najmu o łącznej wartości rocznego czynszu blisko 12 mln zł, uzyskanie pozwolenia na budowę III i IV etapu inwestycji magazynowej DL Invest Park Psary o łącznej powierzchni wynajmowanej ponad 122 000 mkw. oraz rozpoczęcie budowy kolejnej hali magazynowej w podwarszawskim projekcie DL Invest Park Teresin dla najemcy, który podpisał umowę najmu dotyczącą 13 000 mkw. to wybrane sukcesy firmy DL Invest Group, jednej z najszybciej rozwijających się polskich grup inwestorskich i deweloperskich.
Oto Park Koszalin – największy w regionie park handlowy otwartyartykuł
Pokaż artykuł
Oto Park Koszalin – największy w regionie park handlowy otwarty
Największy i najnowocześniejszy park handlowy w regionie Koszalina jest otwarty. W OTO Park znajduje się supermarket Lidl, największy w regionie hipermarket budowlany Leroy Merlin, jedyny w regionie pełnowymiarowy salon meblowy sieci Agata oraz 30 sklepów popularnych i cenionych przez klientów marek.
BNP Paribas zostaje na dłużej w biurowcu PRIMEartykuł
Pokaż artykuł
BNP Paribas zostaje na dłużej w biurowcu PRIME
W zarządzanym przez fundusz HIH Invest Real Estate warszawskim biurowcu PRIME, umowy najmu przedłużyło łącznie pięć spółek z grupy BNP Paribas. Obiekt przechodzi modernizację, której efektem będą nie tylko nowe wnętrza, ale także wprowadzenie najnowszych rozwiązań technologicznych i ekologicznych.
Wrocławski rynek biurowy: Stabilność w obliczu wyzwań [RAPORT]artykuł
Pokaż artykuł
Wrocławski rynek biurowy: Stabilność w obliczu wyzwań [RAPORT]
Savills, firma doradcza na rynku nieruchomości, opublikowała najnowszy raport dotyczący rynku biurowego we Wrocławiu za pierwszą połowę 2024 roku. Raport przedstawia kluczowe dane i trendy kształtujące lokalny rynek biurowy, wskazując na m.in.: stabilność, mimo wyzwań związanych z malejącym popytem i wzrostem współczynnika pustostanów.
W Warszawie powstanie nowy, ponad 100-metrowy wieżowiec [WIZUALIZACJE]artykuł
Pokaż artykuł
W Warszawie powstanie nowy, ponad 100-metrowy wieżowiec [WIZUALIZACJE]
Grupa PHN, właściciel biurowca INTRACO przy ul. Stawki 2 w Warszawie, ogłasza decyzję o rozbiórce istniejącego budynku. To początek nowego etapu – przygotowań do realizacji nowoczesnego, energooszczędnego i przyjaznego środowisku wieżowca, który w nowej formie będzie kontynuował rozpoznawalną obecność INTRACO w tej części miasta, z poszanowaniem historii miejsca.
Wmurowanie kamienia węgielnego w City Point Okęcieartykuł
Pokaż artykuł
Wmurowanie kamienia węgielnego w City Point Okęcie
Podczas uroczystej ceremonii wmurowania kamienia węgielnego w City Point Okęcie symbolicznie zainaugurowano budowę jednej z najbardziej innowacyjnych inwestycji magazynowych na mapie logistyki miejskiej. W trakcie wydarzenia poznaliśmy także najemcę całego obiektu - firmę Welcome Airport Services. Inwestycja realizowana przez Peakside Capital Advisors wspólnie z Partners Group wyróżnia się zastosowaniem nowoczesnych technologii w zakresie efektywności energetycznej, gospodarki wodnej oraz ekologicznego budownictwa. Zakończenie budowy planowane jest na III kw. 2025 roku.
Kolejna duża inwestycja zagraniczna w woj. opolskimartykuł
Pokaż artykuł
Kolejna duża inwestycja zagraniczna w woj. opolskim
Kolejna duża, globalna firma zdecydowała się zainwestować w województwie opolskim. Tym razem w powiecie strzeleckim, w miejscowości Leśnica. Belgijska firma Unilin Insulation wybuduje w niej swój dziewiąty zakład produkcyjny w Europie. Koszt inwestycji wyniesie 40 milionów euro. Inwestycja powstanie na działce o powierzchni 12,3 hektara.
Koreańczycy inwestują ponad pół miliarda złotych w Zabrzuartykuł
Pokaż artykuł
Koreańczycy inwestują ponad pół miliarda złotych w Zabrzu
Kolejna wielka transakcja na rynku nieruchomości komercyjnych w Polsce. Tym razem na południu Polski, w województwie śląskim. LemonTree sprzedał dwa budynki I etapu Booster Zabrze funduszowi Vestas Investment Management Europe. Transakcja o wartości ponad 120 mln euro, wsparta kapitałem koreańskim, obejmuje ok. 50 tys. mkw. GLA i zapowiada zakup drugiego etapu w 2026 r.
ORLEN Termika z rekordowym dofinansowaniem na największy w Europie system odzysku ciepła w Elektrociepłowni Żerańartykuł
Pokaż artykuł
ORLEN Termika z rekordowym dofinansowaniem na największy w Europie system odzysku ciepła w Elektrociepłowni Żerań
ORLEN Termika S.A. podpisała umowę z Bankiem Gospodarstwa Krajowego na dofinansowanie budowy układów kondensacji spalin z pompami ciepła w Elektrociepłowni Żerań w Warszawie. Pożyczka do kwoty 762,5 mln zł pochodzi ze środków Krajowego Planu Odbudowy i Zwiększania Odporności (KPO). Realizacja inwestycji stanowi kamień milowy w drodze do transformacji energetycznej Warszawy.
Globalny lider usług doradczych i audytorskich EY GDS stawia na Katowice! artykuł
Pokaż artykuł
Globalny lider usług doradczych i audytorskich EY GDS stawia na Katowice!
Kolejna znana, wielka globalna firma stawia na Katowice! Decyzja o uruchomieniu nowego centrum w tym mieście, to wyraz zaufania EY GDS do potencjału gospodarczego regionu i jego dynamicznej transformacji w kierunku nowoczesnych usług biznesowych. Organizacja podkreśla, że Śląsk jest wciąż ważnym ośrodkiem sektora nowoczesnych usług dla biznesu (BSS) w Polsce.
Coraz bliżej otwarcia nowej krytej pływalni w Poznaniu [ZDJĘCIA]artykuł
Pokaż artykuł
Coraz bliżej otwarcia nowej krytej pływalni w Poznaniu [ZDJĘCIA]
Budynek, który powstał w miejscu dawnej pływalni Olimpia przy ul. Taborowej wkrótce będzie dostępny dla miłośników wodnych aktywności. W głównej hali oraz na zewnątrz trwają prace porządkowe. Dodatkowo zadanie zostało rozszerzone o budowę saunarium z niezależnym wejściem.
Mlekpol inwestuje w zakłady produkcyjne w Kolnie i Zambrowie artykuł
Pokaż artykuł
Mlekpol inwestuje w zakłady produkcyjne w Kolnie i Zambrowie
Spółdzielnia Mleczarska Mlekpol, jeden z największych producentów mleczarskich w Europie, konsekwentnie inwestuje w rozwój infrastruktury środowiskowej. W lipcu i sierpniu br. Spółdzielnia zawarła z firmą SEEN Technologie umowy na opracowanie kompleksowej dokumentacji projektowej i środowiskowej dla nowoczesnych oczyszczalni ścieków w zakładach produkcyjnych w Kolnie i Zambrowie. Realizacja tych przedsięwzięć stanowi istotny etap w procesie dalszej modernizacji zakładów, zwiększenia ich samowystarczalności oraz zapewnienia pełnej zgodności z obowiązującymi standardami środowiskowymi.
Strategiczna inwestycja: Kanał Śląski połączy Odrę z Wisłąartykuł
Pokaż artykuł
Strategiczna inwestycja: Kanał Śląski połączy Odrę z Wisłą
Kanał Śląski, planowana droga wodna łącząca Odrę z Wisłą, może stać się jednym z najważniejszych projektów infrastrukturalnych w Polsce. Inwestycja o długości ok. 93–95 km przebiegać ma przez Rybnicki Okręg Węglowy, Kuźnię Raciborską, Żory, Tychy, Bieruń i Oświęcim, tworząc nowy impuls rozwojowy dla Śląska i Małopolski. Projekt, który sięga korzeniami lat 40. XX wieku, wraca jako element transeuropejskiego korytarza transportowego północ–południe.
REKLAMA