REKLAMA
Znaleziono 3438 wyników
PSG rozpoczyna wartą 185 mln zł, swoją największą inwestycję w woj. łódzkimartykuł
Pokaż artykuł
PSG rozpoczyna wartą 185 mln zł, swoją największą inwestycję w woj. łódzkim
30 października Polska Spółka Gazownictwa rozpoczęła kolejny etap realizacji kluczowego projektu gazowego dla województwa łódzkiego Budowa gazociągu wysokiego ciśnienia Łyszkowice-Koluszki-Brzeziny-Łódź zapewni bezpieczne dostawy paliw gazowych dla mieszkańców regionu oraz pozwoli na zasilenie błękitnym paliwem, a w przyszłości biometanem m.in. elektrociepłowni EC4 w Łodzi. W ramach inwestycji zostanie wybudowanych ok. 60 kilometrów gazociągu wysokiego ciśnienia.
Sejm skierował ustawę wiatrakową do komisji [FILM]artykuł
Pokaż artykuł
Sejm skierował ustawę wiatrakową do komisji [FILM]
Po pierwszym czytaniu, Sejm skierował projekt nowelizacji ustawy wiatrakowej do dalszych prac w Komisji do Spraw Energii, Klimatu i Aktywów Państwowych oraz Komisji Infrastruktury.
Galeria Leszno zostanie rozbudowanaartykuł
Pokaż artykuł
Galeria Leszno zostanie rozbudowana
Największe centrum handlowe w Lesznie – Galeria Leszno, zlokalizowana przy al. Konstytucji 3 Maja 12, doczeka się rozbudowy. 30 września inwestor (Leszno Retail Sp. z o.o.) otrzymał pozwolenie na rozbudowę budynku handlowo-usługowego oraz budowę budynku handlowo-usługowego wraz z niezbędną infrastrukturą.
Nowa, duża inwestycja w Oleśnicy na Dolnym Śląskuartykuł
Pokaż artykuł
Nowa, duża inwestycja w Oleśnicy na Dolnym Śląsku
Nowa, wielka inwestycja w liczącej ponad 35 tysięcy mieszkańców Oleśnicy, w województwie dolnośląskim. Budowa kotła na biomasę to największa inwestycja w historii MGK Sp. z o.o. i jedno z największych zamierzeń infrastrukturalnych w dziejach Oleśnicy. Wykonawcą kontraktu jest spółka giełdowa Remak-Elektromontaż S.A. z siedzibą w Katowicach. Koszt całkowity inwestycji to ponad 50 mln zł, z czego źródło finansowania stanowi pożyczka z NFOŚiGW (55% kosztów kwalifikowalnych), bezzwrotna dotacja z Programu „Ciepłownictwo Powiatowe” i KPO (45% kosztów kwalifikowalnych) i środki własne spółki. Proces inwestycyjny planowany jest na 24 miesiące, czyli do ok 31.12.2026 r.
Kolejny ważny krok ku geotermii w Poznaniuartykuł
Pokaż artykuł
Kolejny ważny krok ku geotermii w Poznaniu
Miasto Poznań oraz Innargi podpisały umowy użytkowania dwóch miejskich działek, na których mogą powstać ciepłownie geotermalne - w ramach realizowanej przez Veolię strategii dekarbonizacji poznańskiej sieci ciepłowniczej. To kolejny krok, który przybliża stolicę Wielkopolski do korzystania z czystego i stabilnego źródła energii odnawialnej, jaką jest geotermia.
Stolica Wielkopolski chce mieć trzy ciepłownie geotermalneartykuł
Pokaż artykuł
Stolica Wielkopolski chce mieć trzy ciepłownie geotermalne
Miasto Poznań oraz Innargi podpisały umowy użytkowania dwóch miejskich działek, na których mogą powstać ciepłownie geotermalne - w ramach realizowanej przez Veolię strategii dekarbonizacji poznańskiej sieci ciepłowniczej.
Rząd chce wyłożyć 60 mld zł z budżetu na pierwszą elektrownię jądrową w Polsceartykuł
Pokaż artykuł
Rząd chce wyłożyć 60 mld zł z budżetu na pierwszą elektrownię jądrową w Polsce
Polski rząd zamierza przeznaczyć ok. 60 mld zł publicznego wsparcia dla spółki Polskie Elektrownie Jądrowe Sp. z o.o. (PEJ) – inwestora pierwszej elektrowni jądrowej, która ma powstać w województwie pomorskim. Znalezienie finansowania było jednym z największych wyzwań przy budowie pierwszej polskiej elektrowni jądrowej.
Katowice pozyskały środki unijne na kolejne miejskie instalacje OZEartykuł
Pokaż artykuł
Katowice pozyskały środki unijne na kolejne miejskie instalacje OZE
Pięć projektów zgłoszonych przez Miasto Katowice uzyskało pozytywną ocenę i zostało wybranych do dofinansowania ze środków unijnych. To przede wszystkim montaż kolejnych instalacji fotowoltaicznych na obiektach użyteczności publicznej oraz budowa dwóch farm fotowoltaicznych. Całkowita wartość projektów wynosi ponad 51,1 mln zł, z czego dofinansowanie to 28 mln zł.
TAURON ma już 200 turbin wiatrowych w Polsceartykuł
Pokaż artykuł
TAURON ma już 200 turbin wiatrowych w Polsce
TAURON zakończył budowę farmy wiatrowej Majewo zlokalizowanej w gminie Milejewo w województwie warmińsko-mazurskim. To jedenasta farma wiatrowa Grupy, a moc zainstalowana w 200 turbinach wynosi 416 MW.
Energia wiatrowa popłynie z Zachodniopomorskiegoartykuł
Pokaż artykuł
Energia wiatrowa popłynie z Zachodniopomorskiego
Energetyka wiatrowa, dostarczając ok. 2% energii elektrycznej, jest obecnie światowym liderem zielonych rozwiązań i rozwija się o wiele szybciej niż tradycyjne technologie energetyczne i inne odnawialne źródła energii. Jednym z najbardziej perspektywicznych regionów Polski dla tego segmentu sektora jest województwo zachodniopomorskie. Jak wskazuje raport Cushman & Wakefield „Na fali biznesu logistyczno-magazynowego w zachodniopomorskim”, już teraz mamy tutaj do czynienia z rozwojem dużych, profesjonalnych farm wiatrowych, a region ten przoduje pod kątem potencjału ekonomicznego tego rodzaju energetyki, osiągając poziom 14 000 MW i wyprzedzając tym samym o 40% województwa pomorskie i dolnośląskie.
TAURON posadził 200 tysięcy drzew na Górnym i Dolnym Śląsku oraz w Małopolsceartykuł
Pokaż artykuł
TAURON posadził 200 tysięcy drzew na Górnym i Dolnym Śląsku oraz w Małopolsce
Ponad 30 hektarów obszarów leśnych obsadził TAURON wraz z Lasami Państwowymi blisko 200 tysiącami drzew na Górnym i Dolnym Śląsku oraz w Małopolsce. We wspólnej akcji posadzono drzewa, które mogą pochłaniać rocznie nawet blisko 1400 ton CO2 i tym samym zrównoważyć emisję 400-tysięcznego miasta.
Polenergia stawia na rozwój, zakup, budowę i eksploatację projektów OZEartykuł
Pokaż artykuł
Polenergia stawia na rozwój, zakup, budowę i eksploatację projektów OZE
Polenergia uruchomi program Zielonych Obligacji. Zarząd największej polskiej prywatnej grupy energetycznej podjął uchwałę o ustanowieniu programu, którego celem jest finansowanie rozwoju, zakupu, budowy i eksploatacji Zielonych Projektów. Papiery dłużne emitowane w tej formule spełnią kryteria Green Bond Principles, opracowane przez Międzynarodowe Stowarzyszenie Rynku Kapitałowego. Obligacje emitowane będą w seriach i oprocentowane, a ich łączna maksymalna wartość nominalna została ustalona na miliard złotych. Polenergia planuje pierwszą emisję Zielonych Obligacji do końca 2024 roku.
inwestycja
Pokaż inwestycję
Społeczne Farmy Fotowoltaiczne
ARAW otrzymała dofinansowanie na budowę dróg rowerowych w gminach wokół Wrocławiaartykuł
Pokaż artykuł
ARAW otrzymała dofinansowanie na budowę dróg rowerowych w gminach wokół Wrocławia
Kolejne dobre informacje związane z budową sieci dróg rowerowych wokół Wrocławia. Agencja Rozwoju Ag...
Energa inwestuje setki milionów złotych w województwie pomorskimartykuł
Pokaż artykuł
Energa inwestuje setki milionów złotych w województwie pomorskim
W latach 2020-2022 spółki zależne Energi z Grupy ORLEN wydały na inwestycje w woj. pomorskim blisko 650 mln zł. Największe nakłady inwestycyjne – ok. 590 mln zł – przeznaczono na segment dystrybucyjny.
PGE i firma ZE PAK należąca do Zygmunta Solorza, powołają spółkę realizującą projekt budowy elektrowni jądrowejartykuł
Pokaż artykuł
PGE i firma ZE PAK należąca do Zygmunta Solorza, powołają spółkę realizującą projekt budowy elektrowni jądrowej
Polska Grupa Energetyczna i ZE PAK podpisały we wtorek, 7 marca porozumienie wstępne dotyczące utworzenia wspólnej spółki celowej, realizującej projekt budowy elektrowni jądrowej w regionie konińskim. Poprzez obecność w projekcie PGE, spółka będzie zabezpieczała interes Skarbu Państwa.
Wielki program modernizacji polskich sieci energetycznychartykuł
Pokaż artykuł
Wielki program modernizacji polskich sieci energetycznych
Energa-Operator S.A. pozyskała ponad 7,5 mld zł z Krajowego Planu Odbudowy na największy w historii spółki program modernizacji i cyfryzacji sieci energetycznej w północnej i środkowej Polsce. Modernizacja i budowa łącznie 21 tysięcy kilometrów sieci zwiększy bezpieczeństwo energetyczne kraju i wpłynie docelowo na niższe ceny energii dla odbiorców końcowych. Będzie to możliwe między innymi dzięki planowanemu przyłączeniu aż 9 GW źródeł odnawialnych o niewielkich kosztach zmiennych wytwarzania energii, wraz z magazynami energii. Program umożliwi także podłączenie do sieci 200 tysięcy nowych prosumentów. Wartość całego programu w perspektywie do 2035 roku to 40 mld zł.
PGE Dystrybucja pozyskała od NFOŚiGW blisko 1,4 mld zł na modernizację sieci dystrybucyjnejartykuł
Pokaż artykuł
PGE Dystrybucja pozyskała od NFOŚiGW blisko 1,4 mld zł na modernizację sieci dystrybucyjnej
Siedem nowych umów o wartości dotacji prawie 1,4 mld zł, podpisanych przez PGE Dystrybucja z Narodowym Funduszem Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej przyczynia się do realizacji szerokiego programu modernizacji sieci elektroenergetycznych na obszarach wiejskich.
Morskie stacje dla MFW Baltica 2 - inwestycji za ok. 30 mld zł - nabierają kształtuartykuł
Pokaż artykuł
Morskie stacje dla MFW Baltica 2 - inwestycji za ok. 30 mld zł - nabierają kształtu
Morska farma wiatrowa Baltica 2 – wspólny projekt PGE i Ørsted – poza 107 turbinami o łącznej mocy 1,5 GW składać się będzie z czterech morskich stacji elektroenergetycznych. Każda z nich zostanie wyposażona w dwa transformatory o mocy 225 MVA. Pierwszy transformator został już zamontowany na jednej ze stacji. To ważny kamień milowy w procesie produkcji kluczowych komponentów dla projektu Baltica 2.
Będą wielkie inwestycje w warszawskich elektrociepłowniachartykuł
Pokaż artykuł
Będą wielkie inwestycje w warszawskich elektrociepłowniach
Elektrociepłownia Żerań, Siekierki i Pruszków oraz Ciepłownie Wola i Kawęczyn – to aktywa ciepłownicze Grupy ORLEN w aglomeracji warszawskiej, które już w 2035 r. odejdą całkowicie od spalania węgla. Podstawą dekarbonizacji tych aktywów staną się ciepło generowane z gazu i energii odnawialnej, odzyskiwanie ciepła odpadowego ze ścieków, spalin i systemów chłodzących oraz akumulatory ciepła.
REKLAMA