REKLAMA
Znaleziono 10000 wyników
Wielkie inwestycje w dekarbonizację Elektrociepłowni Gdyńskiejartykuł
Pokaż artykuł
Wielkie inwestycje w dekarbonizację Elektrociepłowni Gdyńskiej
PGE Energia Ciepła, z Grupy PGE, kontynuuje w gdyńskiej elektrociepłowni proces odchodzenia od węgla i przejścia na paliwo niskoemisyjne, czyli gaz. W miejscu najstarszego budynku produkcyjnego elektrociepłowni, w którym pracowały kotły mazutowe z lat siedemdziesiątych, wybudowana została nowoczesna Kotłownia Rezerwowo-Szczytowa nr 2 z trzema kotłami wodnymi – olejowo-gazowymi, o mocy 30 MW każdy.
Powstanie zbiornik Kamieniec Ząbkowicki - kluczowa inwestycja przeciwpowodziowa na Dolnym Śląskuartykuł
Pokaż artykuł
Powstanie zbiornik Kamieniec Ząbkowicki - kluczowa inwestycja przeciwpowodziowa na Dolnym Śląsku
Wody Polskie zleciły opracowanie dokumentacji projektowej dla zbiornika Kamieniec Ząbkowicki, który zapewni ochronę przeciwpowodziową gminie Kamieniec Ząbkowicki i kolejno wszystkim większym miejscowościom oraz gminom położonym nad Nysą Kłodzką. Poinformowali o tym na wspólnej konferencji prasowej minister infrastruktury Dariusz Klimczak oraz minister spraw wewnętrznych i administracji Marcin Kierwiński, a także wiceministrowie infrastruktury Przemysław Koperski oraz spraw wewnętrznych i administracji Magdalena Roguska.
Nawet 2000 nowych miejsc pracy we Wrocławiu! Szwedzka Aira otworzyła wielką fabrykę pomp ciepłaartykuł
Pokaż artykuł
Nawet 2000 nowych miejsc pracy we Wrocławiu! Szwedzka Aira otworzyła wielką fabrykę pomp ciepła
Kolejna wielka, zagraniczna inwestycja w stolicy Dolnego Śląska. W środę, 26 czerwca firma Aira, będąca częścią szwedzkiego koncernu Vargas, oficjalnie rozpoczęła działalność swojej nowej, wielkiej fabryki pomp ciepła we Wrocławiu.
Warszawa: Ekologiczne parkingi P+R na Młocinach i Wilanowskiejartykuł
Pokaż artykuł
Warszawa: Ekologiczne parkingi P+R na Młocinach i Wilanowskiej
Ostatnia kondygnacja parkingu P+R Metro Młociny zostanie przebudowana. Będzie nowa posadzka, panele fotowoltaiczne, pompa ciepła i magazyn energii. W ramach podpisanej właśnie umowy wymienione zostanie również całe oświetlenie węzła na energooszczędne. A na Wilanowskiej – zielona ściana.
W Polsce produkowana będzie amunicja artyleryjska 155mm. Kluczowa umowa podpisanaartykuł
Pokaż artykuł
W Polsce produkowana będzie amunicja artyleryjska 155mm. Kluczowa umowa podpisana
Porozumienie (ang. Memorandum of Understanding – MoU) obejmuje rozwój i produkcję amunicji 155 mm dla polskich armatohaubic Krab i K9, a także szeroką gamę amunicji przeznaczoną dla sił sojuszniczych w Europie Środkowej i Wschodniej oraz w ramach NATO.
W dawnej fabryce Rafako w Raciborzu produkowane będą specjalistyczne pojazdy ciężarowe Jelcz dla wojskaartykuł
Pokaż artykuł
W dawnej fabryce Rafako w Raciborzu produkowane będą specjalistyczne pojazdy ciężarowe Jelcz dla wojska
W siedzibie RFK Sp. z o.o. w Raciborzu odbyła się 30 lwietnia uroczystość podpisania dokumentów, które wyznaczają nowy kierunek dla poprzemysłowych aktywów regionu. Zwieńczeniem wielomiesięcznych prac konsorcjum firm przy aktywnym udziale Agencji Rozwoju Przemysłu S.A. było oficjalne zawarcie listu intencyjnego dotyczącego połączenia Jelcz Sp. z o.o. i RFK Sp. z o.o. oraz porozumienia w sprawie dzierżawy Zorganizowanej Części Przedsiębiorstwa Rafako S.A. w upadłości pomiędzy Jelcz Sp. z o.o. a syndykiem masy upadłości.
Ogłoszono przetarg na budowę odcinka drogi ekspresowej S11 pomiędzy Kępnem i Olesnemartykuł
Pokaż artykuł
Ogłoszono przetarg na budowę odcinka drogi ekspresowej S11 pomiędzy Kępnem i Olesnem
Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad (GDDKiA) rozpoczyna kolejny etap prac w procesie realizacji drogi ekspresowej S11 o długości prawie 46 km pomiędzy oddanymi już do ruchu obwodnicami Kępna i Olesna. Do publikacji w Dzienniku Urzędowym Unii Europejskiej trafiła dokumentacja przetargowa na realizację odcinka przebiegającego przez teren trzech województw – wielkopolskiego, łódzkiego oraz opolskiego.
We Wrocławiu powstanie największa w Polsce instalacja do pozyskiwania energii ze ściekówartykuł
Pokaż artykuł
We Wrocławiu powstanie największa w Polsce instalacja do pozyskiwania energii ze ścieków
We Wrocławiu powstanie największa w Polsce instalacja do pozyskiwania energii ze ścieków. Po uruchomieniu w 2024 roku będzie stanowić pierwszy element nowoczesnego systemu ciepłowniczego we Wrocławiu dostarczając do 5 proc. rocznego zapotrzebowania klientów ciepła sieciowego w mieście. Koszt inwestycji wraz z przyłączem to 82 mln złotych. Projekt realizuje Fortum we współpracy z Miejskim Przedsiębiorstwem Wodociągów i Kanalizacji we Wrocławiu.
Bioceltix otworzy we Wrocławiu fabrykę biologicznych leków weterynaryjnychartykuł
Pokaż artykuł
Bioceltix otworzy we Wrocławiu fabrykę biologicznych leków weterynaryjnych
Kolejna nowa inwestycja w stolicy Dolnego Śląska. Polska firma Bioceltix S.A. otworzy we Wrocławiu fabrykę biologicznych leków weterynaryjnych. Wrocławska spółka wynajęła powierzchnię od Ideal Idea w City Park Wrocław III przy ulicy Brzezińskiego, w pobliżu lotniska.
W elektrociepłowni Żerań powstanie największy w Polsce akumulator ciepłaartykuł
Pokaż artykuł
W elektrociepłowni Żerań powstanie największy w Polsce akumulator ciepła
PGNiG TERMIKA S.A. podpisała umowę na budowę akumulatora ciepła na terenie warszawskiej Elektrociepłowni Żerań. W ramach umowy powstanie także pompownia wody sieciowej oraz infrastruktura towarzysząca. Wykonawcą inwestycji w trybie „zaprojektuj i zbuduj” będzie Inżynieria Rzeszów S.A. z siedzibą w Rzeszowie w konsorcjum z Energy Solution sp. z o.o. z siedzibą w Tarnowie. Na oddanie obiektu firmy mają trzy lata od daty podpisania umowy. Wartość inwestycji to 112,5 mln PLN.
Budowa bramy wjazdowej na teren Kancelarii Sejmu od ul. Górnośląskiejinwestycja
Pokaż inwestycję
Budowa bramy wjazdowej na teren Kancelarii Sejmu od ul. Górnośląskiej
Warszawa, Śródmieście, ul. Górnośląska
[Katowice] Katowicki rynek mieszkań deweloperskichartykuł
Pokaż artykuł
[Katowice] Katowicki rynek mieszkań deweloperskich
Na koniec III kw. 2012 r. na katowickim rynku pierwotnym oferta mieszkaniowa koncentrowała się w 24...
[Katowice] Staromiejska 13ainwestycja
Pokaż inwestycję
[Katowice] Staromiejska 13a
Katowice
[Wrocław] Limity cen „Rodziny na swoim” niższe, ale niewieleartykuł
Pokaż artykuł
[Wrocław] Limity cen „Rodziny na swoim” niższe, ale niewiele
Od pierwszego października w programie „Rodzina na swoim” obowiązują nowe limity cen za metr kwadrat...
[Polska] Dzielnice z największą i najmniejszą ofertą deweloperskich mieszkańartykuł
Pokaż artykuł
[Polska] Dzielnice z największą i najmniejszą ofertą deweloperskich mieszkań
W każdym mieście są dzielnice, w których wybór mieszkań z rynku pierwotnego jest ogromny. Są również...
[Opole] Rockcastle Global Real Estate nowym właścicielem Solaris Center w Opoluartykuł
Pokaż artykuł
[Opole] Rockcastle Global Real Estate nowym właścicielem Solaris Center w Opolu
Rockcastle Global Real Estate, spółka aktywna na globalnym rynku nieruchomości, inwestująca w między...
[Wrocław] We Wrocławiu zakończyły się Dni Dewelopera 2015. Podczas konferencji branżowi eksperci dyskutowali o kierunkach rozwoju polskich miast w najbliższych latach.artykuł
Pokaż artykuł
[Wrocław] We Wrocławiu zakończyły się Dni Dewelopera 2015. Podczas konferencji branżowi eksperci dyskutowali o kierunkach rozwoju polskich miast w najbliższych latach.
Dni Dewelopera to jedno z najważniejszych wydarzeń poświęconych rynkowi nieruchomości w kraju. W teg...
Firma Oponiarska Dębica SA zwiększy zatrudnienieartykuł
Pokaż artykuł
Firma Oponiarska Dębica SA zwiększy zatrudnienie
Bardzo dobra informacja dla mieszkańców Dębicy w województwie podkarpackim. Obchodząca w tym roku 85-lecie istnienia Firma Oponiarska Dębica SA rozpoczęła rekrutację nowych pracowników do swojej fabryki zlokalizowanej w tym blisko 43-tysięcznym mieście w południowo-wschodniej części Polski.
Rusza budowa kolejnego odcinka S19 w województwie podlaskimartykuł
Pokaż artykuł
Rusza budowa kolejnego odcinka S19 w województwie podlaskim
Wojewoda Podlaski wydał decyzję o zezwoleniu na realizację inwestycji drogowej (ZRID) dla drogi ekspresowej S19 na odcinku Deniski - Haćki. Jeszcze w tym tygodniu Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad (GDDKiA) przekaże wykonawcy teren budowy, co będzie oznaczało rozpoczęcie robót budowalnych.
Legwan 4x4 będzie bardziej polski. Rosomak S.A. rozszerza współpracę z KIA i wzmacnia potencjał obronny krajuartykuł
Pokaż artykuł
Legwan 4x4 będzie bardziej polski. Rosomak S.A. rozszerza współpracę z KIA i wzmacnia potencjał obronny kraju
Firma Rosomak S.A. (wchodząca w skład Polskiej Grupy Zbrojeniowej S.A.) z Siemianowic Śląskich podpisała kluczowe aneksy z południowokoreańską KIA Corporation, otwierając drogę do polonizacji i rozszerzenia produkcji pojazdów Legwan 4x4. Umowa zakłada dostosowanie konstrukcji do potrzeb Sił Zbrojnych RP oraz rozwój krajowych zdolności technologicznych, co znacząco zwiększy potencjał eksportowy polskiego przemysłu obronnego.
REKLAMA