Linia tramwajowa do przystanku SKA Kraków Piastów z decyzją środowiskowąFot. Jan Graczyński / krakow.pl

Linia tramwajowa do przystanku SKA Kraków Piastów z decyzją środowiskową

Orzech
Orzech
REKLAMA

Decyzja środowiskowa, wydana przez Generalną Dyrekcję Ochrony Środowiska, otwiera drogę do budowy przez miasto przedłużenia linii tramwajowej w kierunku przystanku kolejowego SKA Kraków Piastów.

Po odebraniu od wykonawcy raportu oddziaływania na środowisko z ostateczną i prawomocną decyzją administracyjną o środowiskowych uwarunkowaniach, miasto niezwłocznie przystąpi do przygotowań do przetargu na sporządzenie projektu budowlanego wraz z niezbędnymi dokumentami i uzgodnieniami.

Kwestią priorytetową jest budowa linii tramwajowej z obecnie istniejącej pętli na Os. Piastów do rejonu przystanku kolejowego „Kraków Piastów” z niezbędnym układem drogowym oraz dojściami do peronów. Linia powinna przebiegać po wschodniej stronie ul. Piasta Kołodzieja.

REKLAMA

Celem inwestycji jest ułatwienie przesiadek między koleją a tramwajem. Ponieważ miejsce przewidziane w planach na parking P+R znajduje się na terenie gminy Zielonki, konieczne jest zawarcie z nią porozumienia. Stanie się to po przeprowadzeniu analiz dotyczących m.in. zajętości terenu, wpływu na sieci infrastruktury gazowej czy ekonomicznych.

Fot. PKP PLK S.A.
Fot. PKP PLK S.A.

Komentarze (0)

Napisz komentarz
REKLAMA