Kraków: Do Kopca Wandy pojedziemy po nowym torowisku

Kraków: Do Kopca Wandy pojedziemy po nowym torowisku

Damian Daraż
Damian Daraż
REKLAMA
8 lutego w poniedziałek rozpoczął się remont torowiska wzdłuż ulicy Ujastek Mogilski prowadzącego pod Kopiec Wandy. Na ten okres wyłączony zostanie z ruchu odcinek od węzła Kopiec Wandy do węzła Kombinat.
Na okres prowadzonych prac wprowadzone zostały zmiany w kursowaniu komunikacji miejskiej.
Linia tramwajowa 44 została zawieszona.
Linia tramwajowa 22 kursuje po trasie czasowo zmienionej: Borek Fałecki – aleja Solidarności – Ujastek – Łowińskiego – Kocmyrzowska – Wzgórza Krzesławickie. Częstotliwość przejazdów bez zmian.
REKLAMA
Linia tramwajowa 21 kursuje po trasie czasowo zmienionej: Osiedle Piastów – Rondo Kocmyrzowskie imienia księdza Gorzelanego – Ujastek – Kombinat. Powrót: Kombinat – aleja Solidarności – aleja Andersa – osiedle Piastów. Częstotliwość przejazdu bez zmian.
Linia autobusowa 721 kursuje po trasie czasowo zmienionej: Kombinat – Ujastek Mogilski – Igołomska – Pleszów. Przejazd tylko w dni powszednie z częstotliwością co 15 minut w godzinach szczytu i co 30 minut poza godzinami szczytu.
Torowisko wzdłuż ulicy Ujastek Mogilski jest jednym z najbardziej wyeksploatowanych w całym mieście. Remont wydaje się być konieczny ze względów bezpieczeństwa jak i w kontekście innych inwestycji planowanych w sąsiedztwie.
Prace remontowo-budowlane torowiska zaplanowano na około trzy miesiące.

Komentarze (0)

Napisz komentarz
REKLAMA