Kraków: Na tramwaj do Pleszowa jeszcze poczekamy

Kraków: Na tramwaj do Pleszowa jeszcze poczekamy

ZDJĘCIA
Damian Daraż
Damian Daraż
REKLAMA
Początkowo urzędnicy miejscy zapowiadali, że po nowym torowisku w stronę Pleszowa tramwaje zaczną kursować jeszcze w styczniu 2018 roku. Wciąż jednak do Pleszowa kursuje zastępcza komunikacja autobusowa.

Urzędnicy miejscy z końcem stycznia poinformowali, iż ze względu na szereg dodatkowych prac związanych z stabilizacją gruntu oraz zwiększonym zakresem prac przy kanalizacji, termin oddania inwestycji zostanie przesunięty. Kłopoty pojawiły się również z długim kanałem opadowym, który jak się okazało w wielu miejscach był niedrożny, co wymagało wymiany całej infrastruktury kanalizacyjnej.
fot. Damian Daraż
Prace przy przebudowie pętli tramwajowo-autobusowej są zaawansowane. Wybudowana została nowa infrastruktura podziemna, kanalizacyjna wraz z nową podbudową obiektu. Zmieniono geometrię torowisk na pętli, tak aby w centralnym jej miejscu umieścić przystanki autobusowe.
fot. Damian Daraż
Pętla tramwajowa składać się będzie z dwóch przystanków dla pasażerów kończących podróż oraz jednym przystanku zaczynających podróż na pętli w Pleszowie. Torowisko składać się będzie z jednej dużej wspólnej pętli, poprzedzonej i zakończonej rozjazdami.
fot. Damian Daraż
Prace związane z budową infrastruktury torowej na niemal pięciokilometrowym odcinku zrealizowane zostały niemal w całości, pozostały już tylko do wykonania obszerne odległości przy instalacji trakcji, w tym na samej pętli tramwajowej. Niedawno pojawiły się nowe wiaty przystankowe dla przystanku "Jeżynowa". Przystanków na trasie do Pleszowa jest jeszcze kilka – Brama nr 5, Meksyk oraz Koksochemia.
fot. Damian Daraż
Termin oddania trasy tramwajowej nie jest znany. Do czasu uruchomienia torowiska kursować będzie komunikacja autobusowa linii 171 na trasie Plac Centralny - Pleszów.

Komentarze (0)

Napisz komentarz
REKLAMA