REKLAMA
Znaleziono 10000 wyników
Na Dolnym Śląsku powstanie jeden z największych magazynów energii w Polsce artykuł
Pokaż artykuł
Na Dolnym Śląsku powstanie jeden z największych magazynów energii w Polsce
Green Capital podpisał kontrakt na budowę wielkoskalowego magazynu energii elektrycznej (BESS) o mocy 80 MW i pojemności 320 MWh w Lwówku Śląskim na Dolnym Śląsku. Generalnym wykonawcą jest Electrum, polska firma specjalizująca się w realizacji i długoterminowym utrzymaniu projektów w sektorze zielonej transformacji. Uruchomienie instalacji planowane jest na trzeci kwartał 2027 roku.
Deweloperzy mieszkaniowi z marżą netto na poziomie 17,1% w 2025 rokuartykuł
Pokaż artykuł
Deweloperzy mieszkaniowi z marżą netto na poziomie 17,1% w 2025 roku
Większość deweloperskich spółek mieszkaniowych notowanych na GPW opublikowała już wyniki finansowe za 2025 rok. Z analizy raportów wynika, że średnia marża netto największych firm z sektora wyniosła 17,1 proc. To poziom zbliżony do średniej z ostatniej dekady oraz zgodny z oczekiwaniami banków finansujących inwestycje mieszkaniowe.
Decyzja wojewody uruchamia kluczową inwestycję dla bezpieczeństwa lotów z Kraków Airportartykuł
Pokaż artykuł
Decyzja wojewody uruchamia kluczową inwestycję dla bezpieczeństwa lotów z Kraków Airport
Wojewoda małopolski Krzysztof Jan Klęczar wydał decyzję umożliwiającą wymianę urządzenia ILS/DME na lotnisku Kraków Airport. Nowy system, wspomagający lądowanie samolotów przy ograniczonej widzialności, ma rozpocząć działalność operacyjną 1 października tego roku.
Japoński gigant otworzył zakład na Opolszczyźnie. Rusza z produkcją dla elektromobilnościartykuł
Pokaż artykuł
Japoński gigant otworzył zakład na Opolszczyźnie. Rusza z produkcją dla elektromobilności
Kolejna inwestycja zagraniczna w województwie opolskim, w południowo-wschodniej części Polski. 13 maja w Skarbimierzu pod Brzegiem, na terenie podstrefy Wałbrzyskiej SSE INVEST‑PARK, oficjalnie otwarto nowy zakład Polska‑Mit Steel Sp. z o.o., należący do japońskiego koncernu Mitsui & Co.
Nowe miejsca pracy. Fabryka polskiej firmy Wielton w Bełchatowie z dofinansowaniemartykuł
Pokaż artykuł
Nowe miejsca pracy. Fabryka polskiej firmy Wielton w Bełchatowie z dofinansowaniem
Polska firma Wielton S.A. należy do grona trzech największych producentów naczep, przyczep i zabudów samochodowych w Europie oraz znajduje się wśród dziesięciu największych producentów w branży na świecie. Dzięki przyznanej dotacji z Funduszy Europejskich przedsiębiorstwo będzie mogło poszerzyć swoją ofertę i zwiększyć ilość miejsc pracy w województwie łódzkim.
Największy w Europie producent opon MICHELIN z nową inwestycją w Olsztynieartykuł
Pokaż artykuł
Największy w Europie producent opon MICHELIN z nową inwestycją w Olsztynie
Globalny, francuski koncern Michelin, największy w Europie i jeden z największych na świecie producent opon z nową inwestycją w Polsce, w Olsztynie. Tym razem jednak nie chodzi o produkcję. Nowoczesna przestrzeń edukacyjna, miejsce spotkań z technologią i historią oraz inwestycja w rozwój przyszłych pokoleń – taką rolę ma pełnić Centrum Szkoleniowe Talent Campus, którego budowę zainaugurowali przedstawiciele Michelin wspólnie z Wojewodą Warmińsko-Mazurskim, Marszałkiem Województwa Warmińsko-Mazurskiego, Prezydentem Olsztyna oraz innymi zaproszonymi gośćmi.
PKP Intercity inwestuje w komfort pasażerów - wykorzystało 84% środków z KPOartykuł
Pokaż artykuł
PKP Intercity inwestuje w komfort pasażerów - wykorzystało 84% środków z KPO
PKP Intercity realizuje jedno z kluczowych przedsięwzięć taborowych, współfinansowanych ze środków Krajowego Planu Odbudowy i Zwiększania Odporności. Unijny program obejmuje zakup 56 nowoczesnych lokomotyw elektrycznych oraz modernizację 248 wagonów pasażerskich.
Nowa inwestycja z sektora projektowania i produkcji materiałów POS  w Katowicachartykuł
Pokaż artykuł
Nowa inwestycja z sektora projektowania i produkcji materiałów POS w Katowicach
Kolejna polska firma zainwestuje w woj. śląskim, w ramach Polskiej Strefy Inwestycji. Tym razem w stolicy województwa - Katowicach. Będzie to nowa inwestycja z sektora projektowania i produkcji materiałów POS
Jedna z największych świątyń gotyku ceglanego w Polsce przechodzi wielką metamorfozęartykuł
Pokaż artykuł
Jedna z największych świątyń gotyku ceglanego w Polsce przechodzi wielką metamorfozę
Rusza drugi etap spektakularnego projektu rozwoju gotyckiej Bazyliki Katedralnej Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Pelplinie (woj. pomorskie). To jedna z najbardziej monumentalnych i najlepiej zachowanych świątyń sakralnych w Polsce, która dzięki unijnemu wsparciu przejdzie wartą ponad 14,3 miliona złotych metamorfozę. Inwestycja nie tylko zabezpieczy unikatowy zabytek przed niszczeniem, ale też otworzy jego tajemnice przed turystami. Na historycznym poddaszu powstanie nowoczesna przestrzeń edukacyjna z widowiskiem typu „światło i dźwięk”.
Rekordowe umowy z funduszu SAFE podpisane w kolebce Centralnego Okręgu Przemysłowegoartykuł
Pokaż artykuł
Rekordowe umowy z funduszu SAFE podpisane w kolebce Centralnego Okręgu Przemysłowego
Umowy o rekordowej wartości ponad 60 mld złotych podpisały dziś w Hucie Stalowa Wola Agencja Uzbrojenia ze spółkami Polskiej Grupy Zbrojeniowej. Zawarte umowy obejmą m.in. produkcję i dostawy 146 bojowych wozów piechoty Borsuk, 96 haubic samobieżnych 155mm Krab, 64 samobieżnych moździerzy kołowych 120mm Rak na podwoziu KTO Rosomak, 1000 wozów amunicyjnych, dowodzenia i łączności dla artylerii rakietowej Homar-K, setek egzemplarzy sprzętu towarzyszącego dla haubic K9PL oraz wozy dowodzenia na podwoziach Waran. Zawarcie przełomowej dla Sił Zbrojnych RP i polskiego przemysłu obronnego umowy było możliwe dzięki środkom z funduszu SAFE.
Kompleks apartamentowców Malta View w Poznaniu z ostatnią wiechą [ZDJĘCIA+WIZUALIZACJE]artykuł
Pokaż artykuł
Kompleks apartamentowców Malta View w Poznaniu z ostatnią wiechą [ZDJĘCIA+WIZUALIZACJE]
Na ostatnim z budynków tworzących poznański kompleks apartamentowców Malta View zawisła wiecha. Łącznie nad Jeziorem Maltańskim powstanie 170 apartamentów. Połowa z nich jest już sprzedana. Zakończenie budowy planowane jest na II kwartał 2027 roku. Inwestorem jest firma ArtBud Group.
Wybrano wykonawcę kluczowej inwestycji elektroenergetycznej na Podkarpaciu, przy granicy z Ukrainąartykuł
Pokaż artykuł
Wybrano wykonawcę kluczowej inwestycji elektroenergetycznej na Podkarpaciu, przy granicy z Ukrainą
Polskie Sieci Elektroenergetyczne (PSE) zakończyły postępowanie przetargowe dotyczące wyboru wykonawcy prac budowlano‑montażowych stacji elektroenergetycznej 400/110 kV Jarosław Systemowa. Najkorzystniejszą ofertę złożyła firma Grinea sp. z o.o., która odpowiadać będzie za kompleksową realizację zadania.
Polski rynek magazynowy wszedł w 2026 rok z mocnym impulsem wzrostowymartykuł
Pokaż artykuł
Polski rynek magazynowy wszedł w 2026 rok z mocnym impulsem wzrostowym
W pierwszym kwartale najemcy wynajęli ponad 1,6 mln mkw. powierzchni magazynowej, czyli o 47 proc. więcej niż rok wcześniej. Jednocześnie sektor magazynowy odpowiadał za 44 proc. całkowitego wolumenu inwestycyjnego na rynku nieruchomości komercyjnych w Polsce, potwierdzając swoją pozycję jednej z najważniejszych klas aktywów dla inwestorów.
Łódzka Kolei Aglomeracyjna z 14 nowymi polskimi pociągami Pesa Elf 3.0artykuł
Pokaż artykuł
Łódzka Kolei Aglomeracyjna z 14 nowymi polskimi pociągami Pesa Elf 3.0
Tabor Łódzkiej Kolei Aglomeracyjnej (ŁKA) wzbogacił się o 14 nowych polskich pociągów Pesa Elf 3.0. Trzyczłonowe składy mają 60 metrów długości, mogą przewieźć do 350 pasażerów (w tym 160 na miejscach siedzących) i osiągają prędkość do 160 km/h
Tak dużej inwestycji komunikacyjnej nie było we Wrocławiu od ponad 70 lat!artykuł
Pokaż artykuł
Tak dużej inwestycji komunikacyjnej nie było we Wrocławiu od ponad 70 lat!
7 kilometrów nowego połączenia komunikacyjnego o najwyższym standardzie i 15 par przystanków – dzięki nowej trasie autobusowo-tramwajowej, której budowa wchodzi w decydującą fazę, mieszkańcy już wkrótce bezkolizyjnie, w kilkanaście minut dojadą z Nowego Dworu do centrum Wrocławia. Zyskają nie tylko pasażerowie MPK, ale też piesi i rowerzyści.
Zbiornik retencyjny na Łacinie – bezpieczeństwo hydrologiczne Poznaniaartykuł
Pokaż artykuł
Zbiornik retencyjny na Łacinie – bezpieczeństwo hydrologiczne Poznania
Zmniejszenie ryzyka podtopień i stworzenie zielonej przestrzeni rekreacyjnej – to cele jakie postawił sobie Poznań decydując się na budowę zbiornika retencyjnego na Łacinie. Inwestycja odegra kluczową rolę we wzmocnieniu ochrony miasta przed skutkami intensywnych opadów i postępujących zmian klimatycznych. Nowy zbiornik znacznie odciąży dolny odcinek kolektora Berdychowo.
Kredyt mieszkaniowy #naStart na ścieżce legislacyjnejartykuł
Pokaż artykuł
Kredyt mieszkaniowy #naStart na ścieżce legislacyjnej
Nowy kredyt mieszkaniowy #naStart zastąpi bezpieczny kredyt 2% i rodzinny kredyt mieszkaniowy, łącząc w sobie finansowe wsparcie w formie dopłat do rat. Wyższa pomoc będzie kierowana do wieloosobowych gospodarstw domowych, w szczególności rodzin z dziećmi. Projekt odpowiedniej ustawy, która jest elementem szerokiej strategii rozwoju mieszkalnictwa realizowanej przez rząd, jest w uzgodnieniach międzyresortowych i konsultacjach publicznych.
Wkrótce początek budowy dużego parku linearnego na warszawskim Ursynowie [WIZUALIZACJE]artykuł
Pokaż artykuł
Wkrótce początek budowy dużego parku linearnego na warszawskim Ursynowie [WIZUALIZACJE]
Dobiegają końca prace projektowe parku, który ma powstać nad obwodnicą na Ursynowie. Zarząd Zieleni przygotowuje się do ogłoszenia przetargu na roboty budowlane. Aby zrealizować pełen zakres inwestycji, potrzebne są dodatkowe fundusze. O ich przyznaniu będzie decydować Rada m.st. Warszawy.
Rusza budowa TAT na Swojczyce. Inwestycja oznacza duże zmiany w ruchu [WIZUALIZACJE+MAPA]artykuł
Pokaż artykuł
Rusza budowa TAT na Swojczyce. Inwestycja oznacza duże zmiany w ruchu [WIZUALIZACJE+MAPA]
Rusza budowa Trasy Autobusowo-Tramwajowej na Swojczyce - jednej z najbardziej oczekiwanych inwestycji we Wrocławiu. Inwestycja o wartości blisko 140 milionów złotych przyniesie nie tylko 2 km nowych torów, ale także natychmiastowe, duże utrudnienia dla kierowców i pasażerów komunikacji miejskiej. Przełomowa będzie noc z 14 na 15 listopada.
Jest decyzja ZRID dla kolejnego odcinka S1 w woj. śląskimartykuł
Pokaż artykuł
Jest decyzja ZRID dla kolejnego odcinka S1 w woj. śląskim
Wojewoda Śląski wydał decyzję o zezwoleniu na realizację inwestycji drogowej (ZRID) dla drogi ekspresowej S1 od węzła Bieruń do węzła Oświęcim. We wtorek 20 sierpnia Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad (GDDKiA) przekazała wykonawcy teren budowy, co oznacza rozpoczęcie robót budowalnych na tym odcinku.
REKLAMA