REKLAMA
Znaleziono 10000 wyników
Kończy się budowa nowego mostu kolejowego nad Wisłą w Krakowie [ZDJĘCIA]artykuł
Pokaż artykuł
Kończy się budowa nowego mostu kolejowego nad Wisłą w Krakowie [ZDJĘCIA]
Kończy się budowa nowego mostu kolejowego nad Wisłą w Krakowie. Prócz pasażerów pociągów skorzystają z niego również piesi i rowerzyści. To ostatnia z trzech przepraw budowanych przez PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. w stolicy Małopolski. W czerwcu dzięki nowym obiektom uruchomione będą dodatkowe tory w centrum miasta. Projekt zwiększy możliwości kolei regionalnej i dalekobieżnej. Inwestycja za przeszło 1,2 mld zł jest współfinansowana ze środków Unii Europejskiej w ramach Instrumentu CEF "Łącząc Europę".
Nowe skrzydło szpitala Bielańskiego w Warszawie z prawem do użytkowaniaartykuł
Pokaż artykuł
Nowe skrzydło szpitala Bielańskiego w Warszawie z prawem do użytkowania
W grudniu ubiegłego roku zakończyły się wymagane prawem procedury odbiorów, a obecnie trwa wyposażanie nowej części Szpitala Bielańskiego. Wszystko po to, aby placówka jak najszybciej rozpoczęła przenosiny oddziałów i uruchomiła działalność medyczną w dobudowanym skrzydle.
Podatek dla funduszy PRS może spowodować wzrost cen mieszkań w Polsceartykuł
Pokaż artykuł
Podatek dla funduszy PRS może spowodować wzrost cen mieszkań w Polsce
Planowane przez rząd wprowadzenie podatku od hurtowego zakupu mieszkań może obniżyć atrakcyjność inwestycyjną tego segmentu rynku nieruchomości, a w dłuższej perspektywie doprowadzić do ponownego wzrostu cen mieszkań w Polsce, uważają prawnicy międzynarodowej kancelarii prawnej DLA Piper.
TAURON wybuduje nową, dużą farmę fotowoltaiczną na Dolnym Śląskuartykuł
Pokaż artykuł
TAURON wybuduje nową, dużą farmę fotowoltaiczną na Dolnym Śląsku
46 MW – taką łączną mocą będzie dysponowała nowa farma fotowoltaiczna, którą zamierza wybudować TAURON. Budowa rozpocznie się jeszcze w tym roku i zakończy w pierwszej połowie 2024 r. Inwestycja zlokalizowana jest w powiecie polkowickim, w województwie dolnośląskim.
Koreańska firma ANP Enertech zainwestuje blisko 150 mln zł w Skarbimierzu artykuł
Pokaż artykuł
Koreańska firma ANP Enertech zainwestuje blisko 150 mln zł w Skarbimierzu
ANP Enertech, koreański producent komponentów do baterii litowo-jonowych zainwestuje blisko 150 mln zł w Skarbimierzu (powiat brzeski, woj. opolskie). Zakład spółki powstanie na terenie Wałbrzyskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej "INVEST-PARK" (WSSE). Projekt inwestycyjny od początku obsługiwała Polska Agencja Inwestycji i Handlu (PAIH). To już 69 koreańska inwestycja wsparta przez PAIH i druga zlokalizowana w Skarbimierzu.
Turecka firma zbuduje w Stargardzie fabrykę soli niklu i kobaltu wykorzystywanych do produkcji baterii do aut elektrycznychartykuł
Pokaż artykuł
Turecka firma zbuduje w Stargardzie fabrykę soli niklu i kobaltu wykorzystywanych do produkcji baterii do aut elektrycznych
Turecka firma z sektora chemicznego wchodzi do Polski. Ege Kimya utworzy w Parku Przemysłowym Nowoczesnych Technologii w Stargardzie zakład produkujący sole niklu oraz kobaltu będące kluczowymi surowcami do produkcji baterii do pojazdów elektrycznych (EV). Podczas procesu inwestycyjnego inwestorzy otrzymali pełne wsparcie ze strony PAIH. Inwestycja w Polsce będzie pierwszym zakładem produkcyjnym firmy zlokalizowanym poza Turcją.
Nadchodzi rok ostrożnych inwestycjiartykuł
Pokaż artykuł
Nadchodzi rok ostrożnych inwestycji
Biorąc pod uwagę nastroje i obecną aktywność inwestycyjną wydawać by się mogło, że recesja na globalnych rynkach dopiero się rozwija. Wyraźne spowolnienie w sektorze transakcji inwestycyjnych widać już od połowy roku. Złożyło się na to kilka czynników, m.in. wzrost stóp procentowych, niepewność związana z sytuacją geopolityczną, w tym konflikt w Ukrainie, czy rozgrywki na linii USA-Tajwan-Chiny, a także niestabilność rządów i ekonomii w Wielkiej Brytanii oraz problemy ekonomiczne Chin – pisze w komentarzu Michał Ćwikliński, Principal, Managing Director, Poland w Avison Young.
W kilku warszawskich dzielnicach powstaną nowe mieszkania komunalne artykuł
Pokaż artykuł
W kilku warszawskich dzielnicach powstaną nowe mieszkania komunalne
Nowe mieszkania komunalne powstaną w kilku warszawskich dzielnicach. Miasto podpisało umowę na budowę domu w Rembertowie. Projektowane są inwestycje na Białołęce i we Włochach, kończy się przebudowa budynku na Powiślu.
Kolejny udany rok dla Krakowskiego Parku Technologicznego. Firmy zainwestują ponad 1,6 miliarda złotychartykuł
Pokaż artykuł
Kolejny udany rok dla Krakowskiego Parku Technologicznego. Firmy zainwestują ponad 1,6 miliarda złotych
1 669 505 200 zł nakładów inwestycyjnych, 376 nowych miejsc pracy, 47 decyzji o wsparciu to bilans tegorocznych inwestycji w ramach Polskiej Strefy Inwestycji zarządzanej przez Krakowski Park Technologiczny (Małopolska i powiat jędrzejowski).
Polska firma Prymat rozbudowała fabrykę przypraw w Jastrzębiu-Zdroju [FILM + ZDJĘCIA]artykuł
Pokaż artykuł
Polska firma Prymat rozbudowała fabrykę przypraw w Jastrzębiu-Zdroju [FILM + ZDJĘCIA]
Dla firmy Prymat Sp. z o.o. Generalny Wykonawca Unibep S.A. rozbudował zakład produkujący przyprawy w Jastrzębiu-Zdroju. W ramach prowadzonych prac powstała hala magazynowa z częścią socjalno-biurową wraz z niezbędną infrastrukturą towarzyszącą. W obiekcie zastosowano elementy prefabrykowane.
TAURON posadził 200 tysięcy drzew na Górnym i Dolnym Śląsku oraz w Małopolsceartykuł
Pokaż artykuł
TAURON posadził 200 tysięcy drzew na Górnym i Dolnym Śląsku oraz w Małopolsce
Ponad 30 hektarów obszarów leśnych obsadził TAURON wraz z Lasami Państwowymi blisko 200 tysiącami drzew na Górnym i Dolnym Śląsku oraz w Małopolsce. We wspólnej akcji posadzono drzewa, które mogą pochłaniać rocznie nawet blisko 1400 ton CO2 i tym samym zrównoważyć emisję 400-tysięcznego miasta.
Wielka inwestycja Polskiej Grupy Zbrojeniowej pod Wrocławiem. Powstanie Dolnośląskie Centrum Produkcyjno-Serwisowe [WIZUALIZACJE]artykuł
Pokaż artykuł
Wielka inwestycja Polskiej Grupy Zbrojeniowej pod Wrocławiem. Powstanie Dolnośląskie Centrum Produkcyjno-Serwisowe [WIZUALIZACJE]
Kolejna wielka inwestycja w Aglomeracji Wrocławskiej. Tym razem w podwrocławskiej gminie Czernica. Swoją nową, wielką inwestycję zrealizuje tam Polska Grupa Zbrojeniowa S.A. (PGZ S.A.).
Bezkolizyjne przejazdy poprawią bezpieczeństwo podróżnych i kierowców w Krakowieartykuł
Pokaż artykuł
Bezkolizyjne przejazdy poprawią bezpieczeństwo podróżnych i kierowców w Krakowie
PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. podpisały z Gminą Miejską Kraków listy intencyjne w sprawie współpracy przy budowie bezkolizyjnych skrzyżowań dróg z torami na ul. Kąpielowej i Blokowej. Partnerzy zamierzają współdziałać w przygotowaniu niezbędnej dokumentacji i realizacji tych inwestycji w ramach projektu „Poprawa bezpieczeństwa na skrzyżowaniach kolejowo-drogowych w tym ich przebudowa na skrzyżowania dwupoziomowe”.
Linia otwocka: ważne prace przed uruchomieniem jazdy po 4 torachartykuł
Pokaż artykuł
Linia otwocka: ważne prace przed uruchomieniem jazdy po 4 torach
Od 2 grudnia wykonawca prac na linii otwockiej rozpocznie budowę połączenia torów linii 7 i 506. To kluczowe zadanie, które umożliwi sprawne przejazdy po czterech torach od grudniowej korekty. Zaplanowane prace wymagają zmian w organizacji ruchu pociągów. PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. realizują projekt o wartości 422 mln zł netto. Projekt współfinansowany jest ze środków unijnych POIiŚ.
Ponad 309 mln zł dofinansowania na wielki Hub gamingowo-technologiczny w Katowicach [WIZUALIZACJE] artykuł
Pokaż artykuł
Ponad 309 mln zł dofinansowania na wielki Hub gamingowo-technologiczny w Katowicach [WIZUALIZACJE]
Katowicki Hub gamingowo-technologiczny wybrany do dofinansowania! Ponad 309 mln zł dofinansowania przyznano w ramach działania Innowacyjna infrastruktura wspierająca gospodarkę programu Fundusze Europejskie dla Śląskiego 2021-2027. Powstanie Hub-u zostało ujęte w wykazie operacji o znaczeniu strategicznym planowanych do realizacji w ramach programu.
Ulica Legionów w Łodzi zmienia się na naszych oczach! Remonty kamienic i ulicy wrą [ZDJĘCIA]artykuł
Pokaż artykuł
Ulica Legionów w Łodzi zmienia się na naszych oczach! Remonty kamienic i ulicy wrą [ZDJĘCIA]
Trwa wielka przebudowa ul. Legionów. Jak postępują prace, w których kamienicach kończą się remonty i jak będzie wyglądać ulica po zakończonej inwestycji?
Stacja kolejowa w Olkuszu będzie dostępniejsza i komfortowaartykuł
Pokaż artykuł
Stacja kolejowa w Olkuszu będzie dostępniejsza i komfortowa
Nowe perony, przejście pod torami z windą na stacji Olkusz zapewnią lepszy poziom obsługi podróżnych i ułatwią komunikację. PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. podpisały umowę za blisko 110 mln zł netto na wykonanie robót dla przebudowy olkuskiej stacji kolejowej. Finansowanie zapewniono ze środków budżetu państwa.
Ponad 100 tys. drzew przybyło w Łodzi w 2023 r.! Gdzie się pojawiły? [ZDJĘCIA] artykuł
Pokaż artykuł
Ponad 100 tys. drzew przybyło w Łodzi w 2023 r.! Gdzie się pojawiły? [ZDJĘCIA]
W kończącym się powoli 2023 r. udało się, zgodnie z zapowiedziami, posadzić w Łodzi ponad 100 tysięcy drzew. Dzięki temu powstały nowe tereny leśne, w tym parki, pojawiły się kolejne drzewa w arteriach drogowych, uzupełniono też ubytki powstałe w wyniku wichur.
ORLEN: terminal przeładunkowy CO2 z unijnym dofinansowaniemartykuł
Pokaż artykuł
ORLEN: terminal przeładunkowy CO2 z unijnym dofinansowaniem
Morski terminal przeładunkowy dwutlenku węgla – wspólne przedsięwzięcie ORLEN, Lafarge Cement S.A. i Air Liquide Polska – uzyskał grant Komisji Europejskiej na przygotowanie dokumentacji projektowej inwestycji oraz studiów wykonalności łańcucha dostaw. Budowa terminala przyczyni się do realizacji strategicznych celów koncernu w zakresie ograniczania emisji własnych CO2. Umożliwi także świadczenie usług związanych z zarządzaniem dwutlenkiem węgla na rzecz firm, dla których wychwytywanie i sekwestracja CO2 jest jedyną dostępną technologią umożliwiającą redukuję emisji. W latach 2027-2030 ORLEN będzie dysponować potencjałem zagospodarowania lub sekwestracji 3 mln ton CO2 rocznie.
PKEE: obniżone ceny energii elektrycznej do połowy 2024 r.artykuł
Pokaż artykuł
PKEE: obniżone ceny energii elektrycznej do połowy 2024 r.
Zamrożone ceny energii elektrycznej będą obowiązywały do końca czerwca przyszłego roku. Prezydent RP podpisał ustawę przedłużającą ochronę przed wzrostem cen prądu, obejmującą gospodarstwa domowe, samorządy oraz małe i średnie przedsiębiorstwa. Jednocześnie prezes Urzędu Regulacji Energetyki ogłosił taryfy cen prądu stosowane w 2024 r. przez największych sprzedawców energii wobec gospodarstw domowych.
REKLAMA